Naše kůže je orgán jako každý jiný. Nemáme ji pouze na okrasu a na ochranu svalstva, pomocí kůže dýcháme, vyměňujeme tekutiny, zabezpečuje termoregulaci… I proto bychom se o ni měli pečlivě starat.

 

Čas od času se na kůži ale objeví útvary a skvrny, o které žádná z nás nestojí. Důvodů může být více, ale vezměme to hezky od začátku. Co přesně má vliv na zabarvení pokožky?

 

Zevní epidermis obsahuje speciální buňky – melanocyty. V melanocytech se tvoří kožní pigment – melanin. V těchto speciálních buňkách jsou tzv. melanosomy (buněčné struktury), ve kterých probíhá tvorba kožního barviva. Barva kůže tedy závisí na počtu a velikosti melanosomů (buněčných továren na melanin). Nejvíce melanocytů je v osvětlených částech kůže, (obličej, hřbety rukou) v oblasti prsních dvorců a genitálií.

 

Když se nám objeví nějaká porucha pigmentace, musíme důvod hledat vždy v důsledku poruchy tvorby melaninu, kdy dochází k nadměrné tvorbě tohoto kožního barviva a jeho intenzivnějšímu zbarvení. Poruch je několik druhů a je důležité přesně ji diagnostikovat, než se přistoupí k nějakému zákroku. Dělíme je na:

 

Pihy – jsou velmi časté u osob světlé pleti. Vlivem

slunečního záření se zvyšuje jejich počet a barevný odstín

se stává tmavším.

Stařecké lentigo – objevuje se u starších osob

na nekrytých částech těla. Vzniká sčítáním účinku

opakovaných malých dávek slunečního záření.

Solární lentigo se vyskytuje na kůži nadměrně vystavené

účinku slunečního záření.

 

Pochopitelně všechno má svoji příčinu a tak i my musíme zapátrat, z čeho pocházejí naše problémy. Výskyt pigmentových skvrn způsobují tyto faktory:

 

• nadměrné slunění

• stárnutí kůže

• hormonální změny (hormonální antikoncepce,

těhotenství...)

• účinek některých chemických látek (parfémy, léky)

• kožní změny, nemoci (zánět, jizvy)

 

A právě pro osoby postižené pigmentovými skvrnami byla vyvinuta nová generace léků. Jedná se o novou generaci depigmentačních prostředků - program Iklen. Iklen obsahuje velmi účinnou látku RUCINOL®.

RUCINOL® je celosvětově patentován, vyvinut byl v Japonsku na základě dermatologických výzkumů. Iklen je první dvojitý inhibitor syntézy melaninu:

 

• je mohutným inhibitorem tyrozinázy – tím snižuje

celkové množství melaninu

• je jediným inhibitorem TRP 1 – tím snižuje produkci

černého melaninu, který způsobuje tmavé zbarvení

pigmentových skvrn.

 

Tento dvojí účinek dělá z preparátu Iklen inovační a velmi účinný, klinicky testovaný depigmentační prostředek, jehož vlastnosti byly ověřeny v řadě klinických studií. RUCINOL® - účinná látka obsažená v Iklenu - nejúčinněji z dosud používaných látek blokuje enzym TYROZINÁZU a tím produkci kožního barviva, také blokuje enzym TRP 1 (Tyrosinase Related Protein 1), a proto jako jediný depigmentační přípravek působí specificky na produkci černého melaninu.

 

Protože buňky pokožky se přirozeně obnovují za 28 dní, je důležité vědět, že první možné účinky přípravku jsou viditelné po uplynutí 3–4 týdnů, kdy se buňky obsahující barvivo vzniklé dříve samovolně odloučí. Iklen umožňuje dosáhnout rychlého a podstatného zmenšení plochy a intenzity zbarvení hnědých skvrn.

 

Pro péči o vaši pokožku nabízí řada Iklen tyto přípravky:

 

Intenzivní péče o pokožku postiženou pigmentovými skvrnami

Iklen sérum - aktivně odstraňuje hyperpigmentace, první účinek je viditelný již po 3–4 týdnech léčby. Iklen sérum se aplikuje 2x denně - ráno a večer na postižené místo, po dobu 6–8 týdnů.

 

Každodenní péče o pokožku postiženou pigmentovými skvrnami nebo ohroženou vznikem hyperpigmentací

Iklen krém - doplňuje a prodlužuje účinek séra, působí preventivně. Slouží ke každodenní péči. Je určen k dlouhodobému užívání. Iklen krém se aplikuje 1x denně ráno, lze jej používat místo denního krému nebo před jeho aplikací. Iklen krém a sérum lze použít také jako doplněk po laserové terapii nebo kryoterapii.

Reklama