Velice zajímavý příspěvek k dnešnímu témat zaslala čtenářka Gerda. Rány ice zhojil čas, ale jizvy zůstaly. A Gerda se podivuje, jak se lidé mohou nechat jizvit záměrně...

Namísto mateřského znaménka jizva, tak dopadl zákrok čtenářky Gerdy...


Dobrý den bez úrazu všem přeje Gerda! Já vlastně můžu volit mezi znaménky a jizvami. Vždycky jsem byla plná znamének, ale když se mi blízko palce na hodně viditelném místě udělalo velké černé znaménko (prostě takové to stařecké), upozorňující na stále se zvyšující věk, posedla mě marnivost a zašla jsem na kožní. Paní doktorka, provozující i kosmetickou praxi, mi přislíbila odstranění a objednala mě na erbiový laser. Tedy, za 700 korun bych si představila příjemnější věci! Pálilo to jako čert a bolelo, aúú - ovšem - co bych pro parádu neudělala? A rázem jsem měla místo černého fleku flek rudý, který se postupem času měnil na pěkný škvarek. Při kontrole jsem byla uklidněna a pochválena. Nebudu to protahovat, pravda je, že už to není nijak nápadné, vyhojilo se to, ale bílá centimetrová jizva asi nikdy nezmizí. Už je to aspoň 5 let. Na předloktí, z vnitřní strany, mám rovněž památku. Na Velikonoce jsem pekla a pekla, až se mi ruka smekla a zhoupl se mi v ní rozpálený plech. Mechanicky jsem zachraňovala sesutí pečiva tak, že jsem plechu nastavila předloktí... a jen to zasyčelo. Po týdnu jsem šla na objednanou preventivní kotrolu po letech a moje výzdoba samozřejmě bdělému oku paní doktorky neunikla. Pochlubila jsem se, jak jsem šikovná. Taky je to docela vidět, i když už dávno zahojené. Veškerá poranění vyhojí jedině čas, žádný zázrak na to není. Snad konopí nebo aloe, trošku. A proto se podivuju všem, co dobrovolně podstupují piercingy nebo tetování, protože: CO JÁ BYCH DALA ZA HLADKOU BÍLOU KŮŽI bez fleků a znamének, které přibývají, řekla bych, geometrickou řadou. A pro ty, co věří bělicím krémům, mám vzkaz. Nevěřte, nefungují, je vám vytahují z kapes peníze, vím své.

Gerda

Pozn. red.: Tet neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 15. 10. 2012: Hojení ran

  • Regenerují se vám rány dobře?
  • Jste stále samá modřina, nebo naopak na modřiny netrpíte?
  • Máte nějaký osvědčený tip na rychloléčbu ran? Nějaký „babský“ recept?
  • Z čeho jste si odnesla největší jizvu?

Jak vnímáte své jizvy: líbí se vám, jsou vám jedno, nebo je nemáte ráda?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte do redakční e-amilové schránky (viz níže), a to nejpozději 15.10.2012 do 15.00 hodin. Posílat mi můžete i fotky svých nejhorších ran a jizev. Jednu z přispěvatelek odměním regeneračním kondicionérem a bylinným šamponem s panthenolem od RYORu.

ryor

Reklama