Vztahy

Nedělejte ze mě vola!

Tak o lakomství mi ani nemluvte. Taky znáte lidi, kteří vás vždycky jen prozvoní, abyste jim zavolali zpátky, kteří si to na vaši narozeninovou oslavu přihasí s reklamním plnicím perem (jo, včetně natištěnýho názvu firmy) a vždycky nááhodou zapomenou peneženku, zrovna když jdete spolu na kafe?

Já měla takovou kamarádku. Tedy, dlouho jsem ji za kamarádku považovala, protože jsem byla hodná a blbá. Špatně jsem na tom nebyla, tak jsem si říkala no bóže, o jedno kafe, příště zas zaplatí ona... Jenže pak už mi to začalo bejt divný. Ta holka to měla snad patologický. Neustále si půjčovala od kámošek hadry. Copak o to, to holky dělávají, je to fajn, protože to pak vypadá, že máte víc věcí, je toho víc na střídání. Jenže tahle kačena to pak ne a ne vrátit, člověk ji upomínal třeba desetkrát, než se uráčila. Když se šlo někam společně, vždycky zdrhla dřív a na stole sice nechala nějaký peníze, ale nikdy to nebylo tolik, co doopravdy snědla a vypila. Když byla u někoho party, tak každej něco donesl - a víte, co donesla ona? Dvě kila jablek od nich ze zahrady!

Už dlouho mě štvala, ale vždycky mě to zas nějak přešlo, byla s ní docela sranda, věděla spoustu drbů, dobře se s ní kecalo. Až jednou mě nahrábla naprosto totálně. Půjčila si ode mě na ples moje nejlepší šaty. Já nechtěla, měla jsem zlý tušení, ale hučela do mě tak dlouho, až mě uhučela. Pár dnů po plesu jí volám, kdy donese šaty. To už jsem věděla, že mi je sama od sebe nevrátí, to už jsem znala. A ona že pozítří a že jindy a že má moc práce... Takhle jsem ji uháněla asi čtrnáct dní. Pak už mi přestala brát telefony, tak jsem jí nechala hrozně sprostej vzkaz a pohrozila, že to nahlásím na policii jako krádež.

Druhej den jsem šaty našla v tašce za dveřma. Totálně zničený - propálený od cigára. Ta k... a neměla ani tolik slušnosti, aby se mi omluvila, o zaplacení škody ani nemluvím!!! Od tý doby jsem ji neviděla ani neslyšela, ani se o to nesnažím. A ona moc dobře ví, proč mi nejde na oči!
Od tý doby si dávám moc velkej pozor, na koho jsem hodná. A hlídám si, aby ze mě někdo nedělal - pardon - vola.
Ája


Joj, tak to je hustá historie! Kdoví, koho ta vaše „kamarádka" využívá teď. Děkujeme za drsný příběh přímo ze života.

   
26.01.2007 - Láska a vztahy - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [9] monuška [*]

  tanecnice: to je teda dost otřesnej zážitek

  superkarma: 0 29.01.2007, 09:45:17
 2. [8] tanecnice [*]

  Takhle ja prisla o svou milovanou bundu s podsivkou do deste.Byla genialni, lehka jako pirko,tepla, v me oblibene barve s pulkruhem hvezd na zadech,,,symbol hvezd je velmi pozitivni vecicka:)
  Na jedne akci, kterou poradali mi nej kamaradi jsem ji ten vecer zapomnela, a uz ji nenasla.Smirila jsem se s tim,ze jsem ji ztratila.Po roce, v ni potkam jednu ze svych kamaradek,,odmitla mi ji vratit se slovy:"Ztracene veci na nasi akci jsou automaticky nase, a ty mas vsechno, ja jsem chuda,s tim nepocitej."
  Byla jsem neprijemna,vraceni se dozadovala, ale preci jen bylo pod mou uroven to zni strhat.Omluvou ji muze byt jen jeji slabsi psych. problemy,ale stejne, s nicim takovym jsem se v zivote nesetkala a dou fam,ze nesetkam

  superkarma: 0 28.01.2007, 12:20:49
 3. avatar
  [7] nenunka [*]

  Takhle jsem pujčovala knížky. Většina se mi jich nevrátila.

  superkarma: 0 27.01.2007, 23:22:33
 4. [5] 7kraska [*]

  Ja jsem pujcila dolary na dovolenou bohate tete a kdyz jsem ji upominala, tak rekla, ze si to nepamatuje, ze dolary mela od manzela. Tak jsem dolary odepsala...ale zase si rikam, ze mam po tete obcas nejake obleceni nebo nekdy koupi neco moji male dceri.

  superkarma: 0 27.01.2007, 06:02:12
 5. avatar
  [4] Josefa [*]

  Něco podobného je moje dcera,když si něco půjčí nebo peníze,tak už nikdy se to nevrátí,ale běda když něco půjčí ona,tak hned to potřebuje vrátit.Zdědila to asi po svém dědkovi a otcovi.Manžel velice nerád něco někomu půjčil a tchán,škoda mluvit.

  superkarma: 0 26.01.2007, 22:06:52
 6. avatar
  [3] teb [*]

  Taky mám takovou zkušenost. Když si moje švagrová bez mého vědomí vypůjčila na ples mou nejlepší přízovou halenku. A pak (aby nikdo nic nepoznal) ji vyprala v pračce! Halenka naprosto vytahaná a nenositelná. Ani se neomluvila a ještě se kasala, že mi ji vyprala a vrátila tam, kam patří. Dohadovat se s ní nemá smysl. Nebo jo? Když nemá mozek?

  superkarma: 0 26.01.2007, 18:14:00
 7. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Zbytečně se neříká,čeho se chceš zbavit půjč.

  superkarma: 0 26.01.2007, 16:22:46
 8. avatar
  [1] Dášule [*]

  Tohle znám. Koupila jsem si kdysi přívěšek na krk. Na moje studenstké poměry byl dost drahý. Potom jsem jej půjčila kamarádce a tahala z ní asi půl roku než přiznala, že jej rozbila. Ještě horší zkušeenost jsem udělala s kamarádkou, které jsem půjčila peníze. Dost peněz, měli je splácet asi 7 let. Měli jsme nějakou smlouvu, právně byla v pořádku, ale nebyly tam žádné záruky, jako co když..atd.3 roky platili, potom na konci roku přišli, že jim to nevyšlo, jestli by mohli až příští rok atd. Když jsem jí spočítala úroky, divila se, že si vůbec nějaké počítám. Neplatili další rok, zase jim do toho něco přišlo a já začala tvrdě vymáhat. Po půl roce slibů jsem našla právníka, sestavil nám smlouvu a v podstatě to vyznělo - měsíční splátky, v případě nezaplacení okamžitě jednání a exekuce. Moc se jim do podpisu nechtělo, ale když právník řekl, že v případě nesouhlasu je nutné žádat o okamžité zaplacení u soudu, podepsali. A je pokoj.

  superkarma: 0 26.01.2007, 16:07:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme