Novinky

Nechci své děti připoutat k mému náhrobku

Jasno v tom, jak by se člověk měl chovat k mrtvým z rodiny, má jasno čtenářka Kobližka. Sama nechce svým budoucím pozůstalým připravit zbytečné starosti...

Čtenářka Kobližka nechce své děti smrtí uvázat na jednom místě.


No, přiznám se - téma pro někoho neuchopitelné. Čímž nechci tvrdit, že zrovna já napíšu nějaké veledílo. Spíš to bude úvaha, o čem občas přemýšlím.

Je mi jasné, že někdo prostě potřebuje místo, kam by za svými odešlými mohl chodit, kde by vzpomínal, položil květinu, zapálil svíčku... Jenže já si říkám, že nechci svoje děti připoutat k nějakému studenému kameni. Vlastně k ničemu, k čemu by měly nějaké závazky. Co já vím, kam je jednou osud zavede, jak daleko budou zrovna od toho pietního místa. A proč by se měly trápit myšlenkou, že už dlouho nebyly na hřbitově? Sama vím, jaké to je, jezdit přes 100km zapálit svíčky.
Já si svoje milované nosím pořád sebou, jsou se mnou každý den. I když uznávám, že člověk asi potřebuje mít pocit, že jeho blízcí někde jsou, možná ho to i uklidňuje...

Nechci mluvit o sobě, myslím, že to ani nemůže nikoho zajímat. To jsou věci, o kterých rozhodne buď rodina, nebo s předstihem sám ten, koho se to jednou bude týkat.

Přeju úplně jiné starosti a veselé žití.

Pěkný den,
Kobližka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 4. 2013: Pohřby

 • Máte rozmyšlené jak a kde chcete být pohřbena?
 • Vědí o tom vaši příbuzní?

Příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 11. dubna 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Jsem zvědavý na vaše představy a na to, co pro ně děláte. Samozřejmě tu mám pro jednu z přispěvatelek připravený dárek: krásnou knížku Romantická řeč kvetin. Nezapomeňte, že váš příspěvek by měl být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

kniha

   
11.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Taky tak Sml67

  superkarma: 0 11.04.2013, 21:46:29
 2. avatar
  [3] Pitrisek88 [*]

  Také si myslím, že je důležitější si vzpomenout, než "zdobit" hroby a podobně. A na mě navíc hřbitovy nepůsobí dobře. Mám divný pocit a je mi zle od žaludku Sml80

  superkarma: 0 11.04.2013, 19:35:28
 3. [2] akčak [*]

  píšeš mě z duše ,mám všechny v srdci a není den ,že bych nezavzpomínala

  superkarma: 0 11.04.2013, 12:37:34
 4. avatar
  [1] lenig [*]

  Taky mám maminku daleko v LIberci a nejezdím tam nijak často. Ale na maminku myslím denně a povídám si s ní v duchu, a to je myslím lepší než ježdění na hřbitov...Až pojedeme, tak dáme kytičku a svíčku zapalíme. Zatím zapalujeme svíčky vždy dvě u manželovy maminky, která je zde u nás..

  superkarma: 0 11.04.2013, 12:17:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme