Bulvár

Něco na odlehčení tématu a také pro zasmání: ŠKODA 120 L

Ani dnes své pravidlo neporuším a z několika filmových tipů, které mi při dnešním tématu přišly na mysl, jsem nakonec vybrala ukázku z filmu Půl domu bez ženicha. Z filmu, kde by se geniální Vladimír Menšík pro své dcery rozkrájel, a neméně skvělý Josef Somr dá synovi to nejcennější: Škodu 120 L.

Takovým svatebním darem by dnes spíš urazil. :) Nicméně scénaristé tohoto filmu dokázali mistrně zachytit, co všechno jsou rodiče ochotni pro své děti udělat, co všechno jsou ochotni podstoupit, aniž by o to ty děti vůbec stály.

ukázka z filmu Půl domu bez ženicha (1980)

Půl domu bez ženicha

Poněkud hořká komedie o tom, že sny rodičů a dětí jsou jen málokdy stejné. Hrdinou příběhu je Franc (Vladimír Menšík) otec Oliny a Jiřiny, který se rozhodl, že jim jako svatební dar postaví ohromnou a luxusní vilu. Názor jeho dcer na budoucí život ho ani v nejmenším nezajímá. Energický muž na stavbě zaměstná nejen celou rodinu, ale i Jiřinina chlapce, který na vyrovnání dostává od svého otce Škodovku 120 L. Ve své době dar z darů největších. :)

Téma dnešního dne 11. srpna 2011 zní: Známe hranice při výchově našich dětí?

s podtitulem: Dokážeme být soudní?

 • Kam až jsme ochotni zajít v požadavcích svých dětí?
 • Kde je hranice toho, co bychom svým dětem dali či nedali?
 • V čem bychom jim vyhověli, nebo nikdy nevyhověli?
 • Jak dlouho jsme ochotni je podporovat?
 • A čím? Penězi?
 • Umíme říct STOP?
 • Přijímají vše, co jim dáme za samozřejmost? (včetně plateb za různé zájmové kroužky)
 • Umí naše děti poděkovat?
 • Styděly se za vás někdy vaše děti?
 • A vy za ně?

Nebudu se už dále „hrát“ na psychologa a pokládat v bodech otázky. Vy mi určitě rozumíte a doufám, že i napíšete. O svých starostech i radostech, o tom, kam až jste ochotny při výchově a požadavcích svých dětí zajít.

Pokud se bude chtít některá maminka vyzpovídat, ale nebude chtít být jmenována, toto přání respektuji a příspěvek zveřejníme anonymně.

Pište prosím na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za jeden vybraný příspěvek tentokrát odměním maminku i děti.

Děti dostanou dětskou hru Roztoč to na 30 a pro zdraví Marťánky. Maminka dostane kosmetiku Ryor.

darekkk

   
11.08.2011 - Blog redakce - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [2] karolina78 [*]

  My jsme měli dokonce Škoda 105, je pravda, že se na tomhle autě člověk naučí perfektně řídit. V současné době ovšem oceňuji na Škodovkách zejména prostornost.

  superkarma: 0 02.10.2014, 09:03:27
 2. [1] Anime Otaku [*]

  Na Škodě 120L jsem se učila po autoškole doopravdy řídit. Nejlepší na tom je, že jsem se tam naučila rozumět základní mechanice a odhlait jednoduché závady, které jsou i v moderních autech (podhuštěné pneu a podobné) a hlavně jsem se naučila správně řadit, protože tam byl velký rozdíl, při správném řazení se dalo dosáhnout závratné rychlosti 130KM/H z kopce, při špatném jsem byla ráda, když to na 4.kvalt jelo 60Sml57. Na naučení se řídit to bylo dobré autíčko (opravy na učňáku byly za hubičku), ale díky bohu že už je pryč, v současném provozu se jedná o rakev. Ale s trochou štěstí z ní bude veterán, prodali jsme ji milovníkovi škodovekSml16

  superkarma: 0 11.08.2011, 10:37:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme