Zrak je nejdůležitější z našich smyslů, s jehož pomocí vnímáme až 80 procent všech informací. Dobré vidění je proto základem pro kvalitní a plnohodnotný život. Co ale dělat, pokud v pořádku není? Existují různé způsoby, jak s nedokonalostmi zraku bojovat. Jedním z nejoblíbenějších a také nejlevnějších způsobů je aplikace kontaktních čoček. Ovšem které jsou ty pravé? V letošním roce byly na český trh uvedeny nové kontaktní čočky TopVue. Jedná se o velmi pohodlné a uživateli dobře snášené hydrogelové čočky s tenkými okraji a přídavkem výjimečně efektivní lubrikační látky, hyaluronátu sodného. Kombinace těchto vlastností přináší nositeli maximální pohodlí po celý den. Kompletní sortiment čoček TopVue i důležité rady pro jejich nošení, správnou aplikaci či výběr příslušenství naleznete na www.cocky-kontaktni.cz.

cocky

Největší výhodou nošení kontaktních čoček obecně je, že jsou položeny přímo na oku a jejich uživatel tak může pohodlně využívat plnou šíři svého zorného pole. Tuto vlastnost oceňují především sportovci a řidiči, ale také maminky na mateřské dovolené. Zkrátka všichni, kteří potřebují mít neomezenou možnost pohybu a bezchybný zrak. Nošení kontaktních čoček není třeba se vůbec obávat, neboť jsou vhodné pro korekci všech očních vad, jako je dalekozrakost (hypermetropie), krátkozrakost (myopie), astigmatismus atp.

cockyJelikož jde o oči, je při výběru potřeba se nejprve obrátit na specialistu, který se aplikací kontaktních čoček zabývá. Není nutné, aby se jednalo o lékaře. Specialista v oblasti kontaktních čoček, provozující optiku, disponuje dostatečnými znalostmi na to, aby provedl vyšetření zraku a po vyslechnutí vaší potřeby vybral vhodný výrobek. Výhodou čoček TopVue oproti jiným čočkám jsou značně tenké okraje, které jsou pro pohodlí kontaktních čoček rozhodující. Při každém mrknutí oční víčko přechází přes předěl mezi čočkou a okem. Čím je zakončení čočky pozvolnější, tím méně je oční víčko čočkou drážděno. Dále čočky Topvue disponují velmi stabilní optickou korekcí, díky čemuž poskytují kvalitní vidění za všech světelných podmínek, což oceníte obzvláště při řízení vozidla za šera. Kontaktní čočky TopVue jsou jako jedny z mála čoček vybaveny UV filtrem zachycujícím škodlivé UVA a UVB záření. Čočka ovšem zakrývá pouze část oka, a tak větší plocha zůstává UV záření vystavena, je tedy i tak potřeba ochranu zajistit slunečními brýlemi.

Každopádně i ty nejlepší kontaktní čočky se neobejdou bez kvalitního roztoku. Používání dobrého roztoku zvyšuje komfort nošení a životnost čoček. Například roztok Gelone vyniká svou kvalitou zejména díky již zmíněnému hyaluronátu sodnému. Tato látka je totiž pro lidské tělo přirozená, neboť se nachází například v kloubní tekutině. Vzhledem ke svým unikátním vlastnostem je hojně užívána v plastické i oční chirurgii a to zejména pro svou schopnost podporovat regeneraci buněk.

Více informací naleznete na www.cocky-kontaktni.cz.

Reklama