Rodina

Nechte své děti mluvit přirozeně anglicky už odmalička

Nikdy v životě není naše mysl tak přizpůsobivá, jako v útlém dětství. Osvojujeme si spoustu návyků, učíme se mluvit a potom psát první písmena. Nasáváme do sebe informace, které si zapamatujeme na celý život. Kdo se začne učit druhý jazyk zároveň s mateřským, získává obrovskou životní výhodu.

Čím dříve člověk ovládá jazyky, tím je schopnější

Jak se říká, kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Lidé, kteří se dorozumí více jazyky, jsou v dnešním světě mnohem přizpůsobivější, sebevědomější a samostatnější. K tomu, abyste se prosadili v konkurenci, nestačí jenom průměrné teoretické vědomosti, které v praxi téměř nepoužijete. Pokud jste rodič, který podporuje své dítě v jazykovém vzdělání už od batolecího věku, dáváte mu to nejlepší pro život. Učení jde přirozeně, hravě a bez stresů. A nejlepší na tom je, že se nezapomíná.

Helen Dor

Kdy s výukou druhého jazyka začít? Tuhle otázku řeší většina maminek. Správnou odpověď vám dá sám dětský mozek. Jazyková centra se v lidském mozku vytvářejí do dvou let. Podle toho, s kolika jazyky bude dítě v tomto věku v pravidelném kontaktu, tolik jazykových center se mu v mozku vytvoří. To také vysvětluje, proč lidé, kteří se druhý jazyk začnou učit až ve škole, obvykle nemluví tak plynule a mají horší výslovnost.

S úsměvem a bez zbytečného drilu, i tak se dají učit jazyky

Je to prosté. „Dvojjazyční ” lidé mají v jazykové oblasti mozku více šedé hmoty. Na jejím objemu závisí inteligence a paměť. Jinými slovy, učení se jazykům v raném věku rozšiřuje mozkovou kapacitu využitelnou do budoucna nejen pro jazyky, ale i pro další studium. Tyto poznatky potvrzuje studie doktora Glena Domana, ředitele Institutu pro vývoj lidského potenciálu. Podle této studie je nesmírně důležité začít s jazyky ještě v době, kdy náš mozek roste, to znamená do sedmého roku života. Důležitou podmínkou přitom je, aby veškeré podněty byly předkládány hravou formou.

To je také základní myšlenkou výukových center Helen Doron. Tato britská lingvistka a pedagožka došla k poznatku, že když se děti budou učit druhý jazyk stejným způsobem jako ten mateřský, bude to pro ně mnohem efektivnější. Dnes její program Helen Doron English úspěšně funguje ve 30 zemích světa. Princip napodobení mateřského jazyka se v těchto kurzech používá pro děti od 3 měsíců do 19 let. A učí ho ti nejlepší lidé – kvalifikovaní lektoři s mezinárodním diplomem, kteří procházejí velmi náročnou přípravou. Jejich úkolem je zároveň být sympatickými přáteli vašich dětí a povzbuzovat je. Pokud se chcete o jazykových centrech Helen Doron dozvědět více informací, navštivte webové stránky www.helendoron.cz.

Helen Doron

Angličtina jako druhý jazyk, ne cizí jazyk

Zábavná forma osvojování nových informací, která probíhá v malých skupinkách, to je hlavní myšlenkou Helen Doron. Právě hra a kamarádství děti motivuje k bezproblémovému přijetí druhého jazyka. Pomocí písniček, říkanek, pohádek a různých pohybových aktivit se učí angličtinu vnímat jako druhý jazyk, ne jako cizí jazyk. Tím se přirozeně rozvíjí schopnost dětí komunikovat v praxi.  K úspěšnému zapamatování slov významně přispívá také metoda opakovaného poslechu. Ve věku, kdy se většina dětí ve škole teprve začíná učit angličtinu, mají studenti z Helen Doron už velmi bohatou slovní zásobu a jsou schopní ji běžně používat. Nezřídka mají za sebou také mezinárodní zkoušky s nadprůměrnými výsledky.

Díky kvalitní výuce Helen Doron dnes ovládá angličtinu na skvělé úrovni téměř dva miliony dětí. Efektivní výuka je prověřená 30 lety praxe a způsobila skutečný obrat v chápání jazyků. Dokazuje, že používat perfektně druhý jazyk jde i bez namáhavého učení slovíček a gramatiky. Jako rodiče máte budoucnost vašich dětí ve svých rukou. Dopřejte jim kvalitní výuku Helen Doron, jejíž výsledky mluví za vše. Více se dozvíte na www.helendoron.cz.

   
21.09.2015 - Učení - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Keltka [*]

  marianaant — #2 to sice souhlas, ale na druhou stranu-čím dřív se přirozeně druhý jazyk dítě naučí, tím lépe pro něho. Půjde mu to pak snadno. Některé soukromé mateřské školky jsou cizojazyčné a děti, které tam chodí, jsou napřed.Stejně tak jako před námi dospěláky-ačkoli si to třeba nechceme mnohdy přiznat, stojí u pohovorů další uchazeči, kteří jsou na tom s angličtinou mnohem líp - a v dospělosti se to hůř dohání.

  superkarma: 0 22.09.2015, 00:49:15
 2. avatar
  [8] peetrax [*]

  kobližka — #6 podle mě stačí začít v první třídě. Děti jsou hlavy otevřené, určitě to stačí. Nehledě na to, že výuka v AJ u mrňat může být všelijaká a případné chyby se pak těžko budou odbourávat.

  superkarma: 0 21.09.2015, 23:28:07
 3. [7] theplana [*]

  Bez AJ se v životě jednou neuživí. Všude chtějí slovem i písmem AJ. Proto čím dříve, tím lépe. Do těch hlaviček to leze nejlépe v dětském věku.Ať se nám to líbí nebo ne, ale skutečnost je taková.Sml15

  superkarma: 0 21.09.2015, 14:02:34
 4. avatar
  [6] kobližka [*]

  Já myslím,že je potřeba,aby děti uměly odmalička HLAVNĚ svůj rodný jazyk.Aby nepatlaly,nešišlaly,uměly dobře vyslovovar "R",měly jakousi slovní zásobu a pak ať se učí třeba patagónsky.

  Není tristnější pohled,než na malého prcka,který ještě pořádně neumí česky,ale do hlavičky se mu už buší angličtina.

  1. na komentář reaguje peetrax — #8
  superkarma: 4 21.09.2015, 13:50:33
 5. avatar
  [5] lalica [*]

  Vnučka ještě nená 3 roky a zná několik říkánek, písniček i anglickou abecedu. Sama si je zapamatovala z písničkových seriálů a pohádek....

  superkarma: 1 21.09.2015, 12:24:46
 6. [4] kaataa [*]

  my mame tri jazyky a celkem to jde.

  superkarma: 0 21.09.2015, 11:01:55
 7. avatar
  [3] vodilulu [*]

  Optimista se učí anglicky, realista rusky a pesimista se učí střílet... U nas vede japonstina i dceru budem učit od malička je to krásný jazyk (až na písmo :) )

  superkarma: 2 21.09.2015, 09:06:53
 8. avatar
  [2] marianaant [*]

  Snad u nás je přirozeně čeština, jsme v Česku, nebo v Americe? Něco podobného už tu jednou bylo.Sml15

  1. na komentář reaguje Keltka — #9
  superkarma: 2 21.09.2015, 08:59:10
 9. avatar
  [1] Yasminne28 [*]

  Přirozeně-přiměřeně.Sml22

  superkarma: 0 21.09.2015, 06:08:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme