Bulvár

Nedostatek času je klišé

Ahoj vespolek,

jsem tady, abych přiznala, že výmluvy neuznávám a sama se snažím nevymlouvat. Když mi něco nejde, tak to rovnou přiznám místo trapného chození kolem horké kaše.

Zdá se mi to méně pracné - na lhaní a výmluvy musí mít člověk bujnou fantazii, a hlavně dobrou paměť. Pro mě je rozhodně jednodušší říct na rovinu, o co jde, a nevykrucovat se. 

Snažím se ale říct to ohleduplně a tak, abych neurazila. Když vím, že nemůžu přijít na návštěvu, neslibuju. Když nemůžu pomoct, hledám jiné řešení, ale plané sliby nedávám. 

A naopak: pokud jednou něco slíbím, tak svůj slib považuju za tolik závazný, že by muselo přijít zemětřesení, abych ho nesplnila a plním ho i třeba na úkor svého volného času.

Kolikrát člověk přemýšlí o tom, co je na lidech nejcennější, myslím tím vlastnosti. Já bych řekla, že na čelním místě stojí spolehlivost a zpětná vazba.

Dnes se lidi dost vymlouvají na nedostatek času, na životní shon - ale často je to jen klišé, za které se z pohodlnosti schovávají. I dnes, když do nás buší informace a požadavky ze všech stran, si musíme zachovat rozvahu a rovnováhu a vědět, co je pro nás důležité.

Uf, vyznívá to jako moralita, ale jinak to napsat neumím - to není výmluva :-).
Gerda


Gerdo,
myslím si, že pokud se člověk začne vymlouvat, je to především o tom, že není spokojený sám se sebou a nemá srovnané, co opravdu chce. Ve chvíli, kdy jde pouze o něho, není co řešit, horší je to v případě, pokud do svých výmluv  "zatáhne" někoho dalšího...

Máte stejný názor jako Gerda?
Nebo se vymlouváte? Na co nejčastěji se vymlouvá váš přítel či manžel?
Umíte se omluvit, když uděláte chybu? Nebo je to problém?
Napište nám na adresu:
redakce@zena-in.cz


Dnešní soutěž:

Slovní úloha číslo jedna: "Děti na putovním táboře ušly během tří dní 49 km. Druhý den ušly o 20 % více než první den a třetí den o 2 km méně než druhý den. Kolik kilometrů ušly každý den?"

Informace o soutěži TADY.

   
20.04.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. [8] Jarkka [*]

  Musím souhlasit, opravdu u mnoha lidí je to jen trapné klišé, stále nemají čas, ale když se podíváte co dělají tak několik hodin denně leží u televize..

  superkarma: 0 08.10.2012, 18:19:26
 2. avatar
  [7] Radka27 [*]

  Zajímavý podnět k zamyšlení. Kromě spolehlivosti a zpětné vazby si také na lidech váším společenské slušnosti. Když například někdo někoho pozývá na návštěvu, nikdy se nemá odmítnout. A už vůbec ne se vymlouvat na nedostatek času. Je to nespolečenské. Vždy se dá dohodnout nějaký termín. Návštěvou totož děláme radost především hostiteli - proč by nás taky jinak zval, že? Jsem z lidí, kteří si odmítnutí návštěvy více než 2x vykládají jako lhostejnost a potřetí už se nesnažím

  superkarma: 0 20.04.2006, 15:02:18
 3. [6] Mončí [*]

  Omlouvám se za Vivien, samozřejmě Vivian.

  superkarma: 0 20.04.2006, 13:46:08
 4. [5] Mončí [*]

  Vivien : Právě proto.

  superkarma: 0 20.04.2006, 13:37:13
 5. avatar
  [4] Vivian [*]  Mončí: všichni máme 24 hodin denně

  superkarma: 0 20.04.2006, 12:22:53
 6. [3] Mončí [*]

  "Nedostatek času je klišé." Hmm, kdyby to tak bylo, bylo by to ještě dobré.
  Bohužel u mě ten nedostatek času je holá skutečnost. Asi je to tím, že jsem dost aktivní člověk, hodně sportuju, mám různé koníčky, hodně kamarádek a samozřejmě mého . Když k tomu připočítáte zaměstnání a domácí povinnosti,
  je toho opravdu dost . Svůj čas si musím prostě rozplánovat a když mi do toho něco vleze, musím to občas řešit
  i větou "Promiň, nevychází mi to časově" nebo prostě slušně a ohleduplně odmítnu. Myslím si, že na tom nic špatného není.
  Výmluvy a spojky ALE nemám ráda!!!

  superkarma: 0 20.04.2006, 11:43:52
 7. avatar
  [2] Eliana [*]

  Gerda:
  pekne, vazne super. Verim,ze nekdy je tezke rici ne, kdyz vas do slibu nekdo nuti a vynucuje si neco, co uz predem vime,ze to tak byt nemuze.

  superkarma: 0 20.04.2006, 10:46:06
 8. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  gerda:

  superkarma: 0 20.04.2006, 10:29:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme