Právě probíhá v mnoha lékárnách v České republice osvětová a edukační akce „Chraňte své srdce, značka Flora a lékárny Valunio vám pomohou!“ probíhá od 29. září (Světový den srdce) až do do 14. října 2011, vždy mezi 11. a 17. hodinou, ve vybraných lékárnách Valunio po celé České republice (přesná místa a časový harmonogram najdete na www.flora.cz).

flora

V rámci této akce odborný personál všem zájemcům bezplatně měří hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak, vysvětluje, co naměřené hodnoty znamenají, a radí, jak úpravou jídelníčku a změnou životního stylu snížit rizika srdečně cévních onemocnění.

krevní tlak

Vypravili jsme se tedy včera do pražské lékárny na Praze 8, abychom se do této akce aktivně zapojili. Nechali jsme si změřit tlak a cholesterol. Naštěstí bylo vše v pořádku. Jak nám sdělila nutriční terapeutka, paní Michaela Boukalová-Tomešová, DiS, je zájem o tuto akci velký a ne všechny výsledky těch, to se nechali vyšetřit, jsou uspokojivé. Je proto dobře, že se lidé zajímají o své zdraví a tímto způsobem z nich někteří přijdou na to, že je jejich srdce v ohrožení. Vysoký tlak ani zvýšené hladiny cholesterolu nebolí, nemocný tedy neví, že se mu v těle něco děje a že se má léčit. Může to zjistit pouze krevním odběrem a měřením tlaku.

krevní tlak

Reklama