Čtenářka Ivam zaslala k dnešnímu tématu příspěvek, ve kterém vychvaluje remosku. Dnes už pečení v remosce není úplně běžné, ale když pečete jen pro dva...

Zapějte společně se čtenářkou Ivam chválu na remosku a poraďte jí, kde sehnat nožík s nástavcem.


Moje kuchařské začátky se odehrávaly před padesáti lety. Bydleli jsme v jednom pokoji 3,5 x 3 metry. Kuchyňské vybavení se skládalo z jednoplotýnkového el. vařiče, ponorného ohřívače a nezapomenutelné „REMOSKY“. Samozřejmě že nádobí a různé pomůcky jsem měla. Po pěti letech jsme se nastěhovali do družstevního bytu, kde byl plynový sporák a tekla teplá voda. Výše uvedené spotřebiče jsem jako štafetu předala sestře, nevím, jak dlouho je používala. Samozřejmě že jsem si v průběhu let pořídila všemožné novinky, jako první byl asi t.zv. „papiňák“ v mé kuchyni nechybí ani dnes je asi 6. moderní.

Remosku jsem si koupila znovu, když odešly děti z domu. Můj oblíbený starý pomocník v kuchyni je nožík s nádstavcem na loupání brambor, zeleniny, ovoce, který nemohu nikde sehnat, možná že o něm některá víte.

nozik

Ivam

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne 5. října 2011: Kuchyně - stará je dobrá

Jistě mi dáte za pravdu, že některé kuchyňské náčiní a spotřebiče nové nenahradí. Asi se neshodneme konkrétně na těch jednotlivých NEJ, protože každý jsme zvyklí na něco trochu jiného, ale...

  • Jaké kuchyňské náčiní či spotřebič z dob minulých je pro vás nenahraditelný?

Odpověď na tuto otázku, popřípadě i s jednou fotografií daného spotřebiče, očekávám na redakční e-mailové adrese (viz níže). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na zveřejnění a získání pěkného dárku. Totiž knížky Přirozeně štíhlí od Bethenny Frankelové a Eve Adamsonové (vydalo nakladatelství iKAR) a stylingový sprej Lybar 3v1 make new look.

kniha tužidlo

Reklama