Bulvár

Nechci se nikdy přestat měnit!

Asi mě někde ve školních letech posedl duch Hérakleitův, možná je to mou fascinací ohnivým živlem nebo za to může prostě láska k přírodě a k jejím proměnám - ale když mi někdo řekne, že by na sobě nic neměnil, ježí se mi vlasy hrůzou. Dokonalost je totiž dokonalostí právě proto, že je koncem konání. Kdo je dokonalý, ten dokonal - nežije. Život je totiž neustálá proměna.

 

 

 

 

 

Nemám ráda stojaté vody
Ale abych tu jen nehlásala kacířské bludy, rozhodně vím o spoustě věcí, které bych na sobě ráda změnila. Na některých pracuji, u jiných zatím nevím, jak na ně, a tak je nechávám plynutí času. Ale nejvíc miluji změny, které přicházejí samy - leckdy totiž nevím, co a jak změnit, ale pak se něco přihodí a svět je zase o kousek jiný - protože já jsem jiná a jinak se na něj dívám. Nikdy bych nechtěla uvíznout ve stojatých vodách neměnných „pravd“ a názorů. Na druhou stranu nemám ráda podetínání kmenů a vytrhávání kořenů - změna je pro mě růst, navazování na to, co už existuje - dobré i špatné.

Poručím si, ale neposlechnu se
A co že bych to vlastně chtěla změnit? Inu, je toho vážně spousta. Po fyzické stránce dávám zabrat svému tělu a pomaloučku polehoučku shazuju špíčky, které se zas za zimu nahromadily. Žádné drastické diety, ty už jsem vzdala, spíš víc pohybu. A s tím souvisí i další podstatná věc - setrvale a zatím bezúspěšně bojuju se svou slabou vůlí - jak se říká „Poručím si, ale neposlechnu se“. A jak to změnit, tedy nějak zásadněji, opravdu netuším. Čas od času si říkám, že bych za sebou potřebovala někoho s bičem a před sebou mrkev na provázku - občas jsem oslík k pohledání. Akorát otřást se, aby ze mě padaly penízky, to neumím.

Ohnivý živel
Setrvale se také pokouším krotit svůj temperament - ohnivý živel ve mně skutečně nespí a někdy je se mnou těžké pořízení. A tak se učím hezky zhluboka dýchat a napočítat aspoň do deseti, než něco plácnu nebo udělám. A už pár let se snažím naučit se, že občas je lepší mlčet než mluvit. Ale zatím se mi to moc nedaří, a tak se aspoň umím dobře omlouvat, když už neudržím jazyk za zuby. A vymlouvat se - to mi taky jde výborně. A stavět vzdušné zámky, ze kterých nakonec nezůstane nic.

 

Chlapi jsou věčný boj
A pak jsou tady chlapi - a to je věčný boj. Kdysi jsem si nedovedla představit, že bych mohla s jedním mužem vydržet celý život. Teď už si to představit dovedu, ale zas najít toho správného chlapa se jaksi nedaří. A nemalý díl viny vězí v mé povaze - vyjít se mnou opravdu není snadné. K cizím lidem totiž dovedu být hodně tolerantní, ale čím je mi člověk blíž, čím víc mi na něm záleží, tím méně jsem tolerantní k tomu, co považuju za nevyužívání potenciálu a za chyby. A tak nemám nepřátele, mám spoustu známých, pár skutečně dobrých kamarádů - a už zase žádného chlapa.

Ale to se určitě změní... Konec konců, změna je přece život.

Měníte se? Změnila jste se v poslední době? Jak?
Chtěla byste na sobě něco změnit? Co?
Víte, jak toho dosáhnout?
Co byste na sobě naopak rozhodně neměnila?
Povedlo se Vám dosáhnout nějakých proměn, po kterých jste toužila?
Změnil Vás někdo jiný? Nějaký zážitek?
Napište nám o svých proměnách vysněných i uskutečněných na
redakce@zena-in.cz! Na nejlepší příspěvek čeká odměna!

   
05.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Bóbika: Já měla období, že bych se nejradši celá vyměnila za jiný model, ale teď si tak nějak vyhovuju Asi bude něco pravdy na tom, že člověk není takový, jaký si myslí, že je, ani takový, jaký si ostatní myslí, že je, ale je takový, jaký si myslí, že si ostatní myslí, že je

  superkarma: 0 05.06.2007, 17:11:55
 2. avatar
  [23] sanvean [*]

  Nějak se mi vybavil text Creep od Radiohead...

  superkarma: 0 05.06.2007, 16:02:21
 3. avatar
  [22] femme [*]

  Asdareel: ale to já neříkám jen je prostě člověk x let na něco zvyklý a těžko se mu přechází na něco jiného, i když zdravějšího já jsem do dorosteneckého věku dělala závodně LA, měla jsem absťák, když mi jeden den odpadl trénink ale pak přišel vážný úraz, operace, rehabilitace a bo po skoro dvou letech se těžko naskakuje do rozjetého rychlíku, tak jsem LA nechala, za začátku to bylo fakt těžký, ale časem jsem si zvykla a teď si tak max. vlezu na kolo, nebo na inlajny, zaplavu si a jezdím s partou lozit na hory

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:31:19
 4. [21] Asdareel [*]

  femme: Jde o to, že zdravější způsob života nemusí být nepříjemný, tudíž nevyžaduje ani moc té vůle. Například ten pohyb, vždy jsem rád sportoval, ale pak jsem měl jeden půlrok spoustu práce, překládal jsem jednu knihu s dost šibeničním termínem a moje fyzička šla rapidně dolů. Tak to už tedy raději ne

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:22:43
 5. avatar
  [20] femme [*]

  Asdareel: no nevím, sama už jsem takhle párkrát zhubla, ale pak jsem se pomalu, ale jistě časem vrátila k předešlé stravě a bylo vymalováno ale třebas budeš mít pevnější vůli nejvíc jsem zhubla 18 kg za tři měsíce, ale to jsem ani nemusela mít pevnou vůli, jen jsem si nějak špatně odštípla kousek kosti v kotníku, přestalo mi chutnat, jen při pohledu na jídlo jsem

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:19:12
 6. avatar
  [19] femme [*]

  měním se pořád, někdy k lepšímu, jindy k horšímu
  občas bych chtěla zhubnout, občas bych chtěla být větší, občas bych.....atd.
  co bych neměnila?? svoje vnitřní já
  nikdy jsem nic na sobě neměnila kvůli někomu jinému a už to tak zůstane

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:16:01
 7. [18] Asdareel [*]

  femme: Určitě, není to žádný problém a cítím se podstatně lépe :-) Problém je to, že těch prvních 8 kg šlo dolů docela rychle, ale nějak se to zaseklo

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:12:56
 8. avatar
  [17] femme [*]

  Asdareel: a vydržíš to takhle napořád??

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:11:11
 9. [16] Asdareel [*]

  Dášena: , boon: Začal jsem méně jíst, ale v pravidelných intervalech. Úplně jsem přestal jíst v noci, což byla moje neřest a dlouho trvalo, než se mi to podařilo odbourat. Úplně jsem přestal pít colu, nyní si k obědu dávám vodu místo coly. Změnil jsem i skladbu stravy - více celozrnného pečiva, méně bílého pečiva, méně červeného masa, více bílého masa, ryb a zeleniny. Úplně jsem skoncoval s hamburgery, hranolkami, apod. Podstatně jsem omezil sladkosti. Snažím se omezit i pití piva (ačkoliv by to bylo velmi účinné, tady se mi moc nedaří ).
  Začal jsem opět sportovat, chodím hodně plavat (průměrně tak 1-2x týdně) a o víkendech na dlouhé ostré túry. A každý den když jdu z práce, tak jdu pěšky 1-2 stanice metra.

  superkarma: 0 05.06.2007, 14:05:55
 10. [15] Dášena [*]

  Asdareel: Taky mě zajímá, jak se dá za půl roku tolik zhubnout. To je na to nějaké kouzlo?

  superkarma: 0 05.06.2007, 13:50:10
 11. [14] Anai [*]

  Změní člověka jen trápení, když si sáhne na dno a má sílu se odrazit, změní živ. hodnoty.
  Chtěla bych vypadat ještě mladší a krásnější , být méně ztřeštěná, víc zodpovědná a méně ukecaná! A taky bych chtěla změnit zaměstnání a mít možnost se živit jen a jen herectvím, ne ho dělat pouze okrajově.
  NE!
  Určitě.
  Ano, když mě opakovaně opouštěli chlapi...

  superkarma: 0 05.06.2007, 13:40:21
 12. [13] boon [*]

  Asdareel : a jak se ti to povedlo takhle rychle zhubnout???

  superkarma: 0 05.06.2007, 12:14:34
 13. avatar
  [12] Rybulka [*]

  Celý život na sobě cíleně pracuju, měním se, jsem "na cestě". Bez téhle cesty si svůj život neumím a ani nechci představovat.

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:44:41
 14. avatar
  [11] Amálie [*]

  Měnit se nehodlám, ale člověka přirozeně utváří okolnosti a prožité situace.

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:38:40
 15. avatar
  [10] Aja [*]

  Nikdy nevím, jestli mne uráží nebo těší, když někdo kdysi známý mi po letech řekne...Ty ses vůbec nezměnila

  superkarma: 0 05.06.2007, 10:15:08
 16. [9] Asdareel [*]

  Za poslední půlrok se mi podařilo zhubnout 8 kg. Ale nestačí to, je třeba jít dál :-)

  superkarma: 0 05.06.2007, 08:57:56
 17. [8] boon [*]

  Každý se mění. V posledních letech jsem s změnola dost, byla jsem vždy tichá a vše jsem si nechala líbit a ted už dokážu prosadit svůj názor a brabit se.
  Ano, Bříško a zadek
  Vím, ale řeknu že se začnu pořádně hýbat a pak k tomu stejně nedojde
  tvdohlavost
  jj
  Dost mě změnil přítel diky němu jsem si začala víc věřit a stát si za svým názorem

  superkarma: 0 05.06.2007, 08:44:22
 18. avatar
  [7] ještěrka.ehp [*]

  ivana.kuglerova:

  superkarma: 0 05.06.2007, 08:43:23
 19. avatar
  [6] ivana.kuglerova [*]

  ještěrka.ehp: Huááá .

  superkarma: 0 05.06.2007, 08:37:38
 20. avatar
  [5] Smajlinka [*]

  Změny dělím na vnitřní a vnější. Na těch vnitřních neustále pracuji, např. psychoterapiemi, četbou duchovních knih apod.
  Těm vnějším jsem se donedávna vyhýbala, jsem dost konzervativní. Ale možná to bylo těmi změnami vnitřními - najednou jsem dostala chuť změnit i svou image. Pořídila jsem si nový účes, nové brýle... Přátelé mě na ulici nepoznávají.

  superkarma: 0 05.06.2007, 07:55:42
 21. avatar
  [4] ještěrka.ehp [*]

  *Měním se věkem, každá zásadní životní situace přinese nějakou změnu.
  *Nechtěla, naučila jsem se se respektovat a jsem takhle maximálně spokojená, takže změny necháme na životě, já osobně s tím cíleně nic dělat nebudu, jsem taková, jaká jsem a myslím, že je to v pořádku.
  *Nevím a vědět nechci, kdykoli se chce člověk změnit, znamená to, že se snaží být jiný, než jaký je ve své podstatě a to je základní kámen úrazu. Jak být vyrovnaný a spokojený, když si budu hrát na to, co nejsem?
  *Nic, možná bych jen ráda byla stejně báječná, jako můj muž, kousek mi do něj chybí
  *Jojo, nějaké to hubnutí atd, ale to nemá s osobností až zas tak moc společného, pokud si na tom teda někdo nebuduje sebevědomí
  *Změnili mě oba mí zásadní životní partneři, od jednoho jsem dostala pár facek obrazně, od jednoho velmi reálně a pak taky single život, to mi dalo taky dost, díky těmhle třem věcem jsem vlastně došla tak nějak k té vyrovnanosti sama se sebou a je mi nejlíp, jak mi kdy mohlo být a to už nějakou dobu a právě proto rozhodně nehodlám NIC cíleně měnit, i když se paní Ivaně budou ježit vlasy

  superkarma: 0 05.06.2007, 07:38:41
 22. avatar
  [3] Evikus [*]

  * Člověk se přece mění a vyvíjí pořád. Změnila jsem se v průběhu posledních 4 let tím, že jsem se osamostatnila a odstěhovala se od rodičů k manželovi.
  * Co se týká fyzična - tak pracuju na tom abych měla menší zadek, stehna a břicho. A jinak se plně ztotožňuju s odstavcem "Ohnivý živel" co napsala paní Kuglerová
  * Toho prvního cvičením a nežraním, toho druhého - to mi zatím moc nejde.
  * Neměnila bych svůj pohled na život, svůj optimismus a svoje prsa
  * Zatím ne, ale snažím se.
  * Myslím si, že mě změnil vztah se svým manželem a přestěhování se na vesnici.

  superkarma: 0 05.06.2007, 07:19:54
 23. [2] Ina Vendela [*]

  Kdo je dokonalý, ten dokonal - to je na zapamatování a povzbuzení ke změnám, díky !
  Změnil mě jeden zážitek a doufám, že teď už zvládnu všechny vypjaté situace s klidem(popravdě - přeju si to, ale ještě v to moc nevěřím).
  Proměny, po kterých jsem toužila? Třeba: před dávnými lety jsem se styděla mluvit s cizími lidmi i třeba jen po telefonu. To už snad ani není pravda . Styděla, ale mluvila. Mám známou, která se jako dítě nebavila vůbec s nikým kromě své rodiny a taky z toho vyrostla .
  Co bych na sobě neměnila? No to nevím, všechno by se dalo určitě vylepšit... Takže bych neměnila sama sebe, myslím tím to neviditelné, to, co je uvnitř, co jsem já.
  A měním se? No, měním, třeba po čase čtení si sem občas troufám i něco napsat . A jak dosáhnout změny - asi to nepřestávat zkoušet .

  superkarma: 0 05.06.2007, 03:08:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme