Bulvár

Nedaří se mi otěhotnět

Nevím si rady sama se sebou. A nejen já, ale ani mé okolí. Snažíme se s manželem již několik let o miminko. Bohužel bezúspěšně. Vina je na mé straně. Po přístupu lékařů v centru asistované reprodukce jsem tam odmítla znovu jít. Přesto se mi nějakým zázrakem podařilo v březnu otěhotnět.

Měla jsem obrovskou radost, bohužel předčasnou. V dubnu jsem začala špinit a o miminko přišla. Myslela jsem, že to nezvládnu, ale nedaří se mi to. Jsem alergická na rady okolí typu: život jde dál, to chce čas, příště se to podaří, moje známá taky... a  na podobné řeči, kterým soukromě říkám bla, bla kecy.

Aby toho nebylo málo, tak v květnu jsem málem umřela, protože jsem měla mimoděložní těhotenství a málem jsem vykrvácela do břicha. Bohužel mě zachránili. Lékaři mi ani nejsou schopni říct, zda to bylo těhotenství staré nebo nové. Takže sedím doma  a depkařím.

Navíc mi neprodloužili pracovní smouvu, takže od července budu bez práce. Místo toho, abych si hledala práci, tak jen sedím a brečím. Manžel, rodina i přátelé mě podporují, ale vůbec mi to nepomáhá. Mám pocit, že můj život skončil. Bez dětí můj život nemám smysl. Přirozené otěhotnění je nepravděpodobné, protože už mám jen jeden vejcovod a navíc prý je velká pravděpodobnost, že se mimděloží těhotenství bude opakvat. Na IVF odmítám jít, protože bych nezvládla tu bolest, kdyby to opět nevyšlo. Prostě nevím, co dál. Nic mě už v životě nečeká, můj život je absolutně k ničemu a opravdu nevím, co se sebou. kopretina3

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

V takovém stresu, milá kopretinko, otěhotnět nejde, i kdybys byla jako rybička. Já bych radila se jako první krok zbavit stresů a najít si šikovného psychologa, lépe psychiatra, který pro první dva tři měsíce může předepsat i antidepresiva. Všechny problémy jsou jen v našich hlavách, záleží na úhlu pohledu. Držím palce, je mi moc líto, že prožíváš tak ošklivé období. Simona

S čím si nevíte rady vy? V čem plavete? Co marně řešíte? Moc se těším na vaše odpovědi na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
07.06.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [80] 13042000 [*]

  Kopretina3 — #69 Já tě plně chápu, ale z vlastní zkušenosti, vím, že to jde, udržet se nahoře, jen to ze začátku stojí hodně práce. My jsme s manželem přišli o dítě zhruba v polovině těhotenství, bylo to dost na psýchu, dnes žijeme bez dětí, a řekla bych, že docela spokojeně.

  superkarma: 0 08.06.2010, 09:17:36
 2. [79] žanek [*]

  Dobrý den, také jsem ušla dlouhou cestu a teď mi tady spinká osmiměsíční zlatíčko. IVF nám nevyšlo, ale za půl roku nato jsem zjistila, že jsem těhotná, přirozenou cestou. Z vlastní zkušenosti vím, že se vyplatí to nevzdávat. Taky mi všichni radili, abych na to nemyslela, ale to opravdu nejde. Klidně na to myslete, jen si najděte ještě jiný smysl života. Něco, co Vás bude bavit a naplňovat. Ostatně, až bude vaše miminko na světě, můžete v této činnosti pokračovat i s ním. Také bych chtěla doporučit Bachovy esence-najděte si ve Vašem okolí nějakého odborníka, který se tím zabývá. Myslím, že s úspěchem mohou zastoupit antidepresiva. Také mohu doporučit bylinky, ale zase bych to konzultovala s odborníkem. Každý jsme totiž jiný a je lepší to "ušít na tělo". Od věci není také přístup čínské medicíny. Přeji pevné nervy a hodně stěstí!

  superkarma: 0 07.06.2010, 23:36:10
 3. avatar
  [78] Juana [*]

  OlgaMarie — #74 Přesně tak, synův kamarád je taky adoptovaný a studuje na prestižním gymnáziu s vyznamenáním. A jejich učitelka na základce byla taky adoptovaná. Moje sestřenice nedávno adpotovala novorozená dvojčata, taky nemohla otěhotnět ani po asistované reprodukci, nakonec se jim podařilo adoptovat rovnou sourozence.

  superkarma: 0 07.06.2010, 19:43:16
 4. avatar
  [77] Barbora10 [*]

  Milá Kopretinko,

   vím jak se cítíš, ale opravdu čas všechno napraví.Můj příběh je podobný:

  Se svým manželem jsem začala chodit jako 21-letá.Vše bylo, tak jak má být, ale po čase jsme zatoužili po miminku. Tak jsme se do toho dali.První těhotenství skončilo samovolným potratem. Po čase se mi podařilo otěhotnět znovu. Takovou radost  ještě nikdo neviděl. I toto těhotenství skončilo- mimoděložně. Je si z nemocnice pamatuju, že jsem nemohla sedět, jak to bolelo a pak se země zatočila a já s ní. Když jsem se po narkóze vzbudila, řekli mi lékaři,že mi museli vzít jeden vejcovod, protože v něm to těhotenství bylo.A že pravděpodobně nepříjdu do jiného stavu " normálně".

  Vybrečela jsem takových slz, že by jsme se v tom utopili. A ty řěči...... neboj, vydrž, bla,bla,bla.Asi tak po roce jsem na doporučení svého gynekologa jela na první návštěvu do IVF centra " PRONATAL Pha".Můžu se rozepisovat o tom, jaké to bylo, co bylo, ale řeknu  jen jedno....Takovýhle skvělý a profesionální přístup jsem už dlouho nezažila.

  Po několika vyšetřeních se zjistilo, že jsme oba v pořádku, ale moje vajíčka a manželovi spermie se nemají rádi. Začali jsme na konzultace dojíždět na Imunologickou poradnu do nemocnice v Plzni. Opět vyšetření a opět nic. Po sečtení všech pro i proti jsme se s manželem  dohodli, že si teda našetříme a podstoupíme IVF.

  Také jsem v té době změnila zaměstnání a peněz nebylo nazbyt, tak jsme šetřili, jak se dalo.Asi po 3/4 roce mi přestalo chutnat i to kouření. HA....tady není něco v pořádku.  Ale bylo ... Dnes mám již 10-letou dceru, a 6-letého syna. A Hádej???? Oba máme "normálně" a vše bez komplikací.

  A proto ti říkám ( a to i z vlastní zkušenosti).....ČAS,SKVĚLÝ GYNEKOLOG A DOBRÝ MANŽEL , OPORA OKOLÍ A HLAVNĚ DUŠEVNÍ KLID.....to opravdu pomůže.

  Držím palce!!!Sml16Sml16

  superkarma: 0 07.06.2010, 19:40:20
 5. avatar
  [76] peetrax [*]

  Kopretina3 — #69 nejsem teda psychiatr, pouze psychiatrický pacient a podle toho, co čtu, bych řekla, že by nějaká antidepresiva neuškodila. Držím pěsti, ať se dáš do kupy.

  superkarma: 0 07.06.2010, 18:29:58
 6. avatar
  [75] peetrax [*]

  Eliana — #22 úžasný! A moc přeju, ať se zadaří! Sml72

  superkarma: 0 07.06.2010, 18:23:46
 7. avatar
  [74] OlgaMarie [*]

  "Bohužel mě zachránili."

  Holka nerouhej se!  Vše má svůj čas!

  A všechny adopce nekončí špatně! Sousedovic kluk maturoval s vyznamenáním a na vejšku jde bez přijímaček.

  1. na komentář reaguje Juana — #78
  superkarma: 0 07.06.2010, 18:23:41
 8. avatar
  [73] Eliana [*]

  Kopretina3 — #71 Super! Ty máš pesana? A jakého? Já jsem králíkomanka :-)  máme je na volno po domě. Ještě,že jsi zmínila zmrzku, jdu do mrazáku něco odlovit :-)

  superkarma: 0 07.06.2010, 18:19:02
 9. avatar
  [72] Tulinka [*]

  Kopretina3 — #71 Můžu vědět Tvůj věk a jak dlouho se Ti nedaří.

  Myslím,že rad sis v životě už vyslechla dost.Něco obdobného řeší má sestra.Ve 20 byla na potratu.pak se po několika letech snažila otěhotnět a když se zadařilo bylo to mimoděložní.Teď je to něco přes rok(od přerušení těhotenství)a ne a ne se zadařit.Je ji 32 veškerá vyšetření měla v pořádku Sml80

  superkarma: 0 07.06.2010, 17:57:22
 10. avatar
  [71] Kopretina3 [*]

  Eliana — #70 Už jsem byla  s pesanem na zmrzce. To máš pravdu, mě ty stránky typu modrykonik spíše taky škodí. Antidepresiva neberu. Doktor řekl, že to zkusíme zvládnout bez nich. Prý mám jen lehkou deprsi. No, tak nechtěla bych tedy zažít těžkou. To už bych si ani nevyčistila zuby. Upřímně bych je brala hned, ale když ono se s nim zase moc neslučuje případné těhotenství, tak mi doktor nechce dát, protože si myslí (stejně jako manžel) že budu hned těhotná. kéž bych se taky nebála být optmistka. Už jsem je brala na podzim a myslím si, že mi hodně pomohly.

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #72
  2. na komentář reaguje Eliana — #73
  superkarma: 0 07.06.2010, 17:43:13
 11. avatar
  [70] Eliana [*]

  Kopretina3 — #69  ...jo, když je houpačka dole, je to ta chvíli kdy se člověk odráží nahoru... :-) tak nezapomeň dát nohy pod sebe....

  Je to strašně těžký tyhlety otázky, když to člověk prožívá sám osobně. Ale ty to fakt zvládneš, jsi přece ženská....nevím jestli bereš antidepresiva, ale utíkej ven načerpat trošku serotoninu ze slunka, už to tam tolik nepeče...a rozhodně přestaň chodit na ty mama, bebe a jiné úžasné weby, kde to člověka akorát položilo, z toho nic moc energie  nenačerpeš. Mluvím z vlastní zkušenosti...

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #71
  superkarma: 0 07.06.2010, 17:36:19
 12. avatar
  [69] Kopretina3 [*]

  Eliana — #64 Já to racionálně vím, máte všechny pravdu. Vím, že musím znovu věřit a přestat se na to upínat, jen tu sílu zatím v sobě moc nemám. Prostě  si kvůli tomu nepřijdu už ani jako ženská. Všem děkuju za podporu a redakci za výhru. Snad to zvládnu. Je to jako na houpačce, ale zatím většinu času visím dole a nějak si mi nedaří udržet nahoře.

  1. na komentář reaguje Eliana — #70
  2. na komentář reaguje peetrax — #76
  3. na komentář reaguje 13042000 — #80
  superkarma: 0 07.06.2010, 17:22:41
 13. avatar
  [68] jednapani [*]

  Jestli tě manžel opustí, nebude to proto, že strašně chce dítě. Chlapi se s bezdětným manželstvím většinou vypořádají lehčeji než ženy. Bude to proto, že má vedle sebe tvora zahleděného do sebe a do svého neštěstí, tu i onde pofňukávajícího a vzdychajícího, bez zájmu o cokoli jiného než otěhotnění. Bude se mu stýskat po té báječné holce, se kterou byla zábava i bez dítěte, se kterou mohl na vodu a na hory, povídat si o filmech a knížkách a spoustu dalších věcí. Nějakou chvíli se bude snažit, protože tě má rád, ale to se nedá vydržet napořád. A znovu říkám - ne kvůli tomu, že nemáte děti, ale proto, že být s někým, s kým musí být pořád ve střehu a snažit se být "normální" a chápající, to je pěkná křeč (přece nemůže vyčítat té chudince, když je tak nešťastná, že zapomněla dát pivo do lednice, nedej bože že kolegyně v práci je na mateřské s dvojčaty!).

  Ono to "blablakecy", že i bez dětí se dá žít plnohodnotně a hezky, to je totiž pravda. Začni se mít trochu ráda jako člověk, který má i jiné vlastnosti než dělohu! A jestli tě manžel jednou opravdu opustí, pak to tak prostě mělo být. Jen na sobě nehledej pořád vinu a chyby, ale něco, proč bude s tebou rád. 

  superkarma: 5 07.06.2010, 17:10:21
 14. avatar
  [67] Juana [*]

  Taky jsem potratila, druhé dítě se nám nedařilo několik let - takže tuším, jaké to je, i když jsem už jedno dítě měla. Nicméně v mém případě se opravdu osvědčila karetina metoda - zhubnout. Nevím, jestli to byla náhoda, nebo jestli to má nějaké racionální vysvětlení, ale otěhotněla jsem pokaždé, když jsem výrazněji zhubla (skoro 10 kilo). A taky mi pomohlo, že otěhotněla kamarádka (už jsme nebyly mladice, bylo nám 36) a já se smířila s tím, že budu mít jen jedno dítě a to druhé budu vozit kamarádce - a do měsíce se zadařilo i nám. Fakt je to v hlavě, mimo jiné.

  Nemyslím si, že bys neměla pořád šanci, když se ti to už povedlo. Ale musíš se dát do pořádku, jinak se ti to nepovede, příroda to tak zajistila. Držím palečky, určitě to vyjde. Jen nesmíš házet flintu do žita.

  superkarma: 0 07.06.2010, 16:31:46
 15. avatar
  [66] ToraToraTora [*]

  secret — #65 Za tu poslední poznámku by tou ploutví preventivně měla dostat. jedna věc je si to myslet a druhá to někomu říct

  superkarma: 0 07.06.2010, 16:22:54
 16. [65] murat [*]

  Sml59 Kopretina3 — #62 Sml30 gratuluju vyhrála jsi ploutve aby se ti v tom líp plavalo...i když za tu poslední poznámku...Sml52

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #66
  superkarma: 0 07.06.2010, 16:17:57
 17. avatar
  [64] Eliana [*]

  Kopretina3 — #62... tak si z té diskuze tady vezmi, co tě trochu zaujalo...vynech rádoby hlody na téma jak bude svět růžový, chvíli asi růžový nebude. Neříkám, že věci přebolí hned....ale přijdou jiný věci k řešení. Je to fakt jen o tom, jaký k tomu zvolíš přístup, jestli jsi trošku racionální a dokážeš si říci, že jsi trubka a řešení nespočívá v úzkostech, obavách, sebelítosti a že si dokážeš fakt říci, doprdele musím začít znovu a jinak...tak máš na půl vyhráno. A jestli si teď zrovna opakuješ, že si to říci nemůžeš, že to nedokážeš....no co, nemůže každej dokázet všechno a hned,ale musíme se snažit se nakopnout a začít...třeba opakovaně, ale začít něco se sebou dělat....

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #69
  superkarma: 0 07.06.2010, 16:01:36
 18. avatar
  [63] kareta [*]

  Kopretina3 — #62 evidentně jsi na tomuž  lépe, urputnou lítost začínáš nahrazovat vztekem a  reaguješ, nejsi letargickáSml67

  superkarma: 0 07.06.2010, 16:01:16
 19. avatar
  [62] Kopretina3 [*]

  Simona Škodáková — #61 Tak to jsou přesně ty bla, bla kecy, ketrý mi "fakt pomáhají."

  1. na komentář reaguje kareta — #63
  2. na komentář reaguje Eliana — #64
  3. na komentář reaguje secret — #65
  superkarma: 0 07.06.2010, 15:43:09
 20. [61] Simona Škodáková [*]

  Kopretina3 — #59 Hodně lidí dodržuje jednu zásadu. S čím nemůžu nic dělat, co nemůžu aktivně ovlivnit, to neřeším a netrápím se tím.

  Mě vždy pomůže myslet na ty, co na tom jsou daleko hůř a kdyby měli jenom takový problém jako já, byli by šťastní. Koncentrák, války, bída, nemoce, bezpráví a životy, které neobnášely žádnou radost, jen dřinu, bídu a bolest.

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #62
  superkarma: 0 07.06.2010, 15:39:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] murat [*]

  Kopretina3 — #59 Sml67 pro začátek dobrý

  superkarma: 0 07.06.2010, 15:29:46
 2. avatar
  [59] Kopretina3 [*]

  Ferdas — #58 Už chodím k oběma :-(

  1. na komentář reaguje secret — #60
  2. na komentář reaguje Simona Škodáková — #61
  superkarma: 0 07.06.2010, 15:27:39
 3. avatar
  [58] Ferdas [*]

  depka jak vyšitá....nejdří zajdi za psychiatrem nebo psychologem, dej se dokupy a určitě to vyjde...Sml22Sml67

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #59
  superkarma: 0 07.06.2010, 15:26:28
 4. avatar
  [57] kareta [*]

  A já tomu rozumím, je to prostě darda, musíš se s tím poprat  vybrečet a vyřvat ze sebe tu bolest, zklamání, doporučila bych ti pořádnou dovolenou u moře nebo na horách, změnit prostředí, nezapomeneš, ale rozptýlíš se. Dej si pár měsíců pauzu, pracuj na sobě, nakup si nové oblečení o číslo menší velikosti, začni cvičit a jak na potvoru otěhotníšSml16 Důležité je, že TO JDE! Jak jsi jednou otěhotněla, znamená to, že můžeš a tak to je důvod k optimismu. Sml67 mimoděložní jde ohlídat.Sml80

  superkarma: 0 07.06.2010, 15:25:30
 5. avatar
  [56] maje [*]

  enka1 — #55 a můj králík je po 2 potratech. takže nic nevzdávat a věřit.Sml22Sml22Sml24

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:59:55
 6. avatar
  [55] enka1 [*]

  Kopretina3 — #49 To by nebylo dětí na světě, kdyby to takhle brala každá.Jen v rodině máme tři kousky po potratech a moje mamka přede mnou taky potratila a jsem tu. Houžvička, ale jsemSml16

  1. na komentář reaguje maje — #56
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:55:24
 7. avatar
  [54] Eliza [*]

  Na nic nečekej a pokud se opravdu cítíš takhle, najdi si psychologa, než si zničíš nervy a vztah definitivně. A zamysli se na jednou věcí: opravdu máš cenu jen jako matka? Není to náhodou tak že je Tvůj muž s tebou proto, že Tě miluje? Opravdu nedáváš světu nic? Samozřejmě že být matkou je určitě nádherné, ale jsou i takové které se s tím že jimi nejsou vyrovnaly a dávají světu krásu i moudro. Věřím že jsi taky taková, jen je to momentálně zahrabáno pod nánosem smutku a splínu. Neváhej a najdi někoho kdo Ti pomůže to vyhrabat, dřív než zhasnou poslední jiskry. Je jedno co umíš, jestli pleteš, pěstuješ muškáty nebo vymýšlíš lék proti rakovině. Dát život je určitě krásné, ale je to opravdu všechno co od života chceš? Není někde za rohem někdo potřebnější?

  Vypadá to jako poučky vycucané z knížek, ale věř mi, že jsou za tím 3 roky soukromého peklíčka. Možná je to míň než to tvoje, ale vím přesně jaké to je. Nejdřív euforie, nadšení, pak vystřízlivění. Pokusy "hodit se do klidu" které selhaly, protože to prostě nejde. Najednou jsou noviny plné rodících celebrit a všechny kamarádky jezdí s kočárky. Dokonce když začneš číst román, tak hlavní hrdinky rodí nebo řeší nečekané těhotenství. Jako by se všichni spikli. A člověk má pocit, že všechno ostatní za nic nestojí a upsal by se snad čertu, jen aby to zabralo. A ona je to opravdu cesta do pekel. V nejhorším případě to končí ztrátou partnera a doživotním zahořknutím a to je škoda. Jednej dokud není pozdě, nejsi jediná a někde určitě čeká lék. Neslibuju že jednou budeš držet v náručí vlastní dítě, ale bojuj o vlastní identitu, nejsi přece jen inkubátor.

  Držím palce Sml79

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:48:54
 8. [53] dadma [*]

  I bez dětí má život smysl.Ale jestli chceš moc miminko musíš se uklidnit.Já vím asi je to těžké na to nemyslet.Ale znám dva páry co nemohly mít děti.Oba si první dítě adoptovali.Měli doma mimčo a tak se zklidnili.V prvním případě žena otěhotněla nedlouho na to přirozenou cestou a za dva roky opět.Ve druhém případě šla kamarádka na umělé oplodnění a narodila se jim holčička.Protože myslela,že normálně nemůže otěhotnět neužívala žádnou antikoncepci a najednou ejhle opět přirozenou cestou a mají kluka jako buka.

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:47:35
 9. avatar
  [52] maje [*]

  Kopretina3 — #49 a učila jsi se jezdit na kole? taky sis odřela kolena, ale zkoušela jsi to, ne? nesmíš se pořád všeho bát. bojíš se radovat, bojíš se být smutná, bojíš se těšit. neboj se a raduj se a těš se. ještě budeš vzpomínat na to, jaké to bylo, když jsi měla volný čas jen pro sebe, jak vypada prospalá noc,.. Sml58Sml58 podívej se na můj život. a přesto se raduji z každého nového rána.protože vím, že mi něco nového přinese. zkus to taky a uvidíš, jak je tady krásně.Sml22

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:45:14
 10. avatar
  [51] Eliana [*]

  Kopretina3 — #44 Šmarjá, zakouká se? Zakouká...to se může stát i tobě, dnešní padesátnice jsou superkočky, dokonce i šedesátnice.... No, upřímně je hezké plánovat takhle dopředu, ale než to příjde je lepší si užít součastnosti...taky jsem nad tím přemýšlela, mám navíc mladšího muže než jsem já, ale právě proto je dobré se konečně naučit věnovat věcem, které nás baví a které jsme si chtěly splnit...pak jsme pro ně i něčím zajímavé. Jen si musíme dávat pozor,abychom ty dobrý chlapy nějak zbytečně neodháněly....ne?

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:43:23
 11. avatar
  [50] maje [*]

  Kopretina3 — #44 no vidíš, míša má pro tebe úžasnou zprávu. tak utři oči a začni se radovat. Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:40:40
 12. avatar
  [49] Kopretina3 [*]

  Bojím se už věřit, protože jsem věřila a jak to dopadlo Sml15

  1. na komentář reaguje maje — #52
  2. na komentář reaguje enka1 — #55
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:40:36
 13. avatar
  [48] Kopretina3 [*]

  Michaela Kudláčková — #46 Jsi moc hodná. Ráda čtu Tvé články. Máš v sobě obrovský dar nějaké pozitivity, nebo nevím, jak to nazvat.

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:40:02
 14. avatar
  [47] maje [*]

  Kopretina3 — #44 ale jdi ty. jestli mě má v budoucnu opustit, udělá to, ať už budete mít děti nebo ne. hoď za hlavu, co bude nebo nebude a začni  žít a radovat se z každého nového dne. každý den ti něco krásného přinese, jen se nesmíš na ten den od rána mračit.

  Zázvorka — #43 ani nevíš, jak moc mi tady všichni pomohli, když jsem to potřebovala. možná o tom ani neví, ale je to tak. a je fajn dát si pauzičku, Sml63, a pokecat tady se všema. i já jsem tady moc spokojená

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:39:30
 15. avatar
  [46] Michaela Kudláčková [*]

  Za všeho nejhůř Kopretino uděláš, když ztratíš víru. Ono to zní asi jako klišé, otřepaná fráze, ale kdyby na oněch frázích něco nebylo, neměly by tak tuhý život.

  Pokud se budeš dívat dopředu a nepokusíš se nevidět tam i něco jiného, než černo, opravdu tam nic jiného vidět nemůžeš.

  Otěhotníš a bude to dokonce přirozenou cestou.

  Děj mi vědět prosím, ráda bych se brzy radovala s Tebou. M. Sml16

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #48
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:35:54
 16. avatar
  [45] ToraToraTora [*]

  Kopretina3 — #44 To se zakouká i když mu porodíš školku, to nesouvisí s počtem dětí u ženy, spíš s druhou mízou u mužeSml54

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:35:42
 17. avatar
  [44] Kopretina3 [*]

  Eliana — #41 Já si úplně nemyslím, že by mě opustil třeba teď, ale bojím se, že kvůli tomu opustí až mi bude třeba 50 a on se zakouká do mladé plodné holčiny a já už budu stará a nikdo o mě neopře ani kolo. Takhle bych třeba ještě mohla najít chlapa, který by byl stejně postižený jako já a který by mě kvůli tomu neopustil.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #45
  2. na komentář reaguje maje — #47
  3. na komentář reaguje maje — #50
  4. na komentář reaguje Eliana — #51
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:34:26
 18. avatar
  [43] Zázvorka [*]

  Holky moc díky za takovéhle diskuze. I když nejsem autorkou článku, tak mi to moc pomohlo! Každý máme své problémy a je moc dobré slyšet, že v tom či onom člověk není sám! Jsem ráda, že sem za Vámi chodím! Sml59Sml53Sml47

  1. na komentář reaguje maje — #47
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:30:36
 19. avatar
  [42] enka1 [*]

  maje — #40 Sml22vzalas mi to z klávesniceSml67

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:21:38
 20. avatar
  [41] Eliana [*]

  Já bych ještě na obhajobu našich všech mužů chtěla říci, že jsou poměrně stateční, když s námi přežívají všechna naše hormonální nerovnáhy, naše rozmary, poporodní deprese, předpočetní deprese, PMS a stále je tu máme po našem boku. Úmyslně nezmiňuji rozvodové hádky na téma ponožky, tuba na zubní pastu, bordeláře, tchyňa, milenka  a podobné drobnosti. Díky těmto vjemům bych je identifikovala na samostatné (i nesamostatné) dospělé jedince schopné se rozhodnout. A je od nich i šlechetné, že s námi setrvávají a jsou i báječní, protože já jsem osobně kolikrát taky teda na zabití Sml54

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #44
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:19:08
 21. avatar
  [40] maje [*]

  Kopretina3 — #36 tak jestli se takhle chováš i před ním, tak bys zasloužila pár facek. máš skvělýho chlapa, který při tobě stojí, chce to dítě S TEBOU a hodlá tě podporovat. tak přestaň litovat sama sebe, fňukat a koukej žít. jinak ho odeženeš sama, ne tím, že by tak moc chtěl dítě s kýmkoli, ale jen a pouze tím svým postojem. Sml24Sml24

  1. na komentář reaguje enka1 — #42
  superkarma: 0 07.06.2010, 14:11:37
 22. avatar
  [39] kuzle [*]

  asi nema cenu na ty bla bla kecy jak jim rika, ale pravdou je, ze alfou omegou vseho je tva hlava Sml22 pokud se na neco strasne moc upnes, vetsinou se stane, ze cile nedojdes ... mam to z vlastnich zkusenosti Sml80 prvni ditko se nam taky dlouho nedarilo, musela jsem bratprasky na podporu ovulace a stejne nic, tak jsem se vrhla na rucni prace, prestala jsem zavidet vsem tem tehulim co jsem potkavala a ejhle bylo vystarano Sml30 a pri litani kolem mrnouse jsem nemela cas premyslet o dalsim potomkovi a tak se nam o 16,5 mesice pozdeji narodilo dalsi zlaticko a aby toho nebylo malo, stihli jsme to i do tretice Sml67 takze hlavu vzhuru Sml79

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:10:50
 23. avatar
  [38] 13042000 [*]

  Kopretina3 — #36 Kterákoliv jiná může mít problémy třebas ještě horší. Neblázni, začni užívat života plnými doušky, zvlášť jestli ti je manžel oporou, zajdi si někam s kamarádkou, věnuj se svým koníčkům, naplánuj si na každý den něco, proplouvej životem, a uvidíš, že vše bude, jen je potřeba dát se psychicky dohromady. Vím, co to je, přijít o dítě, a vím co to je, když se tví blízcí spíš snaží tě v tom problému utopit a zesměšňovat tě. Pokud tě tví blízcí drží nad vodou, jsou báječní a drž se jich. Užívej života, a ve chvíli, kdy to budeš nejméně čekat, zjistíš, že jsi těhotná.

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:06:59
 24. avatar
  [37] Eliana [*]

  Kopretina3 — #36  protože vás něco spojuje a protože chce společné dítě s tebou a ne  s nějakou Čumpelíkovou a navíc neplodných párů je habaděj... řešil by to třeba i s jinou tak proč ne s tou, na které mu záleží...no to je jednoduchá logika. Chápu, že to ti chlapi s námi nemají snadný, ale nemysli si, že jsou to takový bábovky, který nic neustojí... navíc, kdyby chtěl odešel by...tak ho zbytečně nevyháněj.

  superkarma: 0 07.06.2010, 14:05:55
 25. avatar
  [36] Kopretina3 [*]

  13042000 — #34 To mi nemusí nikdo říkat, to je přeci jasný, Taky chce dítě, tak, co bělal se mnou, když s kteroukoliv jinou ho on mmůže mít na potkání.

  1. na komentář reaguje Eliana — #37
  2. na komentář reaguje 13042000 — #38
  3. na komentář reaguje maje — #40
  superkarma: 0 07.06.2010, 13:58:40
 26. avatar
  [35] Eliana [*]

  ToraToraTora — #30 Sml52Sml52Sml52...a je to tady

  maje — #29 ..V práci jsem si zakázala sem chodit, to by se těžko vysvětlovalo Sml30.....

  superkarma: 0 07.06.2010, 13:51:38
 27. avatar
  [34] 13042000 [*]

  Kopretina3 — #4 A to ti řekl kdo? Jeho rodiče, on sám? Nebo jsi na to přišla sama? Jestli tě má rád, zvládnete to, drž se.

  1. na komentář reaguje Kopretina3 — #36
  superkarma: 0 07.06.2010, 13:50:22
 28. avatar
  [33] enka1 [*]

  ToraToraTora — #30 Přichvátni, zanedlouho mi budou třeba,při nákupu se na Tebe vždy usmějiSml16

  superkarma: 0 07.06.2010, 13:48:37
 29. avatar
  [32] Eliana [*]

  Kopretina3 — #26 Vrátit se na začátek je, ikdyž to nevypadá, skoro to nejlepší, protože přichází ta možnost začít znovu a jinak...

  Jednou i to nejdebilnější období skončí (v tu chvíli, kdy ho člověk má, mu přijde jako nekonečné...což je jen ležatá osmička, defakto) a my ženský se i z těch nejhorších věcí nakonec nakopneme a i po mikrokrůčkách se posuneme dopředu. Vidíš i sama, že jsi o tom napsala a že jsi šla za odborníkem, to je víc než mikrokrůček...a za chvíli se rozběhneš a tohle období vytěsníš někam dozadu. Možná nebude všechno jak si přeješ,ale kdo to tak má? A z těch chlácholivých řečí tvého okolí, které ti věc spíš připomínají...prostě jim to řekni, co tě na tom štve...urazí se? Tak ať, prostě to chceš řešit jinak, víš jak jim to je líto a není třeba to dál opakovat, protože tobě je to líto také, ale to byste se v tom všichni jen utopili a to má pak opačný efekt než povzbuzení....

  superkarma: 0 07.06.2010, 13:46:43
 30. avatar
  [31] enka1 [*]

  Ž-inky Ti tu řekly spoustu chytrých věcí. Dej se do života,užívej si,jeďte na dovču, abys mohla vzpomínat,až budeš lítat kolem dětí uondaná,toužící po prožitých chvilkách klidu.Sml16Sml72

  superkarma: 0 07.06.2010, 13:45:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme