Rodina

Nechybí něco v jídelníčku vašeho dítěte?


Věděla jste, že náš mozek je ze dvou třetin tvořen tukem, a tím pádem zaujímá první místo ze všech orgánů v našem těle, co do obsahu tuku? Pokud chcete, aby pracoval na plné obrátky, je třeba mu tuto pro něj životně důležitou surovinu pravidelně dodávat, a to ve správné formě. Zvláště pak v době, kdy mozek roste a vyvíjí se, jako je tomu v případě dítěte.

Mozek obsahuje nejvíce tuků ze všech orgánů v lidském těle – téměř 2/3 jeho váhy jsou tvořeny tuky, ve značné části jde o omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Hlavní stavební látkou mozku je DHA, která se v největším množství nachází v mozkové kůře a membránách nervových buněk, kde tvoří přibližně polovinu jejich hmoty. Její role se proto označuje jako strukturální. EPA má menší úlohu v počáteční fázi vývoje struktur mozku, je ale naprosto nezbytná pro běžné fungování mozku kolem třetího roku života, zejména pak v období předškolním a školním, jelikož zajišťuje komunikaci mezi nervovými buňkami.

 Pozitivní účinky omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin kromě světových výzkumů prokazatelně potvrdila i česká „Studie Omega – Jesenice 2007“, kdy po třech měsících užívání výrobku s omega mastnými kyselinami došlo u dětí ke zlepšení krátkodobé i dlouhodobé paměti, koncentrace a grafomotoriky. Více informací o studii naleznete na www.omega-3kyseliny.cz.

 

Za bohatý zdroj omega-6 nenasycených mastných kyselin jsou označovány ořechy nebo olej ze lněného semínka či pupalky. Bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou ryby, které bychom si měli dopřát 2x týdně. Pokud z jakéhokoliv důvodu ryby nejíte, máte ještě jedno řešení - vsaďte na přírodní potravinový doplněk jakým je například Marin-Q.

 

Marin-Q obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které podporují koncentraci, koordinaci a paměť dětí a přispívají ke správnému vývoji mozku. Marin-Q děti ve formě tobolek či sirupu obsahuje efektivní poměr DHA/EPA 3:1 přizpůsobený růstovému období dítěte – www.Marin-Q.cz. 

 
Více se dozvíte na stránkách www.omega-3kyseliny.cz

   
12.05.2008 - Těhotenství a porod - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] RenataP [*]

  To je jen moderní verze rybího tuku, hitu to ze Sovětskýho svazu....

  superkarma: 0 12.05.2008, 14:46:31
 2. [2] tanecnice [*]

  Ja nevim no, ty pilulky, tabletky pro deti Nak se mi to neslucuje s moji prirozenou touhou dat jim to nejlepsi no.

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:59:45
 3. avatar
  [1] *modrá [*]

  to už tady bylo ne ?

  superkarma: 0 12.05.2008, 12:24:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme