Máte před Vánoci hodně práce? A chcete zabavit děti, abyste si mohla ve větším klidu uklidit nebo něco dodělat? Dejte jim tedy pár věcí a nechte je vyrábět. Hodit se budou třeba ozdoby na stromeček. A děti budou mít navíc radost, že si jejich výrobky vystavíte.

Vánoční ozdoby se dají vyrobit z nejrůznějších materiálů a také existuje mnoho postupů, záleží na tom, jaké ozdoby chcete vyrobit. Já jsem pro vás vybrala hodně jednoduché ozdoby, aby to zvládly i menší děti.

Přečtěte si také:

Co potřebujete?

  • Barevné papíry nebo stuhy
  • Nůžky
  • Lepidlo, izolepa
  • Provázek

papir

Vše, co potřebujete, je tady. Místo stuh se dají nastříhat barevné papíry, jsou levnější, ale zase je s nimi víc práce.

Jak na to?

papirZ barevných papírů si nastříháme tenké proužky, dlouhé podle toho, co chceme dělat. Také šířka proužků není striktně daná, opět záleží jen na vás. My jsme pro urychlení použili rovnou barevné stuhy na dárky, ty se dají koupit v každém běžném papírnictví nebo drogerii. Je to rychlejší, ale na druhou stranu obyčejné barevné papíry se zase líp lepí. Na stuhy je lepší izolepa.

papir

Vybereme si tvar, který chceme udělat (srdce, květina, čtyřlístek, mušle...) a podle toho skládáme proužky k sobě, konce nebo prostředky vždy přilepíme lepidlem nebo izolepou. Pozor, při práci musíme ozdobu pečlivě držet, jinak se nám rozpadne, než ji dokončíme.

papirpapir

Nakonec k ozdobě přilepíme provázek. A pak už stačí jen všechno pověsit - třeba na stromek.

papir

Z proužků se dají vyrobit nejrůznější tvary, fantazii se meze nekladou. I když je vyráběly děti, jsou hezké, co myslíte?

Další zajímavé články:

Reklama