Je to takový ženský fenomén: když někam jdeme poprvé, rády máme s sebou kamarádku... co kdyby. Tak i já jsem dělala garde jedné mladé dámě, která se vydala do salónu krásy na

Praze 4. „Hele, pojď se mnou, co kdybych pak vypadala jak příšera, tak s Tebou se mne nebude nikdo bát...“ Polichocena jsem dolovala z kamarádky info, co že to se sebou jde nechat udělat.

„Jdu se nechat nastříkat,“ odvětila lišácky. Dobrá, dobrá...

 

Zatímco kamarádka odvážně vkročila do útrob salonu, já zkoumám nabídku. Nástřik opalování, cukrová pasta, přístroj na odstraňování drobných kosmetických vad pod lékařským dohledem... Tápu a oslovuji paní v recepci.

 

PhDr. Blanka Frajerová vybudovala Kosmetické a regenerační studio před necelými třemi roky  a neváhala v něm zavést nejmodernější kosmetické metody. Samoopalovací péče nástřikem je jednou z nich.

 

Můžete mi, paní doktorko, popsat tuto metodu a jaká je její výhoda oproti samoopalovacím krémům?

Princip na kterém je náš  samoopalovací „nástřik“ s názvem Supersunic založen, je stejný jako u krémů. Jedná se o směs cukrů, která reaguje s proteiny pokožky. Rozdíl je ale v aplikaci. Odpadá zdlouhavé a pracné natírání krému při kterém se daleko častěji udělají mapy a při kterém nechtěně zhnědnou i dlaně. Supersunic se v salonu provádí tak, že klientka stojí na vyvýšeném místě, aby k ní měla kosmetička lepší přístup. Světlé vlasy dáme pod tenkou čepičku a nevýrazné  obočí namažeme mastným krémem, aby se neobarvilo. Látka na klientku dopadá v podobě jemné mlhy, která během deseti minut zaschne natolik, že se může obléci a odejít. Máme dva typy Supersunicu, světlý, který zhnědne po několika hodinách a tmavý s příměsí pigmentu, který je vidět okamžitě po aplikaci a postupně ještě ztmavne. Důležité je, aby se klientka nebo klient, protože k nám na toto zdravé opálení chodí i muži, již ten den nesprchovala a účinné látky, které ještě pracují nesmyla. Lepších výsledků se dosáhne, když se před nástřikem provede peeling. Spreje si lze zakoupit i domů a opálení tak ještě „přikrmovat“.

 

Zdá se, že toto „opálení“ je naprosto bez problémů.

Nejsem přítel reklam na zázraky, a proto říkám, že i sprej, stejně jako všechny samoopalovací přípravky, má svá úskalí. Je sice naprosto zdraví neškodný, jeho složení a působení je lety prověřeno, avšak může vytvořit na pokožce mapky. To záleží na kvalitě a typu pokožky. Pakliže není pleť jednotná a Supersunic nepřilne všude stejně, je třeba přijít na tzv. dostřik. Teprve druhý den je totiž výsledek dobře viditelný a je možné zkorigovat případné nedostatky. Časem nástřik  postupně, tak jako samoopalovací krém a stejně jako přirozené opálení bledne. S odumírajícími buňkami ubývá i opálení, které se však lehce doplní kdykoliv se nám zachce.

 

Může být tato metoda řešením pro ty, co jsou alergičtí na sluníčko a z jakéhokoliv důvodu se slunečním paprskům nemohou vystavovat?

Je to řešení nejen pro tyto lidi, ale pro všechny, kteří se sluníčka bojí. Nejde jen o tolik diskutované škodlivé UV záření, o zvyšující se procento rakoviny kůže, ale také o to, že pokožka vystavovaná slunci daleko rychleji stárne.

 

Váš salon nabízí depilaci cukrovou pastou. Já si dokážu akorát tak představit, že si pochutnávám na cukrové vatě :-).

Ani jste se moc nespletla, cukrová pasta se kterou depilaci provádíme je hustý karamel, který prý má výbornou chuť. Naše kosmetičky to totiž nevydržely a lízly si. Používáme v Kr studiu cukrovou pastu Pandhy´s, směs vody a cukru, kterou zahříváme na potřebnou teplotu. Když je možno karamel namotat na prsty, začíná se s depilací. Pasta přilne k chloupkům a trhem, ve směru růstu chloupků je odstraňuje. Zároveň s chloupky bere i odumřelé buňky, takže odepilovaná místa jsou pak hladká a svěží. Depilace cukrovou pastou má několik výhod, které téměř ze salonu vytlačily vosk. Je to v prvé řadě menší bolestivost oproti vosku, opadá možnost popálení, protože pasta se používá ve vlažném stavu, chloupky po této depilaci pomaleji rostou a jsou jemnější. Pasta je vyrobena z přírodních materiálů, proto se jen mimořádně může objevit alergická reakce nebo zčervenání. Zbylé kousky se odstraňují vodou a ne chemickými prostředky jako u vosku. Depilace cukrem je vlastně nejstarší metoda, používaná již v době vlády Kleopatry.

 

Mnohé ženy určitě zajímá, jak dlouho s touto metodou zůstanou jejich nohy hladké.

Záleží na typu ochlupení, zda se jedná o světlý nebo tmavý typ, na tom, jak rychle chloupky rostou. Je to opravdu velmi individuální a závisí to též na tom, co klientka nebo klient na sobě snesou. Cukrová pasta totiž depiluje i velmi krátké chloupky v délce 1-2 milimetry, zatímco vosk od 5 milimetrů. Zejména ženy chodí častěji, protože jim chloupky vadí. Máme klientky, které přijdou jednou za tři neděle nebo za měsíc a jiné, které jsou u nás již za čtrnáct dní.

 

Zaujala mne také vaše nabídka na lékařské ošetření pleti s drobnými vadami, jako jsou žilky, pigmentové skvrny či bradavičky.

Máme v salonu přístroj, který odstraňuje stařecké pigmentové skvrny, žilky, névky a bradavičky. Je velmi šetrný k pleti, používá se především na zákroky v obličeji. Lékařská konzultace před výkonem je zdarma. Přístroj se jmenuje T-Away, je řízen mikroprocesorem a při ošetření klientka nebo klient cítí jen dotyky aplikátoru v podobě jehličky, kterou však může citlivější člověk vnímat jako jemné píchání.

 

 

 

SOUTĚŽ – SOUTĚŽ – SOUTĚŽ

 

 

PhDr. Blanka Frajerová věnuje do soutěže tři ošetření - depilaci lýtek cukrovou pastou nebo nástřik nohou (dle výběru). Tři čtenářky tedy mají možnost využít této moderní a šetrné depilační metody v Kosmetickém a relaxačním studiu (www.krstudio.cz) na Praze 4.

Soutežní otázka zní: Jak se jmenuje samoopalovací preparát, který kr studio v Praze 4 - Podolí používá? Ze správných odpovědí budeme výherkyně losovat.

Odpovědi vkládejte na TUTO STRÁNKU (klikněte)

Reklama