Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Ondrasek74. Za křivdu, jak píše, nepovažuje to, že se s ní bratři vidět nechtějí, ale to, že jí ani nesdělili důvod, jen zpřetrhali kontakty...

Tak trochu volání o pomoc zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ondrasek74. Prosí své dva bratry, aby jí konečně vysvětlili, proč se s ní přestali stýkat...

Téma dne: Sourozenecké křivdy.

A já bych se chtěl čtenářky Ondraska74 zeptat: Když pátráte v minulosti a přemýšlíte nad posledními dopisy, určitě v nich není nebo si nevybavujete něco, co by mohli bratři považovat za nepřekonatelné?


Ano dnes musím napsat, protože cítím velkou sourozeneckou křivdu od svých sourozenců - bratrů. Ani jeden se se mnou nestýká a já nevím proč. Velice mě to trápí, řešila jsem to i u psychologa, ale na vyřešení musíme být vždycky dva. A ani jeden z bratrů o to asi nestojí. Zkoušela jsem je kontaktovat, několikrát jsem jim psala, ale mé pokusy o kontakt zůstaly nevyslyšeny. Jeden z nich, ten starší, se mnou přestal komunikovat již před 8 dlouhými lety. Bydlí sice 6 km od mého bydliště, ale jak se zdá, je to nepřekonatelná vzdálenost. Ten druhý, mladší, bydlí cca 130km daleko a velice často jsme si psali ať již SMSky nebo si volali přes počítač. Budou to již dva roky, co si mě vymazal z kontaktů a neozývá se mi. A já se stále ptám, co jsem jim udělala? Proč se mi to neodváží říct do očí?
Moje neteř už odmaturovala a já ji nemohla ani popřát k vstupu do dospělosti. Synovec naopak opustil brány předškolního zařízení a stal se z něho školák. Děti se tak rychle mění a já už skoro ani nevím, jak vypadají.
Za křivdu nepovažuji to, že se mnou ani jeden z bratrů nestýká, ale to, že mi ani jeden nedokáže říci, proč tomu tak je, co jsem jim udělala, nebo neudělala.
Mám sice dva bratry, ale prakticky nemám ani jednoho. Je mi to opravdu moc líto a tak jestli to nyní čtou resp. jejich manželky, tak je znovu prosím - Míšo, Vítku, je to vážně nutné??? Já vás jako bratry mám stále ráda a ráda bych s vámi sdílela radosti i starosti všedních dnů. Opravdu se musíme sejít až na pohřbu rodičů???

Ondrasek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

  • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

Reklama