Bulvár

Nechci být nevěrná, ale já musím!

Obrací se na mě hodně lidí s různými osudy. Lidí, kteří si nevědí rady v těžké životní situaci, lidí nemocných, zamilovaných, opuštěných, ale i hrabivých, kteří se ptají karet, kdo jim zemře jako první, aby mohli dědit. Myslela jsem, že mě už nemůže nic překvapit. A přece...

Velmi hezká, dvaatřicetiletá Jana, se objednala přes kamarádku s tím, že je to naléhavé. Když přišla, vypadala vyrovnaně a spokojeně, a tak jsem čekala, s čím vlastně přichází.

Zásadně nevykládám na to, na co se klient nezeptá                                                                  
To proto, že jsou věci, které třeba nemá vědět, nebo je vědět nechce. Pokud položí otázku, je také připraven řešit odpověď. Chci se vyvarovat toho, abych řekla někomu něco, co nedokáže zpracovat a pojmout.
Jana pro mě byla tak trochu sváteční, protože byla jedna z prvních, které za mnou vážily cestu z Prahy až do Varnsdorfu, a to bylo milé.

Jeden, druhý, třetí….
Usmívala se a měla příjemnou energii. Do kávy si dala pět kostek cukru. Pobavilo mě, že existuje někdo, kdo sladí ještě o kostku víc než já. Její první otázka směřovala k manželovi.

Co ke mně cítí?

Ujistila jsem ji, že manžel ji má velmi rád, jen se možná teď nachází v trochu náročném období, a zeptala jsem se jí, zda chce vědět, co ho trápí. „Ani nemusíte, vím, co mu je,“ odpověděla. „Myslím, že ví, že mu nejsem věrná,“ pokračovala.
Napadlo mě, že jde o klasický trojúhelník a že paní Jana řeší, zda se rozvést, nebo ne, tak jako bezpočet žen před ní. Nebyl to ale trojúhelník. Tahle žena žije takový mnohoúhelník, že jsem nevyšla z údivu.
„Manžel je báječný muž a já ho mám moc ráda. Je hodný a stará se o mě jako o děcko. Není nic, co bych mu vytkla. Má rád našeho syna, rozumí si s mými rodiči, je velmi milý k mým přátelům, má dobrou práci a není lakomý, dokáže uvařit, když já nejsem doma, nepije, kouří jen sporadicky a je mi věrný… to já jemu nejsem věrná…“ vysvětlila.

„Napřed bylo všechno pořádku a nic nám nescházelo. Ale jen velmi krátkou dobu. Pak přišel Milan. Je to jeho kolega z práce a je o pět let mladší než já. Nemohla jsem si pomoci a měla jsem s ním tajný románek. Jenže brzy chtěl, abych se rozvedla s Petrem, a to jsem nechtěla. Mám ho přece ráda. Nakonec se s tím ale smířil a já myslela, že tak jako mnoho jiných budu mít prostě milence. Jediné, co nám s Petrem totiž trochu hapruje, je náš sex. Já mu to ale nevyčítám, nemůže za to a bylo by mu to líto,“ vypráví mi Jana.
„Jenže pak přišel Zdeněk. Přistěhoval se naproti do bytovek. Je krásný a má roční holčičku. Mám s ním poměr už několik měsíců. Milan se mohl zbláznit, když jsem mu řekla, že s ním chci skončit. Bála jsem se, aby nemluvil před Petrem, a tak spím i s ním. Není to problém, je fajn. To Zdeněk mě do rozvodu nenutí, protože je sám ženatý,“ řekla.

„Aha, takže tři chlapi v chalupě - to by vám mohlo stačit, ne?“ konstatovala jsem s úsměvem a stále jsem čekala, na co se vlastně přišla zeptat. No mohlo by,“ oplatila mi úsměv.
 „Jenže to tak není. Potkala jsem totiž před třemi měsíci ještě Ondřeje. Ani nevím, jak to vzniklo, pořád mi nosil růže a dával mi květiny i za stěrače u auta, když jsem byla v práci. Dlouho jsem odolávala, ale když mi nechal hrát v rádiu a přidal k tomu krásné vyznání, bylo toho na mě moc. Řekla jsem si, když mám tři, tak už se čtvrtý ztratí. Je báječný a pozorný. Je to starší muž a každým coulem džentlmen. No co vám mám povídat Míšo...“

Petr je báječný manžel, a ani náznakem ho nechci opustit.
Milan je takový citový, má mě rád a těžko by nesl, kdybych ho opustila.
Zdeněk je brouček, se kterým je mi krásně lehko.
A Ondřej je úžasný, galantní chlap, vedle kterého se cítím tak malá a v bezpečí…


Je to všechno?

Upřímně řečeno, čekala jsem dalšího. Čím dál víc mě to začínalo bavit. Ještě jsem nic takového neviděla. O každém z těch mužů, včetně manžela, mluvila Jana s tak upřímným citem, s láskou a ohleduplností, že mě na chvíli napadlo, kdo a proč vlastně u nás zakázal mnohomužství?
Stále se ovšem Jana nedostala k otázce. Nevypadala, že by na současném stavu chtěla, nebo i z jejího místa mohla cokoli měnit. Tak jsem se jemně zeptala sama.
„Jani, to,  co mi říkáte, je sice zvláštní, ale nějak to umím pochopit. Prostě život má mnohdy podivný smysl pro humor. Jen jaksi pořád nevím, jestli s tím chcete něco dělat? Na co jste se vlastně přišla ptát? Potřebujete vůbec při téhle idyle pomoci?"
Její odpověď mě doslova zlikvidovala a já se musela opravdu od srdce zasmát.

Ubližovat mému muži není fér!
„Ano, máte pravdu,“ zvážněla Jana…
„Přišla jsem vyřešit jedinou, důležitou věc. Manžel se trápí. Je mi velmi líto, když ho vidím smutného, a nechci to tak nechat. Mám ho ráda a přeji si, aby byl v pohodě. Někdo z nich musel mluvit. A já jsem přišla, abyste mi pomohla zjistit, kdo to byl. Ten, kdo ublížil mému muži, není fér, a s tím se rozejdu! řekla pevným hlasem a s odhodláním Xeny. 
Musela jsem na ni v té chvíli zírat jako Hurvínek. Nezmohla jsem se ani na to, abych to komentovala. Myslela jsem si přesně totéž, co teď vy. Jenže jsem se jí dívala do očí a pomyslela jsem si, že tenhle svět pro ni jenom nemá formu. Ona je prostě někde úplně jinde!

A kdo to tedy byl?
Příběh je zřejmě zamotanější. V touze o Janu nepřijít nemluvil ani jeden z nich!  
Její manžel má zdroj, který má ženské jméno, a Jana to možná nebude mít v nejbližších dnech vůbec jednoduché.

Přála bych jí štěstí, protože v ní není ani náznak vypočítavosti. To, co dělá, dělá s lehkostí a s jakousi naivní, ryzí upřímností.

Pozn.: Příběh bych nezveřejnila, kdyby Jana nesouhlasila. Pouze nechtěla fotku a jména jsou pochopitelně rovněž jiná.

 

   
06.08.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [196] idiska [*]

  cornetka: promiň mi můj skromný dotaz, ale ptala jsi se, co máš dělat a pak zas, že nebudeš dělat nic ...pokud je to, jak jsi sma napsala, pochroumaný, zvážila bych, jestli to má cenu opravovat ...pokud má, pak by to chtělo něco udělat

  superkarma: 0 09.08.2008, 23:15:10
 2. avatar
  [195] idiska [*]

  no potěš, tolik chlapů...a jak to zvládá časově ...ona je asi má vlastně všechny ráda, každého jinak (plně to chápu )...jen mě tak napadlo, nemá on ten manžel něco s oním "zdrojem informací" ...to by byl teprv chaos

  superkarma: 0 09.08.2008, 22:50:51
 3. avatar
  [194] Krišpína [*]

  Pokud někdo dokáže oddělit city a užívá si jen sex,svým způsobem je to šťastný člověk.Asi většině vdaných žen se stalo,že dříve či později zahořely pro jiného než vlastního.Důležité je jak to ukočírovaly.Já bych to nedokázala.Na mě by to každý poznal-pohled do blba,rychle uložit děti ať si můžu v klídku snít své představy. Zažila jsem to a za to pozdější trápení to snad ani nestálo. I když...

  superkarma: 0 08.08.2008, 12:33:32
 4. avatar
  [193] Michaela Kudláčková [*]

  Radka27: No - nebyla hloupá - spíš naopak. Myslím, že je jen zcela v jiném časoprostoru.

  superkarma: 0 07.08.2008, 13:14:25
 5. avatar
  [192] Radka27 [*]

  Když se sejde u hezké kočky dobrodružná povaha a IQ kostky ledu, je tady rázem naivní dávačka, kterou si použije každý, kdo si řekne.

  superkarma: 0 07.08.2008, 12:12:10
 6. [191] Tini [*]

  Btw. Mate taky porad pocasi na ?

  superkarma: 0 07.08.2008, 12:08:16
 7. [190] Tini [*]

  Aha, dekuji za odpoved . Soudila jsem s jejiho nickname, ze by mohla byt z Holandska jelikoz je to typicky holandksy serial...tak jsem si rikala, ze by mohla byt odtud taky . Kdyz jsme vcera rozebiraly turecke zvyky...je jich tady totiz hrozne moc!

  superkarma: 0 07.08.2008, 12:07:16
 8. [189] Lindaa [*]

  Tini: evelyn se uz asi vyparila, tak ti odpovím za ní, zije v jizním Svédsku, a mimo jiné v Dánsku je to totéz

  superkarma: 0 07.08.2008, 11:53:27
 9. [188] Tini [*]

  evelyn: A kde u vas? Jestli mohu vedet?

  superkarma: 0 07.08.2008, 10:33:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [187] aninas [*]

  malenina: rado se stalo

  superkarma: 0 07.08.2008, 06:43:49
 2. avatar
  [186] malenina [*]

  aninas: Ano maminko, ještěže jsi mě poučila

  superkarma: 0 07.08.2008, 06:24:10
 3. avatar
  [185] aninas [*]

  cornetka: [110+117] nepatrat, nepidit se, zustat v blazene nevedomosti a delat vse proto, abys tento "pocit" vypudila. Udelat novy uces, oblect sexy hadry, jakoukoli zmenu ... jenom ne moc premyslet!

  superkarma: 0 07.08.2008, 00:39:20
 4. avatar
  [184] aninas [*]

  Rikina: [105]

  Jinak, ale Jana nemela potuchy o nejake "kunhute", proto jela do toho Varnsdorfu zjistit, ktery z jejich milych to vyzvanil. Pro Janu to bylo asi taky prekvapeni, ze to nebyl ani jeden z tech jejich

  superkarma: 0 07.08.2008, 00:32:45
 5. avatar
  [183] aninas [*]

  Léthé: [91]

  superkarma: 0 07.08.2008, 00:25:27
 6. avatar
  [182] aninas [*]

  Chameleonka: [31] At si rika kdo chce co chce, ublizila ta upovidana! A kdyz to nechapes, tak se jdi na sebe podivat do zrcadla.
  Pokud to nevedel a ani netusil a Jana stihala sve povinnosti materske i manzelske, tak i presto, ze mela milence, v tomhle pripade ublizila ta donasecka! Kdyz nekdo nic nevi, tak ho nic nemuze bolet, nezda se ti? A pokud mu to ta nejaka osoba vyzvanila, protoze ji ty milence zavidi, tak jednoznacne ublizila!
  malenina: pro tebe tohle plati taky. Uz tomu rozumis, ze ublizil kecal/kecalka?

  superkarma: 0 07.08.2008, 00:22:32
 7. avatar
  [181] Severacka [*]

  jéžiš ono se mi to sem vložilo 3x

  superkarma: 0 06.08.2008, 22:35:14
 8. avatar
  [180] Severacka [*]

  Jsem se hezky pobavila Míšo, to muselo být opravdu zajímavý

  soudit jaká je nechci, člověk neví, aby zas pak někdo rychle nesoudil jeho, ale řekla bych, že je prostě milující žena, která z nás by nechěla býti milována .

