Rodina

Nechápu, proč mě bratři nechtějí vidět

Další zajímavý příspěvek k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Ondrasek74. Za křivdu, jak píše, nepovažuje to, že se s ní bratři vidět nechtějí, ale to, že jí ani nesdělili důvod, jen zpřetrhali kontakty...

Tak trochu volání o pomoc zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ondrasek74. Prosí své dva bratry, aby jí konečně vysvětlili, proč se s ní přestali stýkat...

Téma dne: Sourozenecké křivdy.

A já bych se chtěl čtenářky Ondraska74 zeptat: Když pátráte v minulosti a přemýšlíte nad posledními dopisy, určitě v nich není nebo si nevybavujete něco, co by mohli bratři považovat za nepřekonatelné?


Ano dnes musím napsat, protože cítím velkou sourozeneckou křivdu od svých sourozenců - bratrů. Ani jeden se se mnou nestýká a já nevím proč. Velice mě to trápí, řešila jsem to i u psychologa, ale na vyřešení musíme být vždycky dva. A ani jeden z bratrů o to asi nestojí. Zkoušela jsem je kontaktovat, několikrát jsem jim psala, ale mé pokusy o kontakt zůstaly nevyslyšeny. Jeden z nich, ten starší, se mnou přestal komunikovat již před 8 dlouhými lety. Bydlí sice 6 km od mého bydliště, ale jak se zdá, je to nepřekonatelná vzdálenost. Ten druhý, mladší, bydlí cca 130km daleko a velice často jsme si psali ať již SMSky nebo si volali přes počítač. Budou to již dva roky, co si mě vymazal z kontaktů a neozývá se mi. A já se stále ptám, co jsem jim udělala? Proč se mi to neodváží říct do očí?
Moje neteř už odmaturovala a já ji nemohla ani popřát k vstupu do dospělosti. Synovec naopak opustil brány předškolního zařízení a stal se z něho školák. Děti se tak rychle mění a já už skoro ani nevím, jak vypadají.
Za křivdu nepovažuji to, že se mnou ani jeden z bratrů nestýká, ale to, že mi ani jeden nedokáže říci, proč tomu tak je, co jsem jim udělala, nebo neudělala.
Mám sice dva bratry, ale prakticky nemám ani jednoho. Je mi to opravdu moc líto a tak jestli to nyní čtou resp. jejich manželky, tak je znovu prosím - Míšo, Vítku, je to vážně nutné??? Já vás jako bratry mám stále ráda a ráda bych s vámi sdílela radosti i starosti všedních dnů. Opravdu se musíme sejít až na pohřbu rodičů???

Ondrasek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. října 2011: Sourozenecké křivdy

 • Co jste nemohla své sestře či svému bratrovi odpustit?

Zavzpomínejte s magazínem ŽENA-iN.cz na sourozenecké křivdy. Na ty humorné, které vyvolají po letech úsměv na tváři, i na ty nesmazatelné, které si nejspíš ponesete celý život a vznáší se nad vaším sourozeneckým vztahem jako temný stín. Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže. Pokud chcete mít šanci na získání dárku, totiž konvice na čaj či kávu Fizzy od Tescomy, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 21. 10. 2011 ve 14.30 hodin.

fizzy

   
21.10.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [10] cicinka [*]

  Aby jí jednou nakonec nechtěl sám.....taky to nechápu. Já osobně se se ségrou sem tam poškorpím. jsme od sebe hodně daleko. Ale pak se zase sejdem a jedem dál. A není nic lepšího než si pokecat se ségrou. Dokonce jsme si řekli, že jednou jako staré babky budem spolu v domově důchodců. ale toho se asi nedožijem Sml30

  superkarma: 0 22.10.2011, 11:18:14
 2. [9] pinokio [*]

  Mají špatné svědomí a strach,že přeci jen tu ledvinu budete chtít.Sml79

  superkarma: 0 21.10.2011, 15:23:29
 3. [8] FAXÍK [*]

  je to moc smutný příběh a moc ti přeji, aby se ti bratři ozvali a všechno bylo O.K.

  superkarma: 0 21.10.2011, 15:21:24
 4. avatar
  [7] ondrasek74 [*]

  Jakube co by mohl ten mladší a mě o hodně bližší bratr považovat za nepřekonatelné? Vážně nevím, jen doufám, že to není věc našeho posledního rozhovoru. Maminka onemocněla rakovinou a musela na operaci. Mně v té době našli onemocnění ledvin, které může být dědičné. Na nemoc se přišlo náhodou a dá se úspěšně léčit, neléčená vede k selhání ledvin. Tenkrát ho maminka prosila, ať se se mnou sejde. Sešel se, ale první co mi řekl bylo, že jestli čekám, že mi dá ledvinu, ať s tím tedy nepočítám. On má hypotéku a je živitel rodiny a co kdyby se s ním něco stalo? Já však o nic takového nestála. Ani dnes nejsem v registru a mé ledviny pracují slušně. Jen jsem mu chtěla říct, aby se nechal vyšetřit a popř. léčit. On to však zavrhl, a řekl mi, že nic vědět nechce. To bylo to poslední o čem jsme se bavili. Pak se odmlčel a vymazal mě ze zvých kontaktů.

  superkarma: 0 21.10.2011, 12:11:55
 5. avatar
  [6] enka1 [*]

  ondrasek74 — #5 No to je díloSml79A co rodiče,neví nic?

  superkarma: 0 21.10.2011, 12:08:24
 6. avatar
  [5] ondrasek74 [*]

  monkee — #4 Já osobně si myslím, že švagrové na tom mají velkou vinu. A kluci jsou hloupí, že se nechají ovlivnit.

  Vždyť ony mě vyčítaly, že studuji ještě ve svých 30letech. Že musím být tedy dost blbá, když ještě chodím do školy. Jedna má maturitu, druhá je vyučená tak to nechápu, hloupé nejsou. Já šla studovat VŠ ažve 26 letech, když jsem si na to sama vydělala a zůstala jsem na škole 8 let, protože jsem si dělala i doktorát.

  Kluci si ale asi doma nechtějí dělat zlo. Mrzí mě to opravdu moc. Co je asi možná horší než sourozenecká křivda je fakt, že oba kluci postupně přestali jezdit a komunikovat i s rodiči. To mi už fakt hlava nebere. Vždyť rodiče máme jen jedny!!

  1. na komentář reaguje enka1 — #6
  superkarma: 0 21.10.2011, 11:59:59
 7. avatar
  [4] monkee [*]

  Nemají v tom prsty švagrové, tchýně? Taky dovedou do vztahu rýpnout...

  1. na komentář reaguje ondrasek74 — #5
  superkarma: 0 21.10.2011, 11:38:16
 8. avatar
  [3] Altamora [*]

  Nechci být zlá, ale opravdu nevíš, proč se s tebou přestali stýkat? Ani v koutku duše? My jsme se teď přestali stýkat s částí své rodiny. My víme proč, oni vědí proč. Ale jsem přesvědčena o tom, že dávají vinu manželovi, i když se vůči němu dopustili pořádného křiváctví. Z jejich pohledu to ale měl přejít, protože mladším sestrám se přece musí ustupovat.

  superkarma: 0 21.10.2011, 11:32:51
 9. avatar
  [2] kuzle [*]

  Sml79 drzim palecky at se braskove ozvou, je smutne nevedet co se stalo, clovek je z toho potom zmateny Sml15

  superkarma: 0 21.10.2011, 11:18:42
 10. avatar
  [1] átéčko [*]

  Sml79

  superkarma: 0 21.10.2011, 11:03:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme