Domácnost

Nechybí něco v jídelníčku vašeho dítěte?


Věděla jste, že náš mozek je ze dvou třetin tvořen tukem, a tím pádem zaujímá první místo ze všech orgánů v našem těle co do obsahu tuku? Pokud chcete, aby pracoval na plné obrátky, je třeba mu tuto pro něj životně důležitou surovinu pravidelně dodávat, a to ve správné formě. Zvláště pak v době, kdy mozek roste a vyvíjí se, jako je tomu v případě dítěte.

Mozek obsahuje nejvíce tuků ze všech orgánů v lidském těle – téměř 2/3 jeho váhy jsou tvořeny tuky, ve značné části jde o omega-3 a omega-6 nenasycené mastné kyseliny. Hlavní stavební látkou mozku je DHA, která se v největším množství nachází v mozkové kůře a membránách nervových buněk, kde tvoří přibližně polovinu jejich hmoty. Její role se proto označuje jako strukturální. EPA má menší úlohu v počáteční fázi vývoje struktur mozku, je ale naprosto nezbytná pro běžné fungování mozku kolem třetího roku života, zejména pak v období předškolním a školním, jelikož zajišťuje komunikaci mezi nervovými buňkami.

 Pozitivní účinky omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin kromě světových výzkumů prokazatelně potvrdila i česká „Studie Omega – Jesenice 2007“, kdy po třech měsících užívání výrobku s omega mastnými kyselinami došlo u dětí ke zlepšení krátkodobé i dlouhodobé paměti, koncentrace a grafomotoriky. Více informací o studii naleznete na www.omega-3kyseliny.cz.

 

Za bohatý zdroj omega-6 nenasycených mastných kyselin jsou označovány ořechy nebo olej z lněného semínka či pupalky. Bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin jsou ryby, které bychom si měli dopřát 2x týdně. Pokud z jakéhokoliv důvodu ryby nejíte, máte ještě jedno řešení - vsaďte na přírodní potravinový doplněk, jakým je například Marin-Q.

 

 

 

Marin-Q obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které podporují koncentraci, koordinaci a paměť dětí a přispívají ke správnému vývoji mozku. Marin-Q děti ve formě tobolek či sirupu obsahuje efektivní poměr DHA/EPA 3:1 přizpůsobený růstovému období dítěte – www.Marin-Q.cz. 

   
01.10.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] dasad [*]

  snazim se hodne varit ryby, alespon vsak jednou tydne, jinak pouzivam v kuchyni ramu idea, obsahuje omegu3

  superkarma: 0 05.10.2008, 21:51:19
 2. avatar
  [3] RenataP [*]

  no právě, aby to sakra nepodporovalo spíš vychytralost

  superkarma: 0 01.10.2008, 09:16:19
 3. avatar
  [2] Lesana [*]

  Šmudlík: co se úklidu v pokojíčku týká, tak moje děti ponejvíce přemýšlí, jak se mu vyhnout

  superkarma: 0 01.10.2008, 09:04:03
 4. avatar
  [1] Šmudlík [*]

  Své holčičce kupuji, ale jiná výrobní firma. Doufám, že jí to pomůže více přemýšlet i nad úklidem v pokojíčku

  superkarma: 0 01.10.2008, 08:44:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme