Čtenářka studentkaVos měla rodiče, kteří ji do ničeho nenutili. A je jim za to vděčná. Myslí si, že je to tak správné.

Dobré středeční ráno milé dámy, milí pánové :-) Zatímco vy zasedáte za své počítače, já už hodinu sedím ve škole a poslouchám informace z oblasti práva sociálního zabezpečení.

Dnešní téma? Kroužky, děti a vše co se kolem těchto oblastí točí. Jaké jsou tedy moje názory, připomínky a postřehy k dnešnímu tématu?

Po tomto světě chodím teprve 20 let, takže nemohu zasvěceně povědět o tom, co je dobré pro děti, do jakých kroužků se mají dávat a jak se mají vychovávat. Upřímně jsem ráda, že zatím děti nemám (tím netvrdím, že je nikdy nechci mít) a nejraději mám ty děti, které nejsou moje a mohu je zavčasu vrátit :-)
Já osobně jsem chodila jen do jednoho kroužku, alespoň co mi má paměť dovoluje odkrýt. Byl to kroužek moderního tance. Bylo mi 7 let a já tenkrát byla strašně nadšená, že do něj budu chodit, že budu dnem i nocí tancovat. Napadá mě to, že jsem byla mladá a blbá. Po první hodině mé nadšení prudce opadlo a zařekla jsem se, že do kroužku už nikdy nepůjdu. Možná pro lidi, které jsem tam potkala, možná pro učitelku, která na nás hodinu v kuse ječela :-) Musím vzdát velké hold svému rodičovstvu, protože mě do žádného kroužku nehnali a čekali na to, až se sama vyslovím, co chci dělat a jak chci trávit svůj volný čas. Ke svému a možná i jejich klidu jsem si žádný další kroužek nevybrala :-)
A teď můj teoretický pohled na výchovu dětí v souvislosti s kroužky (prakticky vím úplné nic). Myslím si, že výběr kroužků a toho, jak se budou naše děti zájmově rozvíjet, je na dohodě mezi rodiči a dětmi. Myslím si, že by bylo dobré nechat děti, ať si sami vyberou, co chtějí dělat a jak chtějí trávit volný čas. Jistě, že se nad nimi musí držet pevná ruka a nenechávat je celý den sedět u počítače, ale nejlepší asi je nechat dítě, ať přijde a řekne si samo co chce a co ne....
Tolik k tomuto dnešnímu příspěvku. Některé starší kolegyně asi pobavím, některé si řeknou, co to je za holku, že píše tohle, každopádně příspěvek jako příspěvek.
Takže milé dámy a milí pánové, přeji hezký zbytek dne :-)

PS: jsem docela zvědavá, jak budu já vychovávat své děti :-)

studentkaVos
text nebyl redakčně upraven


Děkuji studentkoVos za váš názor. To, co popisujete, mne však vede k polemice. Není z vašeho pohledu škoda, že jste se tehdy nenaučila tancovat? Je totiž obvyklé, že děti v okamžiku, kdy zjistí, že něco se naučit znamená něco pro to udělat, ztrácí zájem o tu činnost, kterou ještě před chvílí chtěly. Mnohdy stačí, když rodič řekne, vydrž tam chodit aspoň to pololetí, co jsme ti na tvou žádost zaplatili, a po půl roce jsou už děti do té činnosti natolik vtaženy, že chtějí chodit samy. Měkkost rodičů může vést k tomu, že to dítě se nenaučí nic. Plavat, jezdit na kole, lyžovat, hrát na hudební nástroj atd…

Co si o tom myslíte vy ostatní? Napište mi to do e-mailu

Dnes jsou tématem dne kroužky vašich dětí. Ne ty v nose a uších, ale vzdělávací, dovednostní, umělecké.

  • Vodíte děti do kroužků?
  • Je lepší dětem čas organizovat, nebo je nechat dělat, co je baví?
  • Chodila jste vy do kroužků? Nebo do Pionýra, do Sokola, nebo do Skauta?
  • Směřujete své děti kroužky za nějakým cílem, nebo je necháte, ať si vyberou samy?
  • Jste líný, nebo obětavý rodič?
  • A co si o těch „druhých“ rodičích myslíte?

Napište nám to do mailu

redakce@zena-in.cz

a získejte krásnou květinu. Tu pošlu jedné z vás.

A dnes čekejte soutěž. Sledujte novinky…

Reklama