Aby partnerský vztah fungoval, je nutné si čas od času od sebe odpočinout, vyrazit někam bez své drahé polovičky. Chování a reakce partnera na akce typu dámská jízda mohou být ale různé. Někomu stačí váš úmysl oznámit, s jiným mohou následovat dlouhé debaty.

partner

Při nedávném sezení s kamarádkami jsme se dostaly, jak jinak, k tématu naši muži. Dostala jsem se do role pozorovatele a posluchače, který občas přihodil nějakou tu zkušenost z dob minulých, protože se nyní řadím do škatulky single, jak je ženy a muže bez partnerů teď moderní označovat.

Jedna z kamarádek během hodiny vyřídila dva telefonáty s přítelem, druhá seděla úplně v klidu s mobilem zahrabaným někde na dně kabelky. Na otázku, jak se v partnerském soužití po mnoha letech spokojená, odpověděla jen krátce: „Nechává mne dýchat, jsem spokojená!“

Hned jsem pochopila...

Ne každá dvojice to má ale takto, podle mého názoru, rozumně nastaveno. Hodně asi záleží na věku a zkušenostech.

Vhodným případem jsou individuální akce jednoho z partnerů.

Co třeba taková dámská party, dýchánek, jízda...

Jaká by byla reakce vašeho partnera na takovou akci?

  • ideál – partner, kterému váš plán nedělá žádný problém a možná se nabídne, že vás po akci může někde vyzvednout, ať je to v deset večer, nebo brzy ráno.
  • šumák – partner, který váš plán vezme na vědomí, ale dál o něm nemluví a na nic se nevyptává.
  • dusič – po oznámení akce následuje smršť mnohdy nesmyslných otázek typu: „To se se mnou jako nudíš?Už jste se s holkama dlouho neviděly, co! A kdy jako hodláš přijít domů? A bude něco k večeři?“ ...po takovéto palbě vám ubývá chuti vůbec někam jít... nesmysl je tomu ale podlehnout!
  • malej ferda – jedná dle vzoru oko za oko, zub za zub. „Když půjdeš ty, já půjdu taky!“ (s nevyřčeným – a to teprve uvidíš). Tento typ chlapů, nezlobte se, bych střílela už ode dveří. Přijde mi to jako známka jisté nedospělosti a trucu.
  • ocásek – První otázka bude směřovat k tomu, zda ho nevezme sebou, přestože ví, že se jedná o dámskou záležitost. Je to ale podle mého názoru jen testování partnerky, takže v ocáskovi můžeme najít prvky dusiče, který by nakonec na akci stejně nešel.
  • terorista – První jeho reakcí je naprostý nesouhlas. Účast na akci si musíte téměř vyprosit, a nakonec z ní ani nemáte radost. Z takového vztahu bych prchala, co by mi síly stačily!

Dalších skupin a podskupin si každá z vás najde určitě spousty. Nic není stoprocentní. Rozdíly mezi přístupem partnerů jsou ale obrovské.

Můj první partner byl „terorista“, a asi protože jsem byla hodně mladá, docházelo mi mnoho věcí až po rozchodu. Další partner byl „šumák, později spíše „ideál“, a ten poslední se mnou moc nemluvil...

Reklama