Mám ráda zimu. Přestože ji někteří lidé nenávidí a s nohama zabalenýma v dece čekají na první sněženky, já si ji dokážu docela užít. A sport k tomu neodmyslitelně patří.

winter

Brusle

Vyrostla jsem u rybníka. Každou zimu, pokud alespoň malinko mrzlo, jsem den co den chodívala k rybníku testovat tloušťku ledu. V garáži už čekaly nabroušené brusle. Zpočátku byla nutným vybavením i židle, se kterou jsem najela po rybníce několik kilometrů, než jsem se odvážila napřímit hřbet a s hlavou vzhůru vyrazit za hranice naší zátoky.

Pak už jsem tu trávila celé dny. Buď se hrál hokej, drsný to sport, který se doslova vepsal do mé tváře. Jizva nad pravým okem je důkazem jednoho prohraného souboje. Hokeje už jsem se sice vzdala, bruslení ne...

Jsem ale zvyklá na obrovskou ledovou plochu, kde se člověk nemusí bát rozjet a zastaví se jednoduše případným skokem do rákosí. Po loňské návštěvě stadionu na Štvanici můžu s jistotou říci, že účasti na hromadném posouvání davu lidí na bruslích se navždy zříkám.

Lyže

„Ještě jednou to sjedeš takhle a chodíš nahoru pěšky!“

Po několika výhružkách z úst učitelky jsem si tehdy na lyžařském výcviku lyže zula a odešla na chatu... Nikdo mě na sjezdovce už neviděl. Nechápala jsem, co je na tom jezdit to šusem.

Oblučky mi tenkrát moc nešly a časem se to nezlepšilo. Lyžovala jsem všehovšudy třikrát, ale kouzlo lyžování mi zůstává zatím skryto. Je to škoda?

Nejlépe to vyřešil můj táta. Když zamrzne led a nasněží, vytáhne běžky, bambusové hole, a než aby chodil pěšky, vezme psa a vyrazí. Jednou oběhne rybník a má dost. Žádné kopce, žádné sjezdy, žádný adrenalin... ale o to už v jeho věku moc nejde.

Saně, boby, lopata, pytel

Můj neoblíbenější sport! Za svou kariéru jsem pokořila lecjaké krpály, kopce a hory. Nejcennější je asi zkušenost z Černé hory. Možnost jezdit po sjezdu nahoru lanovkou mne nadchla. Nikdo nebyl na sjezdovce rychlejší než já, já a můj podprdelník!

Chvilkové obavy o závěrečném brzdění byly na místě. Ze zarytých pat do svahu mi prýštil sníh přímo do obličeje, takže když mě viděla obsluha lanovky, mohla jsem s dvěma lyžujícími kamarády jezdit nahoru zadarmo. V autobuse na cestě zpátky do Prahy jsem během minuty omdlela únavou.


  • Sportujete v zimě?
  • Který sport je tím vaším oblíbeným?
  • Jak jste se ke sportu dostala?
  • Co nějaké medaile? Zasloužíte si?
  • Jde vám to? Máte nějaké veselé příhody, co jste při sportu zažila?
  • Co byste ráda zkusila? Co už nikdy nebudete opakovat?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: sport

Ne jednu z vás čeká krásná výhra, která může být i hezkým dárkem. Sportovní souprava Insportline, která obsahuje ledvinku, lahev, krokoměr a činky na zápěstí nebo kotníky.

Vyhraje jedna z vás, která nám pošle do redakčního e-mailu svůj příspěvek k tématu, který bude během dnešního dne uveřejněn na stránkách.

Insportline sada

 

Reklama