  U nás znám jednu, která jich měla asi i víc, jednou sme jí to s kamarádkou počítaly a napočítalki jsme kromě manžela ještě dalších 5 a k topmu nějaké bokovky občas

  superkarma: 0 06.08.2008, 22:34:31
 9. avatar
  [179] Severacka [*]

  Jsem se hezky pobavila Míšo, to muselo být opravdu zajímavý

  soudit jaká je nechci, člověk neví, aby zas pak někdo rychle nesoudil jeho, ale řekla bych, že je prostě milující žena, která z nás by nechěla býti milována .

  U nás znám jednu, která jich měla asi i víc, jednou sme jí to s kamarádkou počítaly a napočítalki jsme kromě manžela ještě dalších 5 a k topmu nějaké bokovky občas

  superkarma: 0 06.08.2008, 20:48:12
 10. [178] grindi [*]

  cornetka: Pokud by se Ti manžel přiznal, jak s tím přiznáním naložíš? Zřejmě se budeš trápit, podezírat ho ještě víc, začneš ho sledovat apod. Když se nezeptáš, budeš se nejspíš žrát taky. To je totiž takové dilema. Rozmysli si, jak bys reagovala na jeho nevěru. Z vlastní zkušenosti vím, že k manželovi ztratíš důvěru a bude dlouho trvat než mu zase věřit začneš. A pak po pár letech náhodou zjistíš, že jeho vztah trvá dál. Sice už Tě to tak nerozhodí, ale důvěra je opět v eli a nějak si ho přestaneš vážit a dumáš, jestli takový člověk za tohle vůbec stojí.

  superkarma: 0 06.08.2008, 20:01:19
 11. avatar
  [177] Michaela Kudláčková [*]

  Severacka: Tak to je taky šoumenka. Ta musí mít deně hoňku

  superkarma: 0 06.08.2008, 19:55:43
 12. avatar
  [176] Severacka [*]

  Jsem se hezky pobavila Míšo, to muselo být opravdu zajímavý

  soudit jaká je nechci, člověk neví, aby zas pak někdo rychle nesoudil jeho, ale řekla bych, že je prostě milující žena, která z nás by nechěla býti milována .

  U nás znám jednu, která jich měla asi i víc, jednou sme jí to s kamarádkou počítaly a napočítalki jsme kromě manžela ještě dalších 5 a k topmu nějaké bokovky občas

  superkarma: 0 06.08.2008, 19:20:09
 13. [175] Bellana [*]

  Tini: Letos jsem byla na dovolené v Turecku. V hotelu, ve kterém jsme bydleli, byla svatba. Vypadalo to dost evropsky. Nevěsta měla bílé šaty, hostů bylo tak sedmdesát. Nevěsta šla s otcem ke stolu ženicha po cestičce s malým ohňostrojem. Co jedli, to nevím, ale stoly byly slavnostně prostřeny a chodili tam číšníci. Po podpisu se ženich a nevěsta zvedli a šli spolu tančit, pak se k nim přidali i ostatní. Pak jsme je přestali okukovat. Líbilo se mi, že se neopili a netropili hluk. Asi je tam dost velký rozdíl mezi pobřežím a vnitrozemím.

  superkarma: 0 06.08.2008, 18:03:16
 14. avatar
  [174] evelyn [*]

  Tini: to se stale provadi bezne a nejen u nich doma. Tady se muslimske holky musi podridit muzskym clenum rodiny. Zadne diskoteky, ve skole dokonce ani na telocvik s klukama nesmi, na bazen taky ne. No a kdyz se holka vzepre, tak ji klidne zabijou. Ted je tu nejoblibenejsi vyhazovani z balkonu, tam se tezko dokazuje, ze ji nekdo vyhodil.

  superkarma: 0 06.08.2008, 17:39:33
 15. [173] Tini [*]

  oprava: Svou

  superkarma: 0 06.08.2008, 17:01:24
 16. [172] Tini [*]

  To jo! Neni zac a jeste takova malickost na zaver, nez se odeberu domu...muslimove stale uzaviraji manzelstvi predem dohodnuta jejich rodici. Kdyz mi kolega rekl, ze se jde seznamit ve svym 23 letech se svou snoubenkou, kterou mu vybrali rodice, kdyz mu bylo 13, tak to jsem teda pekne koukala . Byla jsem presvedcena, ze to uz se jaksi neprovadi v dnesni dobe

  superkarma: 0 06.08.2008, 17:01:01
 17. avatar
  [171] Léthé [*]

  Tini:díky Teď už vím jak vypadá taková Turecká svatba u muslimů .

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:53:47
 18. [170] Tini [*]

  NO tak bylo pozvano 700 lidi....ano nekecam!!! Vetsinou muzi a zeny sedi zvlast, jelikoz jsou to muslimove. Jidlo...se podavalo v termo obalech a bylo to pouze nejake maso s ryzi a zeleninou , samozrejme jako muslimove, zaden alkohol!!! No tak jsme si chteli s pritelem zatancit-hudba byla lakava a oba radi tancujem-vsichni se na nas blbe koukali, jako ze tancujem spolu, tak ho potom kamarad vzal jako mezi "chlapy" a ja tancovala s jednou kamaradkou . Uprimne bylo to zajimave, ale kazdopadne zaden odvaz! Jsem take docela citliva na to, ze v jejich kulture chlap je proste vice a zeny maji svuj oddeleny svet...ale naucila jsem se to respektovat

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:51:01
 19. avatar
  [169] Léthé [*]

  Tini:a jak probíhá taková Turecká svatba? Zajímalo by mě to .

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:33:23
 20. [168] Tini [*]

  cornetka: Tak vidis...vlastne jsi prisla na to co chces a po cem momentlane touzis...

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:13:36
 21. [167] cornetka [*]

  Heduš: diky taky! Ja ani netouzim po zamilovani ani po chlapovi, naopak

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:10:53
 22. [166] cornetka [*]

  Eliška 1: diky!!

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:06:37
 23. [165] Tini [*]

  Heduš: To bude. Uz se moc tesim ! Urcite to bude mnohem vetsi sranda, nez kdyz jsme byli na Turecke svatbe...

  superkarma: 0 06.08.2008, 16:04:39
 24. avatar
  [164] Léthé [*]

  Eliška 1: souhlasím

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:52:28
 25. avatar
  [163] Heduš [*]

  Eliška 1: Přesně to mě napadlo taky, jestli vůbec tolik stojí o to, to vědět...

  cornetko, taky se poohlídni kolem sebe a snad se zamiluješ taky a nebudeš mu "závidět". Když už to jde mezi Vámi ke dnu a nechceš s ním o tom mluvit. Ve vztahu je mimo sexu hlavně důležitá komunikace.

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:51:15
 26. avatar
  [162] Heduš [*]

  Tini: Tak to ja. Stejně pochybuju, že by Ti sem někdo něco písnul. By mu rozebrali každý slovo. Tak ať Ti to dobře dopadne. To bude pařbička.

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:47:35
 27. [161] Eliška 1 [*]

  cornetka: A seš si jistá, že chceš vědět, if je ti nevěrný? Co uděláš, když zjistíš, že ano? A když řekne ne, budeš mu věřit? Myslím, že bude skutečně lepší, když se zaměříš sama na sebe. Jednak nebudeš mít čas zabývat se tím, jestli tvůj partner někoho má a nebudeš mu to závidět a jednak se budeš cítit líp, že se sebou něco děláš. Každopádně držím palce.

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:47:08
 28. avatar
  [160] Léthé [*]

  Eva_Fl: i mě už to došlo

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:19:03
 29. [159] Tini [*]

  Pavla_b: Dekuji, dam pak vedet

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:09:25
 30. avatar
  [158] Eva_CZ [*]

  Léthé: neres je. Jak jsem mela moznost nektere poznat a bohuzel i videt, vubec se nedivim, ze jim nezbyva, nez odsuzovat.

  superkarma: 0 06.08.2008, 15:07:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme