Smrtičovi jsou poněkud podivná rodinka. A to jste ještě neviděli všechno. Právě zdědili dům po zesnulém strýčkovi – kolik že mu bylo? Asi tak kolem 820 let... Je tu nová dětská kniha: Kouzlo rodiny Smrtičových!

„Salát z masařek...!“ reptal Pankrác znechuceně a odstrčil talíř doprostřed stolu. „Každej tejden salát z masařek...“

Pankrác – ostatně stejně jako jeho dvojče Palmác – masařkový salát, tak zdravý a plný vitamínů, moc nemusí. Radši by hlavní jídlo přeskočil a dal si rovnou dezert. A co dnes máme? No přece pudink z medúz!

Ano, Smrtičovi jsou poněkud podivná rodinka. A to jste ještě neviděli všechno. Právě zdědili dům po zesnulém strýčkovi – kolik že mu bylo? Asi tak kolem 820 let... Takže se stěhují do obrovského, tmavého domu v Krásnohoří. A tam se okamžitě cítí jako doma. Vlastně všichni až na jednoho člena rodiny... Polyxenu.

Polyxena, zvaná Polly, má své dva brášky upřímně ráda, stejně jako podivínské rodiče – vůbec celá tato povedená rodinka vám možná v něčem bude připomínat tu mírně morbidní rodinku Addamsových – určitě si vzpomínáte! Jenomže tady je ještě Polly, která dá místo medúzovému pudinku přednost úplně obyčejné housce s džemem. Která nevidí ve tmě a nechce skákat do bazénu s mravenci. Která by tak vůbec chtěla být prostě – normální.

Normální vypadat nemůže už proto, že ji máma vozí do školy pohřebním vozem. Přesto si v nové škole jednoho kamaráda brzy najde – Pit Nick. Občas škádlivě přezdíván Piknik. Když Polly zjistí, že dva větší spolužáci s chudákem Pitem špatně zacházejí, má dost odvahy na to, aby vymyslela plán, jak je vyděsit a dát jim co proto.

Na to je třeba jenom spojit síly s bratříčky a přemluvit zahradníka Gustava, aby se k nim také přidal...

Ale Polly už byla v zahradě. Gustav dřepěl s nasazenými svářecími brýlemi u žabí tůně a ničil malým plamenometem rozkvetlé lekníny.
„Ahoj, Gustave! Jak se máš?“ zahájila Polly rozhovor. Gustavovi leknutím upadl plamenomet – a podpálil mu pravou nohavici. Zahradník vyskočil a vběhl do žabí tůně, kde mu voda sahala až po pás. Už víc než tři sta let na něj nikdo nepromluvil!

 obalka

První díl příběhů komické i podivínské rodinky Smrtičových přináší přes sto stran osobitého humoru, drobné poučení o přátelství, a také krásné moderní ilustrace, které se dětem určitě budou líbit. Nechejte se trochu vyděsit – bude to stát za to :)

Reklama