Čtenářka Datura neposlechla rodiče a stejně nakonec dělala to, co jí radila maminka. Děkuji Daturo za váš příspěvek i pěkný obrázek. Máte moc šikovnou dceru.

Když jsem se já rozhodovala, čím budu, matka radila ekonomku a kancelář. Jenže já měla panickou hrůzu z těsnopisu a navíc jsem si od mala hrála na školu, tak jsem podala přihlášku na všeobecně vzdělávací školu s tím, že budu pokračovat na peďáku.

Jenže jsem se zamilovala a sen se rozplynul. Byla jsem ráda, že jsem odmaturovala. Ač jsem nenáviděla matematiku a čísla obecně, dělala jsem 40 let účetní a kupodivu mě to hrozně bavilo.

Dcerám jsem nechala v rozhodování úplnou volnost. Starší se zajímala o módu. Pořád si malovala návrhy oblečení. Tehdy byly obchody plné uniforem, ve kterých chodilo celé město, to se jí samozřejmě nelíbilo. Měla ale kamarádku, která uměla šít a už to jelo, nakreslila si model, kamarádka ho ušila a dcera byla za hvězdu.

K mému překvapení si ale do přihlášky napsala ekonomku a pár let dělala sekretářku. Práce ji moc nebavila a tak přišla s návrhem, otevřít si u nás v domě butik s oblečením pro mladé. Má ho už 11 let a je moc spokojená, že dělá , co ji vždycky bavilo. A zákaznice ji mají rády, protože umí poradit a není jen PODAVAČKA.

Druhá dcera hodně sportovala, běhala a jezdila na soutěže. Ze dne na den toho nechala a začala si kreslit. Věnovala tomu každou volnou chvilku a tak mě nepřekvapilo, když si do přihlášky napsala jen jednu možnost UMPRUM. Vystudovala obor Výtvarné zpracování skla.

K maturitě měla připraveno 50 návrhů na dekoraci vlastního navrženého výrobku / který jim skláři vyrobili/. Na sklo maluje kopie slavných autorů / Mucha atd/, krajiny nebo taky princeznu Dianu, podle přání zákazníka.Už vystavovala i ve Frankfurtu a dostala nabídku na půl roku do Japonska.

Před kariérou ale dala přednost rodině a pořídila si mimčo. Maluje dodnes a sobě i nám pro radost i obrazy. Jen nechápu, po kom má talent, ale je fakt, že když mi pošle odněkud pohled, dá mi práci její škrabopis přeluštit.

Tím vším jsem chtěla jen říct, že nejlepší je nechat výběr na dětech. Sami se dostanou k tomu, co je nejvíc baví. A ty moje to baví už skoro dvacet let.

Zdraví Datura    PS: přikládám obraz, který dostal můj manžel od dcery k vánocům.

5


Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením.

Reklama