Většina z nás jezdí do lázní na zotavenou po vážnější nemoci či úrazu, abychom nastartovali ozdravný proces a dostali své tělo do formy. Lázeňská péče se ovšem již nějaký ten pátek vyvíjí, jde s dobou a nabízí péči i pro ty, kteří (které) se chtějí nechat hýčkat, zabojovat se špatnou náladou (či kily) a pozvednout si morálku nebo dát vale stresu (toho nám dnešní doba nabízí opravdu dost a dost).

 

Zatočte s kily navíc

Do lázní prostě v dnešní době nejezdí jen lidé nemocní. Pro někoho pobyt v lázních může znamenat začátek úspěšného boje s kily navíc. Pod vedením terapeutů rozhýbáte své tělo v tělocvičně (rozhodně se nebojte, že byste poskakovali v rytmu aerobiku) či v bazénu. Součástí programů redukce nadváhy či programů proti celulitidě jsou i masáže, jak celkové, tak speciální – lymfodrenáže.

 

Manuální lymfatická masáž spočívá v mírných krouživých pohybech s určitou mírou tlaku, kterou se podpoří odtok lymfy z uzlin. Tento druh masáže se hodí jak pro lidí trpící nadváhou, tak ty, kteří mají zaměstnání s převažujícím stáním či sezením. Zvláště ti, kteří ve svém zaměstnání stojí – kadeřnice, maséři, prodavačky, učitelé - často trpí otoky nohou či pocitem těžkých nohou. I v tomto případě lymfomasáž pomůže. Ovšem pozor, v některých případech se tento druh masáže nedoporučuje – mohla by vám víc uškodit než pomoct. V oblasti masáží se v poslední době v nabídce lázní vyskytuje slovo hydroxeur. Nejedná se o nic jiného než o automatickou podvodní masáž ve vaně s několika druhy trysek.

 

Jen si tak trochu odpočinout


Možná si toužíte jen odpočinout, zapomenout na starosti. Pak vám lázně nabízejí nejčastěji perličkovou koupel – velmi příjemné na uvolnění svalů, masáže, cvičení v bazénu. Relaxační programy nechávají dost prostoru (dny obsahují menší počet procedur) i na procházky v okolí vlastních lázní – zasazené v přírodě nabízejí řadu turistických stezek či cyklostezek  Jak jste se jistě přesvědčili, ticho a klid léčí a vůně stromů a čerstvý vzduch dělají své. Pokud ovšem dáváte přednost čtyřem stěnám, některé lázně nabízejí v relaxačním programu i léčbu zvukem.

 

Něco pro ženy


Lázně nabízejí i programy „pro krásu“ – masáže mořskými solemi, aroma masáže, pedikúra, manikúra, návštěva kadeřníka, aplikace parafínu na ruce – ty z vás mohou udělat docela jiného člověka. Takový pobyt nemusí být vůbec špatný, co myslíte?

Pro ženy je jistě zajímavá i nabídka programů, které v sobě zahrnují aplikace vycházející z alternativní medicíny a využívající vědomostí z Východu – baňkování, aplikace horkých kamenů, thajská masáž, tai-či a orientální tanec.

 

Ceny pobytů

Nemá smysl uvádět konkrétní čísla, ceny se odvíjí od věhlasu a umístění konkrétních lázní a od délky pobytu. Lázně nabízejí jak prodloužené víkendy (3 dny, 2 noci), tak běžnější sedmi- a čtrnáctidenní pobyty.

 

Přeji vám, abyste si vybrali – tato adresa vám v tom jistě pomůže: www.lazne.net.

 

P.S. Pobyt v lázních může být i dobrý tip na dárek.

Reklama