Styl

Nechte se svést šťavnatou salsou!

Milí čtenáři, hoďte za sebe všechny rozpaky a pojďte si vychutnat vášeň, skvělou muziku, pohyb, radost, eleganci, rozmanitost... Pojďte si společně s námi a mistrovským tanečníkem, Honzou Dvořákem, který svým tanečním umem okouzlil i samotný New York, dopřát taneční omáčku ze všech nejslastnější - S A L S U !

salsa

Honzo, prozraď nám, jak dlouho se již tanci věnuješ?
Já tancuji od tanečních, tedy od prváku na gymplu, což bude už nejmíň 20 let. Začínal jsem s latinou a standardem a potom přešel na speciální párové tance. V současné době se věnuji zejména salse, také ale rád tančím bachatu nebo latin hustle. Vyučuji taneční kurzy pro veřejnost, dávám soukromé lekce a svou taneční skupinu Bohemian Salseros připravuji na mistrovství republiky. Tanci se věnuji na plný úvazek, mám taneční studio, taneční školu, taneční skupinu a ještě minimálně jednou týdně pouštím hudbu na taneční párty. Mám to štěstí, že moje práce je můj koníček. Ale jde to chápat i tak, že i když jdu večer tančit do klubu, jsem vlastně stále v práci. Mimo tancování se věnuji ještě rodině, máme patnáctiměsíční dceru, takže jistě chápeš, že na nic jiného už nezbývá čas (smích).

Vím ale o Tobě, že jsi tanečníkem s poměrně velikými úspěchy, pochlub se našim čtenářkám...
No, ve sportovním společenském tanci jsem byl, řekněme, lepší průměr. Během několika let jsem získal mezinárodní třídu v latině a odtančil několik mistrovství republiky a nějaké mezinárodní soutěže, na ranklistu jsem se vždy pohyboval někde pod polovinou. Rozhodně jsem se tam ale naučil precizní technice, pečlivé práci s hudební předlohou a taky pořádně pařit po soutěžích. Na sportovním společenském tanci mi časem začala vadit nutnost tančit naučenou sestavu se stále stejnou partnerkou a hlavně absence toho společenského. Byli jsme vlastně vrcholoví sportovci a už jsme ani nechodili na plesy, chyběl nám tam ten správný soutěžní adrenalin. Po deseti letech na soutěžním parketě jsem začal pošilhávat po něčem jiném a učarovala mi salsa. Přidal jsem se do jedné taneční skupiny, začali jsme spolu jezdit po mezinárodních kongresech, chodit do tanečních klubů, improvizovat a neustále se učit nové věci. Jelikož jsem v té době chodil na vysokou školu a staral se o babičku, potřeboval jsem nějakou brigádu. Zkoušel jsem různé obory a nakonec jsem si řekl, proč nespojit příjemné s užitečným, a začal jsem vyučovat tanec.

Přejít na stranu:

 
   
23.05.2014 - Sportem ke kráse - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Sophie [*]

  Tanec je prostě úžasný relax!

  superkarma: 0 24.05.2014, 23:25:53
 2. [3] Klára Křížová [*]

  krásné!!!Sml67

  superkarma: 0 23.05.2014, 19:22:12
 3. avatar
  [2] Danila [*]

  DiiC — #1 nikdy nieje pozde začať Sml58

  superkarma: 0 23.05.2014, 16:55:02
 4. [1] DiiC [*]

  Chtěla bych umět tančit :/

  1. na komentář reaguje Danila — #2
  superkarma: 0 23.05.2014, 12:23:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme