Zdraví

Necvičím: Nechávám se rozmazlovat


Náhlá změna počasí a procházky ještě studenou krajinou způsobily své – onemocněla jsem. Chřipka nejspíš spojená s angínou mě nejen doslova vyřadila z jakéhokoli normálního procesu, ale také jsem musela na čtrnáct dní zapomenout na svoji trenérku Katku a posilovnu.

Když horečky přestaly, uvědomila jsem si, že mi cvičení chybí. A hodně. Ale bylo nutné udělat si přestávku, protože jen představa jízdy na rotopedu mě unavila. A tak jsem se rozhodla jít alespoň na masáž.

 

Ve chvíli, kdy jsem se v malé polotemné místnosti svlékla a jen v kalhotkách položila na masírovací stůl, moje záda zavrněla blahem v očekávání blízké úlevy. S obličejem vsunutým do otvoru stolu jsem poslouchala příjemnou hudbu a čekala na Vendulu a její masáž.

 

Půlhodina utekla bleskovou rychlostí. Chtěla bych ještě zůstat a nechat se masírovat hodinu, dvě, tři, celý den, týden…no, dobře, tak ne. Nerada jsem se vrátila do reality, oblékla se, z kabelky vyndala diktafon a položila jsem Vendule několik otázek:

Jak pro maséra masáž většinou začíná?

Pro mě je nejdůležitější si nejdříve tělo prohmatat a projet prsty záda, abych věděla, kde jsou největší problémy. Půlhodina je na masáž hodně krátká doba. Ta se doporučuje jen ve chvíli, kdy zákazník nemá žádné problémy a potřebuje jen uvolnit ztuhlé krční svaly.

 

Ví zákazník předem, co ho trápí?
Většinou ne. Až já dotyky zjistím, kde ho to musí bolet.

 

Jaký je tedy optimální čas na masáž?

Hodinu bych doporučovala pro věnování se celému tělu. Půlhodina je dobrá ve chvíli, kdy potřebujete jen promasírovat šíji. Pokud jde člověk na masáž poprvé, doporučovala bych mu ale objednat se jen na půl hodiny.

 

Z jakého důvodu?

Musí zjistit, zda mu masírování vyhovuje. Existuje totiž skupina lidí, kterým nedělá dobře, když na ně někdo sahá a jen z dotyku je bolí tělo. Problém nastává i ve chvíli, kdy je člověk extrémně lechtivý a dělá mu problém, když se ho někdo dotkne. Pokud je to přes únosné hranice, nedá se masáž provádět. 
 

Na jakou masáž se specializujete?

Na klasickou, která je nejpříjemnější. Dobrá je také reflexní masáž, která je sice bolestivější, ale člověk se po ní cítí uvolněnější.

 

V čem spočívá?

Na rozdíl od klasické, která je založena spíše na hlazení, se reflexní soustředí na určité body na těle, které jsou určeny podle drah. Jejich stisk často trochu bolí, ale masáž je založena na pravidlu – nejít přes velkou bolest.

 

A co například sportovní masáže?
I ty provádíme. Tam záleží hodně na síle.

 

Jak často v Česku lidé chodí na masáže?

Záleží to hodně na financích, ale jednou měsíčně si snaží masáž dopřát.

 

Proč nejčastěji přijdou?

Kvůli uvolnění. Je to pro ně relaxace a snaží si masáž užít. Nikam nespěchají a zapomenou na stres. Často se stává, že tu během masáže někdo i usne.

 

Kdo k vám chodí nejvíce?

Jsou to lidé od třiceti let. Ve chvíli, kdy začnou pracovat, snaží se své tělo více rozmazlovat.

 

Vybírají si lidé, ke komu půjdou?

Ano, existuje škála lidí, která nikdy nepůjde k ženě masérce, například proto, že nemá takovou sílu, a pak existuje skupina těch, kteří odmítnou maséra, protože se před ním stydí a mají komplexy.

 

Berou někteří zákazníci masáž i jako něco víc?

Často dostávám návrhy na pokračující masáž na pokoji od zahraničních turistů. Ale už jsem tak otrlá, že na to nereaguji.  

Osobně vám mohu masáž jen doporučit. Nechte se hýčkat, určitě si to každá z vás zaslouží...

Příště půjdu zase cvičit a dám vám vědět, jak pokračuji. A vy se do té doby nechte někým namasírovat. Koho si vyberete, nechám na vás. Ale pokud byste chtěly konkrétně Vendulu, najdete ji v RELAXAČNÍM CENTRU INFINIT.

  

   
31.03.2006 - Zdraví - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [15] georginka [*]

  masáže ty mě dělají moc dobře.hmmmmm chtělo by to osobního maséra

  superkarma: 0 01.09.2006, 20:17:25
 2. avatar
  [14] Léthé [*]

  ehm...

  superkarma: 0 02.04.2006, 10:45:21
 3. [13] tanecnice [*]

  hm,tak to dneska koukam si kazdy uziva.at ziji pesimisti

  superkarma: 0 31.03.2006, 18:37:43
 4. [12] Anis [*]

  Nevíte, kde se dají udělat kurzy masérství???

  superkarma: 0 31.03.2006, 16:34:19
 5. [11] Hřebíček [*]

  ahoj Ivet, když jsem to četla, úplně jsem Ti záviděla. Potřebovala bych taky masáž.

  superkarma: 0 31.03.2006, 12:40:35
 6. avatar
  [10] Meander [*]

  Bohužel, masáže nemůžu. Mám práh bolesti někde jinde, než většina populace, a při masáži vypouštím duši. Navíc nesnesu, aby se mě dotýkal cizí člověk, brrr

  superkarma: 0 31.03.2006, 12:18:50
 7. avatar
  [9] fructia [*]

  Já bych taky chtěla masírovat

  superkarma: 0 31.03.2006, 09:55:15
 8. avatar
  [7] christee [*]

  Jsem masérka a souhlasím s názorem, že masér se má přizpůsobit zákazníkovi. Někdo chce jen jemnou masáž, jiný zabrat... Vždycky se ale ptám, co vyhovuje jemu. Všichni se nedají hodit do stejné krabičky...

  superkarma: 0 31.03.2006, 08:20:10
 9. avatar
  [6] Maši [*]

  Masáže můžu...nejraději mám masáže zad a chodidel nohou....Když nemůžu k profíkovi, nachystám indulonu a hodím nožky pod nos manžovi...

  superkarma: 0 31.03.2006, 08:16:33
 10. avatar
  [5] Amálie [*]

  Krom studia ekonomie jsem si střihla i masérství a musim říct, že je dobré vědět, co kde člověk má, co má s čím souvislost a maséři ze mě asi dost šílí, když jim při masáži do toho kecam

  Správný masér by měl mít "intuici" aby pro vás masáž byla únosná pocitově a pokud ne, měl by se vás zeptat, zda vás to nebolí. Nebojte se ozvat! Samozřejmě mluvim o relaxačních masážích, kdy nemáte žádný zdravotní problém.

  superkarma: 0 31.03.2006, 07:58:49
 11. avatar
  [4] LBU [*]

  Jednou jsme byli s manželem v sauně a součástí porcedury byla masáže. Paní masérka do nás tak bušila, že jsem se modlila, aby už byl konec. A to prý byla klasická masáž.

  superkarma: 0 31.03.2006, 07:38:33
 12. avatar
  [3] LBU [*]

  Mám maséra doma, ale jak se říká - kovářova kobyla ... Když je nějaký problém, tak na mě spíš aplikuje tu boestivější, ale účinější metodu. Většinou SHIATSU.

  superkarma: 0 31.03.2006, 07:34:33
 13. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Zbožňuju masáže Občas zajdu na thajskou a to je taky labůžo

  superkarma: 0 31.03.2006, 00:14:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme