Zdraví

Nechte si opálení nastříkat

Je to takový ženský fenomén: když někam jdeme poprvé, rády máme s sebou kamarádku... co kdyby. Tak i já jsem dělala garde jedné mladé dámě, která se vydala do salónu krásy na

Praze 4. „Hele, pojď se mnou, co kdybych pak vypadala jak příšera, tak s Tebou se mne nebude nikdo bát...“ Polichocena jsem dolovala z kamarádky info, co že to se sebou jde nechat udělat.

„Jdu se nechat nastříkat,“ odvětila lišácky. Dobrá, dobrá...

 

Zatímco kamarádka odvážně vkročila do útrob salonu, já zkoumám nabídku. Nástřik opalování, cukrová pasta, přístroj na odstraňování drobných kosmetických vad pod lékařským dohledem... Tápu a oslovuji paní v recepci.

 

PhDr. Blanka Frajerová vybudovala Kosmetické a regenerační studio před necelými třemi roky  a neváhala v něm zavést nejmodernější kosmetické metody. Samoopalovací péče nástřikem je jednou z nich.

 

Můžete mi, paní doktorko, popsat tuto metodu a jaká je její výhoda oproti samoopalovacím krémům?

Princip na kterém je náš  samoopalovací „nástřik“ s názvem Supersunic založen, je stejný jako u krémů. Jedná se o směs cukrů, která reaguje s proteiny pokožky. Rozdíl je ale v aplikaci. Odpadá zdlouhavé a pracné natírání krému při kterém se daleko častěji udělají mapy a při kterém nechtěně zhnědnou i dlaně. Supersunic se v salonu provádí tak, že klientka stojí na vyvýšeném místě, aby k ní měla kosmetička lepší přístup. Světlé vlasy dáme pod tenkou čepičku a nevýrazné  obočí namažeme mastným krémem, aby se neobarvilo. Látka na klientku dopadá v podobě jemné mlhy, která během deseti minut zaschne natolik, že se může obléci a odejít. Máme dva typy Supersunicu, světlý, který zhnědne po několika hodinách a tmavý s příměsí pigmentu, který je vidět okamžitě po aplikaci a postupně ještě ztmavne. Důležité je, aby se klientka nebo klient, protože k nám na toto zdravé opálení chodí i muži, již ten den nesprchovala a účinné látky, které ještě pracují nesmyla. Lepších výsledků se dosáhne, když se před nástřikem provede peeling. Spreje si lze zakoupit i domů a opálení tak ještě „přikrmovat“.

 

Zdá se, že toto „opálení“ je naprosto bez problémů.

Nejsem přítel reklam na zázraky, a proto říkám, že i sprej, stejně jako všechny samoopalovací přípravky, má svá úskalí. Je sice naprosto zdraví neškodný, jeho složení a působení je lety prověřeno, avšak může vytvořit na pokožce mapky. To záleží na kvalitě a typu pokožky. Pakliže není pleť jednotná a Supersunic nepřilne všude stejně, je třeba přijít na tzv. dostřik. Teprve druhý den je totiž výsledek dobře viditelný a je možné zkorigovat případné nedostatky. Časem nástřik  postupně, tak jako samoopalovací krém a stejně jako přirozené opálení bledne. S odumírajícími buňkami ubývá i opálení, které se však lehce doplní kdykoliv se nám zachce.

 

Může být tato metoda řešením pro ty, co jsou alergičtí na sluníčko a z jakéhokoliv důvodu se slunečním paprskům nemohou vystavovat?

Je to řešení nejen pro tyto lidi, ale pro všechny, kteří se sluníčka bojí. Nejde jen o tolik diskutované škodlivé UV záření, o zvyšující se procento rakoviny kůže, ale také o to, že pokožka vystavovaná slunci daleko rychleji stárne.

 

Váš salon nabízí depilaci cukrovou pastou. Já si dokážu akorát tak představit, že si pochutnávám na cukrové vatě :-).

Ani jste se moc nespletla, cukrová pasta se kterou depilaci provádíme je hustý karamel, který prý má výbornou chuť. Naše kosmetičky to totiž nevydržely a lízly si. Používáme v Kr studiu cukrovou pastu Pandhy´s, směs vody a cukru, kterou zahříváme na potřebnou teplotu. Když je možno karamel namotat na prsty, začíná se s depilací. Pasta přilne k chloupkům a trhem, ve směru růstu chloupků je odstraňuje. Zároveň s chloupky bere i odumřelé buňky, takže odepilovaná místa jsou pak hladká a svěží. Depilace cukrovou pastou má několik výhod, které téměř ze salonu vytlačily vosk. Je to v prvé řadě menší bolestivost oproti vosku, opadá možnost popálení, protože pasta se používá ve vlažném stavu, chloupky po této depilaci pomaleji rostou a jsou jemnější. Pasta je vyrobena z přírodních materiálů, proto se jen mimořádně může objevit alergická reakce nebo zčervenání. Zbylé kousky se odstraňují vodou a ne chemickými prostředky jako u vosku. Depilace cukrem je vlastně nejstarší metoda, používaná již v době vlády Kleopatry.

 

Mnohé ženy určitě zajímá, jak dlouho s touto metodou zůstanou jejich nohy hladké.

Záleží na typu ochlupení, zda se jedná o světlý nebo tmavý typ, na tom, jak rychle chloupky rostou. Je to opravdu velmi individuální a závisí to též na tom, co klientka nebo klient na sobě snesou. Cukrová pasta totiž depiluje i velmi krátké chloupky v délce 1-2 milimetry, zatímco vosk od 5 milimetrů. Zejména ženy chodí častěji, protože jim chloupky vadí. Máme klientky, které přijdou jednou za tři neděle nebo za měsíc a jiné, které jsou u nás již za čtrnáct dní.

 

Zaujala mne také vaše nabídka na lékařské ošetření pleti s drobnými vadami, jako jsou žilky, pigmentové skvrny či bradavičky.

Máme v salonu přístroj, který odstraňuje stařecké pigmentové skvrny, žilky, névky a bradavičky. Je velmi šetrný k pleti, používá se především na zákroky v obličeji. Lékařská konzultace před výkonem je zdarma. Přístroj se jmenuje T-Away, je řízen mikroprocesorem a při ošetření klientka nebo klient cítí jen dotyky aplikátoru v podobě jehličky, kterou však může citlivější člověk vnímat jako jemné píchání.

 

 

 

SOUTĚŽ – SOUTĚŽ – SOUTĚŽ

 

 

PhDr. Blanka Frajerová věnuje do soutěže tři ošetření - depilaci lýtek cukrovou pastou nebo nástřik nohou (dle výběru). Tři čtenářky tedy mají možnost využít této moderní a šetrné depilační metody v Kosmetickém a relaxačním studiu (www.krstudio.cz) na Praze 4.

Soutežní otázka zní: Jak se jmenuje samoopalovací preparát, který kr studio v Praze 4 - Podolí používá? Ze správných odpovědí budeme výherkyně losovat.

Odpovědi vkládejte na TUTO STRÁNKU (klikněte)

   
18.07.2006 - Zdraví - autor: Tereza

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [57] Amálie [*]

  Heisy: vyprat mi tedy nešlo

  superkarma: 0 22.07.2006, 10:22:23
 2. avatar
  [56] Heisy [*]

  abych taky něco přidala.... tento způsob opálení barví prádlo !

  ..jde vyprat, ale zkuste si představit jak si ráno obléknete bílé a večer sundáte "hnědé"

  superkarma: 0 21.07.2006, 00:29:27
 3. avatar
  [54] femme [*]

  Nyotaimori: až trochu povyrosteš, tak možná pochopíš, že většinou platí, že čím je člověk starší, tak tím víc se objevují nové a nové nemoci i když.......tohle bys už snad mohla vědět, základku už máš snad za sebou, né?!

  superkarma: 0 19.07.2006, 20:36:30
 4. avatar
  [53] Meander [*]

  Nyotaimori: Plýtváš slovy... Ostatně, jsi moc mladá na to, abys měla nárok na nějaký názor

  superkarma: 0 19.07.2006, 20:18:59
 5. avatar
  [51] femme [*]

  Nyotaimori: no podle tvých názorů a příspěvků soudím, že seš ještě mladá a to i na to, abys byla nemocná

  superkarma: 0 19.07.2006, 19:53:16
 6. avatar
  [49] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Černé vlasy a bílá pleť jsou v pohodě, nejhorší kombinace jsou blond vlasy, bílá pleť a po svižném přechodu prosluněnou ulicí červené fleky

  superkarma: 0 19.07.2006, 17:39:06
 7. avatar
  [46] femme [*]

  Nyotaimori: možná spíš "standardu" no řekla bych, že ne nadarmo platí, kam nechodí slunce, tam chodí lékař

  superkarma: 0 19.07.2006, 13:26:09
 8. avatar
  [45] femme [*]

  *Kotě*: není opálená jako opálená

  superkarma: 0 19.07.2006, 13:23:39
 9. [44] Evuš [*]

  samoopalovací nástřik supersunic

  superkarma: 0 19.07.2006, 12:39:17
 10. avatar
  [43] Ťapina [*]

  *Kotě*: To jsou mi zase vývody. Všichni savci na světě chodí s poraněnýma neosrstěnýma místama a kupodivu jim to naprosto vyhovuje Teda kromě albínů, ti jsou zdraví a bílí, jenom občas na slunci umřou

  superkarma: 0 19.07.2006, 02:37:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [42] *Kotě* [*]

  Opálená kůže je vlastně kůže poraněná. Děkuji, nechci, raději mám kůži zdravou a bílou.

  superkarma: 0 18.07.2006, 23:49:02
 2. avatar
  [39] femme [*]

  Nyotaimori: že bys měla modrou krev? ten dojem můžeš mít, ale mně nikdo nic nevnutí, když sama nechci, tobě snad ano?

  superkarma: 0 18.07.2006, 21:30:27
 3. avatar
  [37] Meander [*]

  Ježíši, to už je fakt ouchylnost

  superkarma: 0 18.07.2006, 20:28:08
 4. avatar
  [36] femme [*]

  Nyotaimori: a co třeba proto, že se nám nelíbí barva těla "čerstvě nahozeného patníku" aspoň mně se nelíbí

  superkarma: 0 18.07.2006, 19:41:53
 5. avatar
  [34] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Krémy jsou drahý jak prase, takže letošek asi přečkám bez nich. Zatím jsem se ostatně ničím patlat nepotřebovala a fakt to považuju za výhodu. Světlá pleť je hezká, když je opravdu světlá, když na sluníčku zčervená, je to dost děs.

  superkarma: 0 18.07.2006, 17:40:28
 6. avatar
  [32] Ťapina [*]

  Nyotaimori: Protože se s opálenou kůží dá vyjít na volné prostranství, aniž by byl člověk za pár hodin pokryt puchýři Navíc já mám osobně pocit, že když jsem opálená, snáším lépe vysoké teploty.

  superkarma: 0 18.07.2006, 17:04:04
 7. [30] anetakub [*]

  superkarma: 0 18.07.2006, 13:54:13
 8. avatar
  [28] Ťapina [*]

  Vivian: Dokonce mám pocit, že při pohybu venku se opálím mnohem víc, než při ležení na pláži.

  superkarma: 0 18.07.2006, 13:20:04
 9. avatar
  [27] Vivian [*]

  Manx: to je přece logický, že i pravý opálení bledne, ale ne tak rychle.
  Já se naštěstí opaluju rychle a dobře Obvykle to tak neřeším, ale za šest neděl mně čeká velká společenská událost a potřebuju být pěkně opálená
  Při opalování nemusíš ležet, opálit se dá třeba i při jízdě na kole nebo při procházce... a k ležení si obvykle beru čtivo (při opalování zadních ploch) nebo walkmana (při opalování předních ploch)

  superkarma: 0 18.07.2006, 13:12:42
 10. avatar
  [25] Gabi [*]

  Vivian: tak nějak - nejlepší opálení je při pohybu venku, žádné smažení na pláži, žádné solárko a barvicí nesmysly.

  superkarma: 0 18.07.2006, 12:35:59
 11. avatar
  [24] Vivian [*]

  Manx: však já taky pracuju. Slunit se chodím akorát o víkendech Je to zdarma, barva je naprosto přirozená, nedělá mapy a fleky, a nemusím mít obavy, že se to za pár dnů smyje nebo otře

  superkarma: 0 18.07.2006, 12:30:29
 12. avatar
  [23] Beaute [*]

  Clerenc: Už jsem to psala níže...je to můj oblíbený díl

  superkarma: 0 18.07.2006, 12:26:28
 13. avatar
  [21] Vivian [*]

  A není jednodušší jít ven na sluníčko?

  superkarma: 0 18.07.2006, 12:10:14
 14. avatar
  [20] Ťapina [*]

  Clerenc: Jo!

  superkarma: 0 18.07.2006, 12:03:32
 15. avatar
  [19] Clerenc [*]

  Pri teto procedure si vzdy vzpomenu na Rosse z Pratel....pamatujete?

  superkarma: 0 18.07.2006, 11:06:08
 16. avatar
  [17] fructia [*]

  Já se chystám terpve na solárko

  superkarma: 0 18.07.2006, 10:10:28
 17. avatar
  [16] SENSITIVESKIN [*]

  někde jsem četla, že tyhle nástřiky nejsou vhodný pro astmatiky,alergiky, těhotné ženy.... prostě je to na hovno! Není nad přirozený pobyt slunci, pokud člověk může.....
  mě spíš zajímá ta depilace!!!
  Byla na tom některá z vás?

  superkarma: 0 18.07.2006, 09:12:17
 18. [15] Kytara [*]

  Amálie: díky.

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:43:06
 19. avatar
  [14] Amálie [*]

  Kytara: jestli se ptáš na nástřik, tak jsem za to veledílo dala cca 350Kč, a pokud se ptáš na VICHY, tak na lahvičce z lékárny je cena 460Kč a vydrží mi celé léto. Nastříkam se pár dní po sobě a pak zas až to začne mizet.

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:30:57
 20. avatar
  [13] Amálie [*]

  Beaute: drž se samoopalováku, ten nástřik je fakt pro zlost

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:26:11
 21. [12] Kytara [*]

  Amálie: a kolik stojí?

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:24:57
 22. avatar
  [11] Beaute [*]

  Amálie: Proto píšu že tím mám vyzkoušený samoopalovák. s nástřikem zatím fakt zkušenost nemám

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:21:22
 23. avatar
  [10] Amálie [*]

  Beaute: nástřik je ale z třtinového cukru + další látky - má jiné složení, než samoopalovák.

  Mam vyzkoušeno samoopalovací mléko ve spreji od VICHY a toho se držim

  superkarma: 0 18.07.2006, 08:11:34
 24. avatar
  [9] Beaute [*]

  Amálie: Normální samoopalovák pustí nejlíp směsí soli a citronové šťávy vyzkoušeno.

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:59:49
 25. avatar
  [8] Beaute [*]

  Ve Zlíně je kosmeticko regenerační institut otevřený taky,a taky dělají nástřiky.Osobně bych na to asi nešla. Dát 350Kč za jeden nástřik to si raději koupím samoopalovák.Když se dobře používá tak je to v poho. Vždycky když slyším o nástřiku vzpomenu si na geniální díl Přátel, kdy si nechal opálení nastříkat Ross.Ale tam to měli jinak.Byla to kabina,kde byly trysky.Měl napočítat do 5 a otočit se,jenomže on počítal stylem "jednadvacet"tak ho to nastříkalo 2x zepředu. Pak si to šel spravit a oni vystřídali ty trysky,takže ho to nastříkalo podruhé zepředu.Pak mu Chandler říkal,že by mohl zpívat duet blacku and white sám Tak bacha na to!

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:58:07
 26. avatar
  [7] Amálie [*]

  Alušík: já jsem měla chuť jít to prádlo hodit babě na hlavu, ať mi ho zaplatí Cíleně jsem se jí před nástřikem ptala, zda to barví, jak s oblečením a jak budu vypadat, až to bude mizet. Přesně jako ty, fleky jsem měla jak stařena . Jala jsem se to umýt, ale ouha. Pak jsem si vzpoměla, že se to rozpouští vazelínou, takže jsem odpoledne chodila napatlaná snad tunou a pak mi to stíral do papírových utěrek. Brrr!

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:54:18
 27. avatar
  [6] marketa.brenikova [*]

  Andtka: mě to taky mrzí a určitě s tím do budoucna budeme něco dělat (ale někdy jsou prostě některé akce pouze v Praze)

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:53:47
 28. [4] Alušík [*]

  Taky sem jednou absolvovala nástřik a přesně jak napsala amelie, spodní prádlo bylo na vyhození a prostěradlo sem taky přes týden v noci barvila na hnědo Pracuju za barem, takže mám ruce neustále ponořený v dřezu a asi proto mi taky za pár dní barva z ruk začala mizet, ale né že by světlala, dělali se mi malý světlý flíčky, vypadalo to, že mám stařecký skvrny.. nakonec mi barva na rukách zůstala akorát na kloubech a sem tam na prstech, tekže se mě lidi ptaly, jestli sem loupala ořechy takže nedoporučuju

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:47:08
 29. avatar
  [3] Amálie [*]

  Nejsem zastáncem smažení na , jednak mě to nebaví a jednak to neni zdravé. Takže jsem se odebrala do salonu pro nástřik. UŽ NIKDY VÍC!!! Vypadalo to sice hezky, poučena jsem ten den již nenosila spodní prádlo, hodně se mazala, atd. Jenže jak jsem druhý den oblékla spodní prádlo, vše bylo zničené od toho třtinového cukru nebo co to bylo , takže jsem ho mohla vyhodit, vyprat nešlo.

  superkarma: 0 18.07.2006, 07:34:32
 30. [2] Andtka [*]

  Mě jen štve, že soutěže podobných typů jsou vždycky jen pro Pražačky: viz. představení v divadlech, poukázky do salonů....

  superkarma: 0 18.07.2006, 06:57:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme