Rodina

Nechybí něco v jídelníčku vašeho dítěte?


Věděla jste, že náš mozek je ze dvou třetin tvořen tukem a tím pádem zaujímá první místo ze všech orgánů v našem těle, co do obsahu tuku? Pokud chcete, aby pracoval na plné obrátky, je třeba mu tuto pro něj životně důležitou surovinu pravidelně dodávat, a to ve správné formě. Zvláště pak v době, kdy mozek roste a vyvíjí se, jako je tomu v případě dítěte.

Mozek obsahuje nejvíce tuků ze všech orgánů v lidském těle – téměř 2/3 jeho váhy jsou tvořeny tuky, ve značné části jde o omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Hlavní stavební látkou mozku je DHA, která se v největším množství nachází v mozkové kůře a membránách nervových buněk, kde tvoří přibližně polovinu jejich hmoty. Její role se proto označuje jako strukturální. EPA má menší úlohu v počáteční fázi vývoje struktur mozku, je ale naprosto nezbytná pro běžné fungování mozku kolem třetího roku života, zejména pak v období předškolním a školním, jelikož zajišťuje komunikaci mezi nervovými buňkami.

 Pozitivní účinky omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin kromě světových výzkumů prokazatelně potvrdila i česká „Studie Omega – Jesenice 2007“, kdy po třech měsících užívání výrobku s omega mastnými kyselinami došlo u dětí ke zlepšení krátkodobé i dlouhodobé paměti, koncentrace a grafomotoriky. Více informací o studii naleznete na www.omega-3kyseliny.cz.

 

Za bohatý zdroj omega-6 nenasycených mastných kyselin jsou označovány ořechy nebo olej z lněného semínka či pupalky. Bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou ryby, které bychom si měli dopřát 2x týdně. Pokud z jakéhokoliv důvodu ryby nejíte, máte ještě jedno řešení - vsaďte na přírodní potravinový doplněk jakým je například Marin-Q.

 

Marin-Q obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které podporují koncentraci, koordinaci a paměť dětí a přispívají ke správnému vývoji mozku. Marin-Q děti ve formě tobolek či sirupu obsahuje efektivní poměr DHA/EPA 3:1 přizpůsobený růstovému období dítěte – www.Marin-Q.cz. 

 
Více se dozvíte na stránkách www.omega-3kyseliny.cz

   
18.04.2008 - Těhotenství a porod - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Vivian [*]

  gentiana:

  superkarma: 0 18.04.2008, 15:51:55
 2. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  gentiana: ...jo a pokud nebudou jíst to správný máslíčko, zakrní jim mozeček

  superkarma: 0 18.04.2008, 12:14:41
 3. [4] gentiana [*]

  Jestli není lepší naučit dítě jíst pestrou stravu, než ho už od mládí zvykat na to,m že všechny problémy, i ty vymyšlené, řeší pilule.

  superkarma: 0 18.04.2008, 11:21:49
 4. avatar
  [3] *modrá [*]

  článek jsem líná číst, ale ta fotka té holčičky je krásná

  superkarma: 0 18.04.2008, 08:42:28
 5. avatar
  [2] RenataP [*]

  No prý ne, jsou to extra čistý ryby, ale odkud, to se už od výrobce nedozvíme ale na druhou stranu bych té čistotě věřila víc než když do dítěte nacpu tuňáka z konzervy nebo ruský sardinky

  superkarma: 0 18.04.2008, 07:33:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme