Píše naše čtenářka s nickem Věrulinka. Kočku nechtěla, měla psa, ale když se do jejího domku nastěhovala myš a vesele se prokousávala zdmi, přišla konečně na to, že se bez kočky neobejde. Dnes jsou nerozlučnými kamarádkami

Zdravím a přeji krásný den všem na ž-in přeji.

Nikdy bych nevěřila, ač jsem si jako dítě hrávala s kočkami u babičky, že jednou budu milovat a to na stará kolena kočku. V Praze díky bydlení v paneláku a neznalosti, co se vše prodává k chovu kočky doma, mě nenapadlo mít kočku doma. Měla jsem po celý život pejsky a ti mi stačili.

Ani po nastěhování do domečku jsem se s tím nezaobírala, ač skoro všichni sousedi, až na pár výjimek měli kočky, já jsem po ní netoužila. Ale nastal nepříjemný okamžik, do domku vběhla myška, když jsem večer kontrolovala, zda jsem venku vypla vodu. Byla už tma a jak jsem otevřela dveře, zahlédla jsem, jak vběhla do domku a v ten moment byla v koupelně a chytejte myšku, že? Neproveditelné.

Ráno to říkám sousedce a ta se mi smála, no vidíš, já ti už pomalu rok říkám, vezmi si kotě a ty nechceš. Rázem bylo rozhodnuto, zrovna měla koťata, ale ještě musely být u kočky, pily od ní mléko. Kotě jsem si vybrala, bylo kouzelné, ale musela jsem čekat.

Mezi tím jsme v domku pokládali kam se dalo pastičky, až se potvora myška chytila a já litovala, proč jsem sousedku neposlechla dřív, toto jsem si mohla ušetřit. Myška vládla v domku vesele několik dní. Každý večer jsme usínali s poslechem, jak myška řádí. Byl to rejsek, dokonce i zeď skrz obývák do špajzu a dál skrz zeď se prokousal do ložnice, zmetek jeden. V noci se šel manžel napít do kuchyně a na kuchyňské lince si pěkně myška panáčkovala, jako kdyby se vysmívala, heč, na mne nemáte. Ale přece jenom se nakonec chytla do pastičky, zvítězili jsme my.

mad

Konečně nastal den a sousedka mi přinesla Madlenku domů, jméno už dostala, jak jsem si jí vybrala. Vše měla připravené, a já byla radostí bez sebe. Doslova jsme se do ní zamilovala. Besinka žárlila, protože byla zvyklá, že všechna láska se dávala jí a najednou je tam vetřelec. Netrvalo dlouho, holky si na sebe zvykly a dneska si spolu dokáží hrát a i jíst z jedné misky.

bes

Madlenka je moje veliká láska, spí se mnou v posteli, kam jdu já, tam jde ona a já jí říkám, že je to můj druhý pejsek. Když odcházím mimo domek, pláče doma manželovi, mňouká a mňouká. Jsme na sobě už doslova závislé a nechápu, jak jsem mohla tolik let žít bez kočky. Však si to také obě vzájemně vynahrazujeme a vzájemně se milujeme, mluvím za Madlenku, ale cítím to tak.

ko

Právě spí v mé posteli, ani ustlat nemohu, počkám až se rozhodne a opustí postel, ač jsem jí focením vzbudila, ale už spinká dál.

Posílám foto momentální a foto, kdy jsem jí dělala album ke 3 letému výročí a též Besinky, na ní nesmím zapomenout, když o ní píši, miluji je obě dvě. Život bez nich, si už neumím představit.

Zdraví Věrulinka a zdravím všechny milovnice kočiček, hlavně Danušku.

Děkuji, milá Věrulinko, za příspěvek a za hezké fotky

Text nebyl redakčně upraven


Reklama