Domácnost

Neděste svého partnera!


Vzpomínáte si ještě na den, kdy jste svým rodičům nebo celé rodině představila svého partnera? Vzpomínáte si na rodinné akce, kterých jste se musela zúčastnit? Vzpomínáte si, jak to probíhalo? A vzpomínáte si, jaký to byl trapas?

 

Že vás vaše rodina nikdy neshodila? Tak si dnes aspoň přečtěte první z trojice příběhů, které vám přináším ze svého okolí!

 

Oslava dědečkových sedmdesátin

 

Vloni v létě se naše rodina rozhodla uspořádat pro dědečka oslavu narozenin a přichystat mu překvapení. Sezvala se celá rodina včetně všech neznámých tetiček a bratranců přes několik kolen a začalo plánování velkolepé sešlosti. Samozřejmě, že jsem pozvání na tuto akci neunikla, a bohužel neunikl ani můj přítel Petr. „Proč ne?” řekl a naivně si myslel, že když už poznal mé rodiče, nejhorší má za sebou. Slíbila jsem tedy, že oba přijdeme, a dále jsem se již k tomu nevracela.

 

Uběhly dva měsíce a nastal den D. Asi byla chyba, že jsem se nezajímala, jak má vlastně oslava probíhat, ale ani ve snu mne nenapadlo, že by někoho mohlo napadnout něco tak stupidního. Vešli jsme s Petrem do pronajaté restaurace a hned u dveří se na nás vrhla tlupa tetiček se známými hláškami typu. Ty jsi ale vyrostla!”, Tak to je ten tvůj fešák! Ukaž se nám!”

 

A to nezmiňuji oblíbené netaktní narážky na svatbu a vnoučátka. Po uvítacím ceremoniálu jsme se posadili ke stolu a show začala. Ze středu místnosti se odsunuly židle a stoly, a vytvořil se tak volný prostor pro následující dění. Máma odkudsi vytáhla sešlé čalouněné křeslo a postavila ho na vyklizený plac. Za bujarého potlesku celé rodiny dovedla ke křeslu oslavence, posadila ho na něj a na hlavu mu nasadila kýčovitou kudrnatou paruku v barvě jedovaté zelené kyseliny.

 

Mámu následovala babička, která před šokovaného dědečka postavila lavor s vodou, ve kterém plavala břichem vzhůru gumová růžová ryba. Nezapomenu na Petrův výraz, se kterým vyplašeně sledoval celé to smysl postrádající dění.

 

Show ale pokračovala a máma donesla další rekvizity. Na odporně vyhlížející paruku dědovi nasadila rybářský klobouk do deště a do ruky mu vrazila prut s připevněným magnetem na konci. Se stejným magnetem, který v sobě měla vpreparovaný i růžová gumová ryba, což způsobilo, že v konečné fázi plavala břichem vzhůru. Mámu na parketě vystřídala jedna z tetiček se zmuchlaným papírem v ruce a začala hrdě předčítat. Nepamatuji si přesně, jak to začínalo, ale byl to remake pohádky o tahání řepy, akorát místo řepy v příběhu dominovala gumová ryba s magnetem. Takže začal tahat dědek, dědka se chytla babka, babky se chytla dcera, dcery se chytl táta, táty se chytla teta a tety se chytl Petr!

 

Cože?” vykřikl a s hrůzou v očích se na mě podíval. V ten moment jsem si jen v duchu pomyslela: Další vztah v háji!” To už se ale všichni přítomní otočili na Petra a začali ho povzbuzovat, aby šel tahat taky. Pomalu se zvedl a nakonec se napojil na tetu, celá ta komedie nabyla nových rozměrů a já se musela jen smát.

 

Ani už si nepamatuju, koho ten debilní nápad s rybou v lavoru napadl, ale musím uznat, že to byla perfektní zkouška našeho vztahu. Teď vím, že když Petr přežil moji rodinu, tak ho nějaká hádka jen tak nezlomí…

 

Máte podobnou zkušenost i se svou rodinou? Jaký byl váš největší trapas?

   
25.07.2008 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [24] fructia [*]

  danca79: Super zážitky, zvlášť ten poslední

  superkarma: 0 26.07.2008, 07:53:46
 2. avatar
  [23] danca79 [*]

  u prvniho pritele jsem musela bejt oficialne predstavena...matka me celou dobu oslovovala nevesta, prestoze nam bylo dvacet a chodili jsme spolu par mesicu...brutus

  u jednoho pritele jsem se totalne ztrapnila pred segrou...chodili jsme po Praze a bum a ja v jeden moment dost luxusne omdlela...jim pekne dlouho trvalo dostat me zpatky do normalu...trapas jak krava

  rodice soucasnyho pritele (je z Quebecu) jsou super, i kdyz teda tatinkovi rozumim kazdy paty slovo, neb ma privuk u kteryho se fakt nechytam a nasi kdyz drahouse poprve spatrili, prvni veta byla tesi nas a druha jestli chce pivo bracha ho jeden den totalne ozral, a nasi pak druhej den nemohli pochopit proc nechce pivo tak ma holt vzpominky na ceskou pohostinnost

  superkarma: 0 25.07.2008, 23:00:19
 3. avatar
  [22] Simba [*]

  luckastercou: velmi pěknou historku s první návštěvy u přítelových rodičů měla moje kamarádka. Její přítel tehdy obdivoval vnady jedné české herečky natolik, že měl její velký plakát v pokoji nad postelí. No a kamarádce budoucí tchán na prvním setkání, povzbuzen několika deci vína, řekl "Kateřino, jestli jste kamarádka, jdem a sundáme tu ku*vu ze zdi"

  superkarma: 0 25.07.2008, 18:19:57
 4. avatar
  [21] Meander [*]

  a....: Nás zase ponoukali, abychom se vzali na Ukrajině. Řekli jsme NE jako jeden muž

  superkarma: 0 25.07.2008, 15:19:26
 5. avatar
  [20] Kayty [*]

  Pentlička: tak nějak - u nás taky neprobíhali žádné ofiko návštěvy. Prostě a jasně: mami, tati to je ... jak u nás tak u přítelových rodičů.
  Jen na bývalého můj otec (v trenýrkách a tričku) zpoza dveří od obýváku houkl: "tak jo, pokud je silnej a blbej, může jít dál a pomoci se stěhováním skříní" (chystalo se malování). Bývalého málem omývali, ale ustál to.

  superkarma: 0 25.07.2008, 15:15:27
 6. [19] a.... [*]

  Meander: joj slovenská svatba tak to si taky nepřeju zažít
  Nicméně já si taky příští měsíc užiju přítelova maminka slaví sedmdesátiny, doufám, že tam bude i exmanželka milého...a bude se celou dobu tvářit jako mučednice se slzami na krajíčku.
  Jo jo jo, to bude zas srandy kopec

  superkarma: 0 25.07.2008, 14:59:20
 7. avatar
  [18] Meander [*]

  a....: Nás teď čeká rodinné tmelení na svatbě mého synovce na Slovensku! Fakt řvu štěstím

  superkarma: 0 25.07.2008, 14:46:17
 8. [17] a.... [*]

  Tak kvůli rodinným oslavám jsem se před pár měsíci chytla se svou dlouholetou přítelkyní. Ona zastává názor, že rodina se musí tmelit, protože je to jediná jistota, já zastávám názor, že svého dementního bratance po smrti mého otce a strýce už nechci nikdy v životě vidět. Moje přítelkyně si myslí, že jsem hrozně zkažená a nectím ty pravé hodnoty Tedy spolu již pár měsíců (zase ) nehovoříme.

  superkarma: 0 25.07.2008, 14:36:35
 9. avatar
  [16] Suzanne [*]

  gerda: ale nebyl divný kvůli procházení v trávě, doufám Toho jsem totiž schopná taky, společenský oděv tomu nijak nepřekáží.

  superkarma: 0 25.07.2008, 14:24:09
 10. avatar
  [15] Meander [*]

  Julianna: Ujišťuju tě, že nejvíc se baví přisprostlí opilí strýčkové

  superkarma: 0 25.07.2008, 14:22:59
 11. avatar
  [14] Julianna [*]

  Taky bych ráda velkou rodinu, aspoň je sranda

  superkarma: 0 25.07.2008, 14:19:04
 12. avatar
  [13] Pentlička [*]

  Panebože, oslavy nebrat! To je hroznej vopruz!
  Já jsem seznámila mého nastávajícího s rodiči tak, že jsme byli spolu u nás doma, kecali jsme a naši přišli domů z procházky. Tak jsem řekla. Mami, tati, to je XY a hotovo. Žádné oficiální návštěvy s kytkou a podobné trapárny se nekonaly. Já se s jeho rodiči seznámila stejně.

  superkarma: 0 25.07.2008, 13:10:33
 13. avatar
  [12] Meander [*]

  Manx: Já se pekelně nudím i na oslavách naší rodiny, pokud to není ta ukrajinská půlka.

  superkarma: 0 25.07.2008, 12:32:10
 14. avatar
  [10] Žábina [*]

  mi-ki: tak si vzpomeň na růžovou rybu a budeš mít po trémě

  superkarma: 0 25.07.2008, 11:08:50
 15. [9] Anai [*]

  Mně se to taky líbí - pro mě není nic horšího, než suchaři! Naše rodina taky není normální a já už vůbec ne - zítra mi uspořádá syn se snachou oslavu a já jsem škemrala, aby vymysleli nějaké ty srandičky, třeba i v kýčovitím americkém stylu, tak jsem zvědavá, jestli něco bude...

  superkarma: 0 25.07.2008, 10:55:39
 16. avatar
  [8] gerda [*]

  Můj tchán z prvního manželství opustil svatební hostinu /konala se v parku, v krásné restauraci/, vyzul boty a procházel se travou. Samosebou měl jinak společenský oděv s kravatou. Když jsme vyšli ven i my, vzala si nás stranou nějaká paní, co ho viděla, a pošeptala nám "taky se vám ten člověk zdá divný?". Ano, byl divný

  superkarma: 0 25.07.2008, 10:41:09
 17. avatar
  [7] Kassy [*]

  Super příběh, správně trhlá rodina Chlap, který by tohle nevydýchal, by si u mě neškrtnul

  Můj přítel zná převážnou část mé rodiny, se kterou se stýkám a je to úplně v pohodě. Já z jeho rodiny znám rodiče, bratry s partnerkami a tetu se strýcem a někdy mám teda dost... Ale dlužno říct, že největší trapasy nám chystají ti, od kterých bych to čekala nejméně. Třeba moje sestra, když začala vykládat jakési "vtipné" historky o našich hádkách z dětství. Až jsem zírala, co si pamatuje. A na svatbu se nás naposledy teď o víkendu ptali jeho kamarádi ze skauta Budu na tuhle otázku muset vymyslet nějakou vtipnou odpálkovávací odpověď.

  superkarma: 0 25.07.2008, 10:22:23
 18. avatar
  [6] gerda [*]

  luckastercou: dobře, že měl aspoň ty.

  superkarma: 0 25.07.2008, 10:14:44
 19. [5] luckastercou [*]

  Tak to já se s rodinou přítele seznámila a byli skvělý, jen teď se konala sešlost kamarádů z mládí a tak mě raději nechal doma . Seznámení s mojí rodinou jsem vzala hodně okrajově, protože je nás neuvěřitelně moc a mohl by se leknout a , ale otec nezklamal, přišel ho pozdravit v trenýrkách

  superkarma: 0 25.07.2008, 10:04:01
 20. avatar
  [4] gerda [*]

  mi-ki: neboj, to bude jen ze začátku, pak se všichni namažou

  superkarma: 0 25.07.2008, 09:52:17
 21. avatar
  [3] mi-ki [*]

  Tak vam teda dekuju :)) Zrovna zitra jedeme na oslavu sedmdesatin pritelova dedecka a taky tam bude cela jejich rodina. Mam z toho vitr uz ted, znam jen jeho rodice a prarodice :) A vy na me s takovym clankem !

  superkarma: 0 25.07.2008, 09:28:01
 22. avatar
  [2] Zázvorka [*]

  Taky jsme "cvaklí" a proto se snažím přítele držet co nejdéle a nejdále od nás. Bohužel sem tam taky někam musíme a to pak stačí začátek.....oblíbené netaktní narážky na svatbu a vnoučátka....... a to většinou nevydržím já. Naštěstí, nebo spíše bohužel, z jeho strany (rodina) je na tom podobně, takže výčitky moc nejsou

  superkarma: 0 25.07.2008, 07:57:03
 23. avatar
  [1] gerda [*]

  to musí být naprosto jedinečná rodina, co bych dala za takovou

  superkarma: 0 25.07.2008, 07:48:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme