přiznává další ze čtenářek (black.bird.third), které nechávají vlasům oddech. Ještě před dovolenou se chtěla nechat ostříhat do tzv. podkovy, ale výsledek se jaksi nezadřil, takže to řešila pomocí sponek

Milé žínky. I já jsem chtěla být na dovolenou krásná. Tudíž jsem se vydala ke své kadeřnici Petře. Usadila jsem se do křesla, ona vzala nůžky a chtěla začít stříhat. Já na ni: „Počkej, já ti taky řeknu, jak to chci, ne?“ Pověděla jsem, že chci prostříhané mikádo do podkovy. Vzadu hodně vystříhat, kolem obličeje nechat dlouhé vlasy. Prostě klasický tvar podkovy... Petra začala stříhat. Občas se zeptala, zda mi vyhovuje ta a ta délka (hlavně vzadu, kam jsem si ani nemohla vidět). Také říkala, že to vzadu tolik vystříhávat nebude, že to nemá ráda. No, jí by to mohlo být jedno, že?

Po necelé půlhodině  bylo vše hotové. Včetně umytí, ostříhání, vyfoukání. Moje kadeřnice je děsně rychlá. Je pravda, že z té podkovy téměř nic nezbylo. Chcete-li ostříhat „podle kastrolu“, můžu vám dát tip. 

Odjeli jsme na dovolenou. My, ještě jedna rodinka a moje teď už bývalá kadeřnice s dcerou. Pět dospělých, pět dětí. Culík udělat nešel, tak jsem si vždycky ráno udělala „pudlíka“ - skřipečkem jsem sepnula vlasy na horní straně hlavy, aby mi nepadaly do očí. Krása nesmírná. U vody jsem tuto nádheru sundavala. Přeci jen mokré vlasy taky dobře držely „tvar“ a já mohla sledovat všech pět dětí najednou. 

Péče o vlasy během dovolené? Když hlídali ostatní dospělí děti, nebo spíš, když už děti spaly, akorát jsem vlasy umyla dětským šamponem. Měl menší balení než dospělácký šampon. Přeci jen jsem chtěla ušetřit místo v kufru. Přes den po umytí vlasy schly samy. Přeci jen bylo kolem čtyřiceti stupňů.

Barvu nepoužívám. Nebavilo by mě chodit pravidelně ke kadeřnici na dobarvování. A v létě o dovolené vlasy „vyšisují“ samy a mám melír zadarmo.

Třeba se taky dostanu do fáze mé jedné kamarádky, která na dovolenou brala žehličku  na vlasy a po každém koupání si vlasy umyla šamponem a důkladně vyžehlila. Jiné se snaží o vlnky, jí vadily. A to jsme tehdy byli ve stanech. Takže najít el. proud bylo náročné... Ne ne ne. Do téhle fáze se asi opravdu nedostanu. Nechci být na dovolené otrokem vlasů. Chci si dovolenou užít, i když třeba s „pudlem na kastrolu“.

Pěkný den přeje black.bird.third

Milá black.bird.third, to ten účes dopadl opravdu tak děsně, že hodláte vyměnit kadeřnici?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama