Celou řadu míst, kde by si raději nepřála přítomnost mužů, nalezla čtenářka Gerda. Bohužel se jí na některých těch místech stalo, že přítomnost mužů vytrpět musela.

Další přispěvatelkou k dnešnímu privátnímu tématu je čtenářka Gerda. Chlapy by nechtěla třeba na nočních uliciích...


Ačkoliv byly hlasy, že jde o diskriminaci, přece jen si myslím, že jsou místa i situace, kde bych viděla kolem sebe raději jenom ženy, pokud tedy někoho. Začnu tím méně choulostivým - kadeřnictvím. Stačí mi totiž, když se u kadeřnice ve stádiu zrodu účesu s mokrou hlavou v zrcadle vidím sama. Které je jak na potvoru přes celou zeď a nic mi neodpustí a vypadám jak debil. Debil senior!!:) Tak tam bych opravdu nerada zažila, aby si mě nějaký mužský kriticky prohlížel, když jsem tak „oslabená“:) Dále - u zubaře. Leta letoucí jsem chodívala na ošetření parodontu na kliniku záchovné stomatologie, kde byla křesla v místnosti kousek od sebe. Myslím jich bylo 6. Bylo pro mě traumatizující sedět s neesteticky otevřenou pusou, navíc jsem kolikrát podstupovala hodně bolestivé zákroky a u toho bych byla taky nejradši jen sama s lékařem. Ani pobrečet jsem si tam z ohledu na okolí nemohla - a ne, že by nebylo proč. Bylo to výukové pracoviště, užila jsem si i mediků. Jistě, chodím i ke gynekologovi, ale to už je vlastně moje stará tlustá kamarádka, protože k němu chodím 30 let a stárneme spolu. Navíc jsem nedávno zjistila, že jsme spolu jako děti chodili do klavíru, on byl tlustý už tenkrát, ale hrozně mě štval tím, že mi ho neustále dávali za vzor. Radim cvičí etudy, Radim dbá na prstoklad... No, na rozdíl ode mě se vypracoval, i když v jiném oboru, je dobrý a chodí k němu kdekdo. A to už se blížím k tomu nejhoršímu: opravdu nechci, aby mě v nedůstojných situacích i pozicích okukoval nějaký chlap! (Ale to už mi vlastně nehrozí kvůli stáří). Já jen, aby se to neopakovalo u jiné, byla to bolestivá hrůza a bylo mi i trapně. Při mém druhém porodu, kdy mi sháněli ve špitále sanitku kvůli přeplněnosti oddělení a nechali mě celou druhou dobu porodní čekat v čekárně. S chlapama. Pak mě beztak přijmout museli, neb jsem seděla dítěti na hlavě a nechtělo se vrátit. A ještě mi dál napadá....třeba když bych šla sama nočním městem, tam se bojím každého mužského, tak kdyby to nějak šlo, a potkávala jsem jenom slušné a střízlivé ženy, spěchající ze zaměstnání:)

Gerda

Pozn. red.: Příspěvek neprošel redakční korekturou.

Téma dne 29. 10. 2012: Vyhrazeno pro ženy

  • Kam byste chtěly, aby měli muži zakázaný přístup?

hbJsou místa, na kterých vám přítomnost cizích mužů vadí? Myslím tím veřejná místa, kde se muži běžně vyskytují a kde byste je raději nechtěla. Pokud ano, je toto téma ušité právě pro vás! Napište mi, kam byste mužům zamezila přístup a proč. Zda třeba na daném místě máte nějakou špatnou zkušenost s muži. Své příspěvky posílejte nejpozději 29. 10. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jejich délka nechť je rovna či delší tomuto odstavci, tedy chcete-li mít šanci na získání pěkného knižního dárku, totiž lechtivého románu pro ženy od ženy o tom, jak to asi vidí chlap: Hot Boys autorky M. T. Mayar.

Reklama