Bulvár

Nechce se mi na úřady

Dobrý den.

Strašně nerada chodím po úřadech a po doktorech. Nechce se mi ani trochu, odkládám to, jak jen je možné i nemožné, nejlépe na nikdy. Před časem se mi to odkládání trochu vymstilo, přišla jsem na poštu vyzvednout si jakousi zásilku a ona už byla pryč. Prošvihla jsem to. A znovu nepřišla, takže dodnes nevím, co to bylo a kdo mi to poslal. Jen že šlo o zásilku z Prahy. Docela by mě zajímalo, kdo si na mě vzpomněl, ale smůla, už se to asi nedozvím. A na poštu stále chodím na poslední chvíli.

S úřady taky tak. Každé jednání odkládám na co nejpozdějc, úřednice mě pak vítají protaženými obličeji a připomínkami typu „příště přijďte dřív“ a já jsem plna dobré vůle jim vyhovět, ovšem jen do té doby, než se přiblíží čas zase jít něco vyřizovat. Odkládám.

Obchody! Když nakráčím do obchodu pět, deset minut před zavírací dobou, prodavačky ze mě asi moc radost nemají. Já ale někdy taky ne, v některých obchodech mají zvyk ukrývat zboží třeba už půl hodiny před zavírací dobou a dostat se k němu je pak problém. Tuhle jsem si v samoobsluze musela u prodavačky vyptat pytlík se zelím, z regálu už bylo uklizeno. 16 minut před zavíračkou! Donesla mi ho odkudsi zezadu, ani se neškaredila.

S doktory je to snad nejhorší. Mám pár kostlivců v podobě neuplatněného receptu na brýle či neabsolvovaných vyšetření, papíry pečlivě uschované v šuplíku, teď už k nepotřebě. Co jsem ale změnila doktorku, mám to těžší. Ta nová je hrozně svědomitá, v kartě má vložené papírky s poznámkami a pokaždé, když k ní přijdu (což je asi jednou za 3 měsíce), ty papírky přebere a ptá se, jestli už jsem na tom či onom vyšetření byla a jak to vypadá. Donutila mě tím k tomu, že jsem začala na vyšetření chodit - ovšem nerada, nechce se mi stále stejně hodně moc.

Lenka


Dobré odpoledne, ani mi nemluvte! Úřady! Nenávidím je! Pořád něco chtějí! Někdy i dvakrát do roka! To mám pak na dva měsíce co dělat a plánovat. Nechce se mi na to ale ani myslet, tak mi napište na adresu redakce@zena-in.cz, že se vám taky nechce, ať v tom nejsem sám.

   
23.05.2007 - Společnost - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [3] Matelka [*]

  Na úřady a na poštu chodím taky nerada, hlavně kvůli tomu čekání tam, to fakt nesnáším.

  superkarma: 0 23.05.2007, 16:00:17
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Z úřední fóbie mě vyléčil začátek podnikání, to jsem byla někde po úřadech a různých institucích skoro obden a zvykla jsem si to brát jako normálně denní program

  superkarma: 0 23.05.2007, 15:18:42
 3. [1] hellerovka [*]

  Naprosto chápu, dnes jsem měla jít na úřad, kde jsem měla být už před 14ti dny a zase odloženo :( snad v pondělí

  superkarma: 0 23.05.2007, 15:14:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme