Styl

Nechtěné strie: Můžete bojovat proti jejich vzniku péčí o pokožku

Určitě víte, co jsou strie. Nepříjemné defekty kůže, které si nepřeje nikdo z nás. Strie neboli pajizévky mohou postihnout každou ženu. Jejich vznik má mnoho různých příčin: velké výkyvy váhy, rychlý růst v pubertě a také dědičnost. Nejčastěji ale postihují ženy v těhotenství. Vznikají především na břiše, ale také na prsou, hýždích, bocích či stehnech.

strieStrie obvykle měří několik centimetrů a zpočátku jsou často červené až červenofialové. Čerstvé pajizévky mohou být také vypouklé a mnohdy během dvou až tří let postupně blednou do bělavé barvy, přičemž na povrchu mívají tenkou svraštělou kůži a bývají spíše vpadlé.

Zbavit se jich je v podstatě nemožné, proto je velmi důležitá pravidelná péče o pokožku.

Se striemi je dobré pokusit se zatočit ještě před tím, než se vůbec objeví. Vhodnou a pravidelnou péčí o pokožku můžeme pomáhat omezovat vznik strií na pokožce, nebo jejich vznik alespoň zmírnit. Nebudou tak nápadné a rozšířené.

Péče o pokožku rizikových partií by měla být pravidelná, nejlépe každodenní. Krém či olejíček se vtírá jemnými krouživými pohyby do ještě vlhké pokožky břicha, hýždí, boků a stehen.

Důsledná péče o kůži se vyplatí i tehdy, když se již strie na pokožce objevují. I v případě, že se již strie na pokožce vytvořily, můžeme důslednou péčí o pokožku částečně pečovat o jejich vzhled. 

Doporučení pro nastávající maminky: Času, který věnujete sama sobě, určitě nebudete litovat. Péčí o sebe přispíváte nejen k dobrému pocitu z vlastního těla, ale také tomu, že se budete cítit sebevědomě a pohodově.

Náš tip: Vyzkoušejte Bepanthen Krém proti striím

Sádlo, rostlinné olejíčky, zábaly, lymfodrenáže, použití biolampy, mikrodermabraze, laserové ošetření i plastická operace – to vše jsou prostředky, o kterých ženy mluví při svém zápase se striemi. Důležitá je však i samotná péče o pokožku ve formě aplikace vhodného přípravku, který namáhané kůži pomůže s nedostatkem produkce kolagenu a elastinu. Právě nedostatek těchto dvou látek zejména stojí za poruchou pružnosti a pevnosti pokožky a následného vzniku strií.

strie

Bahenní rostlina Centella asiatica (pupečník asijský) obsahuje řadu látek užitečných při péči o kůži, díky nimž přispívá především ke zlepšení prokrvení a regeneraci pokožky. Dexpanthenol se využívá v přípravcích určených k regeneraci pokožky desítky let.  Přípravky, ve kterých je obsažen, se používají i u novorozenců a těhotných žen. V kůži se mění na kyselinu panthotenovou (vitamin B5), která má význam při tvorbě lipidů  ve stratum corneum (rohové vrstvě) a přispívá tak ke kvalitě kožní bariéry.

Glycerol neboli glycerin má hydratační účinky a je tradičně používán v kosmetice k udržení vlhkosti v zevní vrstvě kůže. Dodává pokožce přirozenou pružnost a hebkost.

Olivový olej v receptuře zajišťuje velmi dobrou roztíratelnost přípravku na kůži a usnadňuje průnik látek do pokožky.

Bepanthen Krém proti striím je kosmetický přípravek.

Více najdete na  www.bepanthen.cz/strie/bepanthen-krem-proti-striim

L.CZ.MKT.CC.05.2015.0346

   
07.07.2015 - Krása - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [6] Diniki [*]

  Já používala při prvním těhotenství Elasti Q, ale proti bepanthenu má hned tři mínusy: špatně se vstřebává, hrudkovatí a ještě mi nevyhovuje aplikace. Kdežto bepanthen má skvělí aplikátor, kdy toho dostanu přesně tolik, kolik potřebuji, výborně se roztírá i vstřebává a navíc příjemně voní. Určitě doporučuji.

  superkarma: 0 14.07.2015, 21:12:45
 2. [5] Dupinka [*]

  Teď při druhém těhotenství mám Bepanthen proti striím a jsem moc spokojená. Břicho už jen tak neschovám a začíná být pěkně velké, tak mažu opravdu poctivě. Při prvním těhotenství jsem používala jiný krém a pamatuji si, že mě docela svědila kůže na břiše asi tím, jak se napínala. To teď mě nesvědí vůbec. A navíc se Bepanthen skvěle roztírá, což je příjemné.

  superkarma: 0 13.07.2015, 10:59:37
 3. [4] Hosana31 [*]

  Já mám skvělé zkušenosti s Bepanthenem proti striím. Mazala jsem poctivě každé ráno i večer a nemám ani jednu. Sml16

  superkarma: 0 12.07.2015, 21:19:10
 4. avatar
  [3] renda4141 [*]

  Mě na strie nikdy nic nepomohlo Sml15

  superkarma: 0 08.07.2015, 06:43:55
 5. [2] Kokoska [*]

  TAk já musím říct, že jsem se během těhotenství natírala jak to šlo krémy proti striím, ale strie se mi stejně udělaly. I když kdo ví, třeba by byly výraznější když to břicho nenatírala....

  superkarma: 0 07.07.2015, 14:02:35
 6. [1] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 07.07.2015, 09:34:34

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme