Zdraví

Nechali byste si udělat piercing?

Slovo piercing (= propichování) znamená  zavádění předmětů, většinou šperků, z různých materiálů do tkání. Dochází tedy k narušování integrity kůže.

Tato technika je známá jako lidstvo samo. Zpočátku jí byl přikládán spíše náboženský a rituální význam, což je do dneška vidět u některých primitivních afrických divošských kmenů. Novodobá historie piercingu spadá do období  70. let 20. stol., kdy byl piercing undergroundovou záležitostí. Ze začátku byl piercing považován za velmi bizarní a stal se součástí izolovaných sexuálních experimentů. Hnutí hippies bylo ještě, z dnešního pohledu, velmi konzervativní a omezilo se pouze na propichování ušních lalůčků. U žen zcela běžné, ale v éře hippies se s naušnicemi začali objevovat i muži. Prvním výbuchem byla punková vlna - punk vtrhl do veřejného života v roce l975. Všudypřítomné zavírací špendlíky předvedli poprvé piercing na veřejnosti.

 V současné době je společnost k piercingu velmi tolerantní.  Pokud piercing chcete, není nic snazšího, než se podívat ve svém okolí po piercingovém salonu, ale na paměti bychom měli mít, že je to přeci jen zásah do lidského těla, který vyžaduje určitá hygienická opatření, proto bychom měli věnovat obrovskou péči výběru salonu. Zeptala jsem se kamaráda Gastona, který sám provádí piercing, na co si dát pozor.

Jak poznám dobrý piercingový salon?

Nejdůležitější je používání jehel na jedno použití, ty by měl piercer vybalit až přímo před Tebou.  Určitě by piercer měl mít alespoň základní povědomí o anatomii lidského těla.

Jaké mohou u piercingu nastat problémy?

U piercingu jsou dva hlavní problémy: jednak nešikovně napíchnout nějakou žilku nebo nerv, což vyžaduje jistou anatomickou znalost, a jednak infekce, kterou se rána může zanítit – zvláště piercing v pupíku je velmi náchylný na hnisání, což je ale dáno také polohou piercingu (lehce se o to zachytí, dře se o to oděv atd). Ale s minimální péčí po piercingu lze tomu všemu předejít. Piercing není žádná velká operace, otázka 5 minut, a s novým piercingem i na citlivých místech můžeš jít klidně tancovat na diskotéku.

Kam si lidi nechávají nejčastěji umístit piercing?

Piercing se rozlišuje na dvě skupiny: nad krkem a pod krkem. Horní oblast obsahuje uši, což je nejstarší a nejakceptovatelnější piercing po dlouhá léta. Pak jsou to ušní dírky - ať už kroužkem v chřípí  nebo vsazené „diamanty“ do boku nosu. Dále kroužky do obočí a jazyka. Tento druh piercingu je podstatně častější.

Pod krkem je to potom již výše zmíněný pupík, bradavky a genitálie, a to jak mužské, tak ženské. Toto plní jednak funkci estetickou, eroticky vzrušující, sexuálně stimulující i jako pomůcky pro nejrůznější hry.

Piercing umístěný na nezvyklém místě probouzí pocit výjimečnosti. Pokud zvolíte i vhodný šperk (tvarem, tloušťkou, barvou a materiálem), tak působí i velmi esteticky. Sexuální dráždivost pramení z vhodného umístění šperků na „strategicky“ výhodných místech, což potom násobí vzrušení při styku.  Vhodně umístěný kroužek nad poštěváčkem, jehož těžká kulička spočívá přímo na něm vzbuzuje s každým pohybem příjemný pocit. Dobře umístěný piercing na mužské údu znásobuje třecí a dráždivý prvek ve vagíně, kde chladný kov může znásobit rozkoš.

Piercing poštěváčku se neprovádí přímo do tohoto přecitlivělého orgánu, ale kůžička se propíchne těsně nad ním, to je standard. Existují ale ženy, které se nechají píchnout přímo do něj. To nedoporučuji, jednak to strašně bolí a jednak hrozí nebezpečí, že bude napíchnut nějaký nerv, jejichž zakončení je v klitorisu spousta. Paradoxně tak může dojít ke znecitlivění klitorisu.

Piercing mužského penisu se většinou provádí pouze přímo do kůže. Mužský úd je protkán mnoha žilkami, které můžeme snadno napíchnout, a tak dojde k nekontrolovatelnému krvácení. Pouze v případě tzv. „prince Alberta“ (pozn.: piercing žaludu nebo pod ním vycházející ven močovou trubicí) se propichuje přímo sliznice žaludu. Tento piercing je nejbolestivější a nejkrvavější.

Možná stojí za zmínku, proč se tomuto piercingu říká "princ Albert".

Je to proto, že na dvoře anglické královny Viktorie, která byla známá svou prudérností, i obrys pánského přirození rýsující se pod kalhotami byl pobuřující. Princ Albert to řešil tím, že si skrz žalud propíchl kroužek (jak to známe dnes), a tím si potom šňůrkou přivazoval přirození ke stehnu, aby nepobouřil přecitlivělou panovnici a celkovou náladu u dvora. Asi se to ujalo, protože se o tom ví i dnes o tolik století později.

Anatomická znalost nervových zakončení je velmi důležitá. Někdy i nevinné napíchnutí ucha může způsobit ochabnutí nervu v obličeji, což se může projevit nekontrolovatelnými tiky.

 Piercing není bolestivý. Dá se přirovnat k injekci – bolí to jen chvíli, pár vteřin, než projde jehla kůží, pak je po všem. Následná manipulace se šperkem už nebolí vůbec. Po zákroku je místo pár dnů citlivější, ale většinou se hojí velmi dobře (pozn.: klitoris, velké a malé pysky – 2-3 měsíce, penis – 2 týdny až 3 měsíce – podle místa vpichu, dámské bradavky – 3-6 měsíců, pánské bradavky – 2-5 měsíců a pupík – 1-10 měsíců), to ale pouze v tom případě, že nenastanou komplikace a šperku věnujeme alespoň minimální péči.

 Piercing se nedoporučuje provádět v případě onemocnění znesnadňujících proces propíchnutí a následného hojení (diabetes, těhotenství, alergie na kov).

Jak pečovat o nový šperk?

Minimálně dodržujeme základní hygienická pravidla. Na šperk nesaháme špinavýma rukama, šperk umýváme antibakteriálním mýdlem a i s mýdlem jej protáčíme skrz ranku. První týden po aplikaci piercingu se zdržíme sexuálního styku, dokud se ranka nezahojí. Vhodné je do místa vpichu vmasírovávat mast (ideální je framykoin). Měli bychom si uvědomit, že nic není napořád. Vyjmeme-li šperk z ranky, za nějakou dobu kůže zaroste a musí se píchat znovu. Má to ale svou výhodu, přestane-li nás šperk bavit, jednoduše jej vyndáme a počkáme, až místo sroste.

Na začátku nového tisíciletí piercing již nikoho nepřekvapí. Společnost začala piercing brát jako jednu z nejstarších forem zdobení lidského těla.

Fota použitá v článku poskytli autoři stránek http://www.konykorn.com/piers/ . Poslední foto poskytl Gaston. Děkujeme.

   
12.03.2004 - Zdraví - autor: Iva Endrychová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [163] Valinka Farná [*]

  Já mám piercing do pupíku, oslovila jsem kvalitní studio a náušnici si vybrala na internetu.

  superkarma: 0 12.02.2014, 11:47:53
 2. avatar
  [120] sarobrouk [*]

  Já osobně bych to mít nemohla. Mám pořád pocit, když to na někom vidím, že je to velký beďár a přijde mi to tímpádem nehygienické. I když neříkám, že to některým lidem nesluší, to zas jo, některým to přidává a zajímavosti, protože jsou jinak dost tuctoví. Ale prostě já mám pocit špíny, když to vidím.

  superkarma: 0 16.03.2004, 08:35:34
 3. avatar
  [112] Modroocko [*]

  Galadriel, ten vtip jsem neslysela, je super

  superkarma: 0 15.03.2004, 05:57:58
 4. avatar
  [111] Modroocko [*]

  Tak do toho bych taky nesla. Ne kvuli bolesti, ale nelibi se mi to, ani piercing, ani tetovani. Snad jen piercing v pupiku na peknym tele vypada pekne, sama mam jen klasicke nausnice, to ostatni mi pripada tak nejak lacine preplacane. A v jazyku mi prijde nechutne, kdyz s nekym mluvim a on tam tu ozdubku porad prevaluje. Tetovani se mi libi pouze na polynesanech, tam ma velice hlubokou tradici.

  superkarma: 0 15.03.2004, 05:49:03
 5. avatar
  [109] mufly [*]

  PanzeStiru: Milý Štíre, já ani Gaston, se kterým jsem článek konzultovala po odborné stránce nemáme potřebu opisovat. Jediné, co jsem převzala z webu - je doba hojení (což je údaj, který je uvedený všude) a historii piercingu jsem konzultovala s jednou knížkou mimochodem - údaje z té knížky se také na jednom webu objevily. Krom toho, ten článek krome Gastona četli autoři stránek Konykorn, kteří mi poskytli fotky. Jejich stránky jsou velmi dobře udělané.

  superkarma: 0 14.03.2004, 20:44:30
 6. avatar
  [108] Ladia [*]

  ZanaP: tys někdy viděla zlatý nebo stříbrný holuby?

  superkarma: 0 14.03.2004, 19:49:25
 7. avatar
  [106] Dudlajlama [*]

  Hlavne u tetovani davat pozor kam ho umistit, aby to nedopadlo jako v tom vtipu, kdy ma kovana soudruzka na prsu vytetovaneho Lenina a manzel se zacne triskat, jak bude mit Lenin za par let protazeny ksicht.

  superkarma: 0 14.03.2004, 03:55:17
 8. avatar
  [101] Ladia [*]

  Vivian: nerýpe, zhruba kouká tak do třetiny (kdo má malý dírky tak do poloviny) nosní ďourky Chce to ale při smrkání trošku opatrnosti, než si zvykneš, že tam něco máš já si ji několikrát vytrhla

  superkarma: 0 13.03.2004, 18:49:32
 9. avatar
  [99] Vivian [*]

  Ladia: a jak velká část té ozdůbky ("nánosnice") je uvnitř nosu? Jestli když si ten nos zmáčkneš, to nerýpe tu protilehlou stěnu (tu vnitřní přepážku)

  superkarma: 0 13.03.2004, 16:02:12
 10. avatar
  [98] Ladia [*]

  S naušnicí v nose se smrká úplně stejně jako bez ní horší je to s kroužkem, ten jsem na pár dní skusila a byla to hrůza strašně mi zavazel a lechtal a vůbec, zlatá pecička

  superkarma: 0 13.03.2004, 15:06:20
 11. avatar
  [97] Vivian [*]

  Eva_Fl: já ale nikde nepsala, že je to pokrytecký Jistým druhem pokrytectví je, když baby, které mají samy propíchnuté uši, dávají okázale najevo, jak se jim piercing hnusí. Když ho samy mají...

  superkarma: 0 13.03.2004, 14:27:07
 12. avatar
  [96] Eva_CZ [*]

  Exupery: ale ja nejsem TA Eva.... Ted si pripadam, ze jsem se nalita vratila ja!

  superkarma: 0 13.03.2004, 13:59:00
 13. avatar
  [95] Exupery [*]

  Eva: Snad jsi pochopila, co jsem tím 93 chtěla říct. Je to trochu divně napsaný, sice tady nejsou časy odesílání reakcí, ale můžu tě ujistit, že jsem to psala asi ve 4 hodiny ráno po návratu z hostince, tak sorry

  superkarma: 0 13.03.2004, 12:28:07
 14. avatar
  [94] Eva_CZ [*]

  Vivian: co je pokryteckeho na tom, ze se mi neco nelibi?

  Nektere ozdoby obliceje se mi docela i libi, pokud to nekomu slusi - a ted nemam na mysli propichnute oboci... Ale jednoznacne se mi nelibi tetovani... Co s tim mam delat? Proste nelibi...
  A ty synovy nausnice se mi hnusi... Ma jen takove ,,otevrene" zahnute tepane a malicke, ale stejne...
  Snad ho to prejde...

  superkarma: 0 13.03.2004, 11:51:04
 15. avatar
  [93] Exupery [*]

  Eva: No, tak na zkoušku třeba, ale jinak?? O tom to právě je, že je to na furt. Že si právě musíš vybrat to, co na sobě budeš mít nadosmrti. Tam je ten moment, o to jde, že si to nakonec vybereš, věc nadosmrti. A ne že si řekmeš: " Hmm, tak uvidíme, co tohle?"

  superkarma: 0 13.03.2004, 03:36:16
 16. avatar
  [92] Dudlajlama [*]

  Kazalinski #13, to je snad nejlepsi for za posledni rok tady .

  superkarma: 0 12.03.2004, 23:58:45
 17. avatar
  [90] Denča [*]

  Já si myslím, že v jednoduchosti je krása a proč na sebe upozorňovat nějakým divným zdobením?
  ALe ať si každý nosí co chce, je to jeho věc. Jen si myslím, že hodně lidí si tím přivodí zbytečné zdravotní problémy.

  superkarma: 0 12.03.2004, 22:14:32
 18. avatar
  [87] Ťapina [*]

  Kamarádka má zaplétané copánky (takové ty úhledné, ne dredy) a říkala, že udržovat se to dá, jenom člověk stráví v koupelně mnohem víc času, protože se to musí důkladně promýt a opláchnout. Ale odrůstá to a nezbyde jí nic jiného, než to rozplést a vytvořit nějaký účes z krátkých vlasů, protože ty dlouhé už budou polámané.

  superkarma: 0 12.03.2004, 19:47:09
 19. avatar
  [86] Yaru [*]

  Známých dcera má piercing snad vsude, kde to jde, urcite má min. 5 kg navíc jenom v kovu!
  Osobne si myslím, ze kazdý si se svým telem muze delat co se jemu líbí a vsichni ostatní se s tím proste musí nejak srovnat

  superkarma: 0 12.03.2004, 19:05:00
 20. avatar
  [85] trdlo [*]

  to nebyl ten spravnej smajlik, nak mi to dneska nejde...

  superkarma: 0 12.03.2004, 18:41:24
 21. avatar
  [84] trdlo [*]

  Exu, jestli ja si necham propichnout jazyk, tak to nebude o tom jestli to mladymu bude delat dobre na pindika, haha - ja se jenom zminila, ze obracene to funguje dobre

  superkarma: 0 12.03.2004, 18:39:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [83] trdlo [*]

  Hennu jsem mela, vypadalo to pekne asi 5 minut, pak se to (bylo to v lete) trochu zapotilo a vypadalo to jako by mne dite pocmaralo propiskou. misto 3-4 nedel z reklamy to i po tech 5 minutach slusnyho vypadani vydrzelo asi 3 dny, pak jsem to drhla takovou tou zelenou houbou na nadobi, abych se ty hruzy zbavila.

  superkarma: 0 12.03.2004, 18:37:15
 2. avatar
  [82] Vivian [*]

  Mimochodem, chlapi s náušnicemi se mi přímo hnusí. Pokud to není týpek třeba s dredama, ke kterýmu se to tak nějak hodí... ale když vidím normálního chlápka, kterej má v levým uchu zlatej kroužek, brrr... Pamatuju, že někdy v polovině devadesátejch let to bylo dost módní, aspoň u nás, takže mi to ani nepřišlo. Ale dnes...

  superkarma: 0 12.03.2004, 18:13:34
 3. avatar
  [81] Vivian [*]

  Mě se líbí i tetování, ale ještě jsem se nerozhoupala k tomu, abych si ho nechala sama udělat, protože to není jen tak, podle mě je dost důležitá volba motivu a umístění. Když už mě to bude celej život ovlivňovat... není to jen tak ledajaká "ozdoba", klidně ještě počkám pár let.

  superkarma: 0 12.03.2004, 18:04:14
 4. avatar
  [80] Exupery [*]

  Eva: Hena je fúúj, je to jak počmáraný fixem, a radši si to nepředstavuju, když to začne mizet. Musí to bejt jak špinavý

  superkarma: 0 12.03.2004, 17:59:18
 5. avatar
  [78] Exupery [*]

  trdýlko, kérka je tetování Jazyk je v pohodě, ale mě tedy už několik chlapů odsouhlasilo to, co jsem si myslela. Že nic. To se musím vyloženě snažit, aby to bylo cejtit, při klasický technice Jo a ještě něco, co se týče hojení mýho břicha, měla jsem tam nejdřív činku, za chvilku to bylo v pohodě, ale asi za čtvrt roku mi to najednou začalo hnisat a celkem blbě se to hojilo, a tak jsem to právě vyřešila kruhem. Vyměnila jsem činku za takovej velkej kruh, asi 15mm v průměru, klasickej piercingovej, mnohem líp se to mazalo, nepřekážely tam ty koule, pořás jsem s tím točila a za chvilku to zase bylo O.K. a vyměnila jsem to zpátky, páč ten kruh teda je hezkej v uchu, ale v tom břiše nic moc

  superkarma: 0 12.03.2004, 17:32:34
 6. avatar
  [77] trdlo [*]

  Ja prihlasuju jedno tetovani na lopatce velky asi jako kdyz date palce a ukazovaky na rukach k sobe, a propichnutej pupik. Nemenila bych a patrne jeste pridam. Mozna jazyk, az si poridim implantaty misto castecne protezy, abych necvakala. JInak v clanku jsou hojici doby naprosto prehnane. Pupik se hoji nejdele, az 8 nedel, hlavne ze dobre nevetra. Ale taky jde o udrzovani cistoty. Lepsi nez krouzek je zahnuta cinka, a zadny maste bych tam nedavala,nejlepsi zkusenost mam jenom cistit solnym roztokem co prodavaji na kontaktni cocky - ve spreji, nekontaminuje se. Na tetovani je bezkonkurencni mesickova mast.
  ma jazyk a ret co nosi, oboci uz nenosi, protoze ztratil "cinky". Trochu kovu u muzskyho v puse - stezovat si teda nemuzu - ale poucte zamorskou co je mimo misu, co je kerka?

  superkarma: 0 12.03.2004, 17:05:12
 7. avatar
  [76] Exupery [*]

  Vivian: S naušnicí v nose se smrká vcelku dobře. Když jsem ji tam mívala měla jsem vlastně úplně obyčejnou do ucha, akorát jsem ji zkrátila, aby ta tyčka nepřečuhovala přes ten čudlík. Já mám rýmu tak jednou za 3 roky, takže jsem s tím moc problém neměla, ale stejně se někdy člověk potřebuje vysmrkat i když rýmu nemá. Třeba když brečí nebo přijde ze zimy do tepla. Je to O.K.
  Copánky a dready jsou rozdíl, mě se nelíbí většina copánků a většina dreadů, ale někdo to má tak pěkně udělaný, že je to pěkný ať je to to anebo to. Dredy se mi líbí udělaný z kadeřnictví, ty domácí, co mají naprosto proměnlivou tloušťku nee Myslím, že špína se v nich držet nemusí, normálně si to můžou mejt třeba každý den. A copánky se mi zas nelíbí z těch levných materiálů, když jsou barevný, moc tlustý nebo moc odrostlý. Je tp drahá sranda, kvalitní copánky stojí skoro 10.000,- a za dva měsíce už to u hlavy není ono. Ale nevím jak je to s nějakou recyklací, jestli je třeba uměj rozplíst a posunout zas k hlavě

  superkarma: 0 12.03.2004, 15:33:57
 8. avatar
  [75] Vivian [*]

  Exupery: já si ho nejspíš taky nechám, pokud to půjde - nezdá se mi, že bych něco mohla zanedbat a že bych nepoznala, že je kůže napjatá k prasknutí.
  Dredy se mi docela líbí, když to jsou čerstvě zapletený copánky (ale tomu se vlastně říká rasta, ne?), ale ty zlepený plstnatý "pavoučí nohy" mě vždycky nutí přemýšlet, jak se o to ten člověk asi stará, jestli a jak si myje hlavu a nebo jestli mu nevadí, že se mu v tom drží špína a prach a mastnota, a já nevím co ještě...

  cocoa: a jak se s tím kamínkem teda smrká? To má uvnitř nějaký minizavírání?? Já mám chronickou rýmu a asi by mi něco podobnýho dost překáželo...

  superkarma: 0 12.03.2004, 15:09:29
 9. avatar
  [74] Exupery [*]

  eicul: O těch sockách jsem psala, ale dneska jsem propíchaná taky, i když teda míň než ty. Já prostě tenkrát ten propíchlej jazyk viděla na samej typech, který se mi nelíbily, až později, když se to víc rozmohlo, jsem to uviděla poprvé na pěkný holce. Dneska to vidím na spoustě pěkných holek, ale musím holt pochopit, že někteří, zejména starší lidé, už špatně vidí a všimnou si toho jenom na opravdu výraznách typech, kteří na sebe upozorní ještě několika dalšími věcmi, jako modrozelený číro, dready až na zem a nebo mají prostě celej ksicht ostnatej a to už je holt na ně moc.

  superkarma: 0 12.03.2004, 15:01:45
 10. avatar
  [73] Exupery [*]

  Dašenka: No dejme tomu, ale zkraje nee, břicho přece roste až Bůh ví kdy. A strie naštěstí neznám, ale ještě jsem taky nerodila. Každopádně až budu těhotná, tak si tam ten piercing nechám, kdyby to jakkoli šponovalo, tak to moc dobře poznám, ale ta náušnice má vůli, a navíc se dá pořídit jiná, delší nebo jinak ohnutá.
  Vivian: Přesně tak

  superkarma: 0 12.03.2004, 14:49:50
 11. avatar
  [67] Léthé [*]

  Vivian: tááák tak Já babka souhlasím

  superkarma: 0 12.03.2004, 13:26:51
 12. avatar
  [66] pajda [*]

  PanzeStiru: myslím, že Gaston, který pracoval 20 let v piercingovém studiu, jaksi nemá zapotřebí si odněkud "půjčovat" zkušenosti, tím spíš, že má Internet přes telefon.

  superkarma: 0 12.03.2004, 13:25:59
 13. avatar
  [65] Vivian [*]

  Eva_Fl: jak by vypadala za 50 let? Normálně, ne? Za padesát let bude spousta potetovanejch lidí. A pořád budou vypadat stokrát líp než třeba obézy.
  Já mám piercing v pupíčku Hojilo se to asi tři neděle, záleží dost na tom, jak se o to člověk stará, a taky na celkovém zdravotním stavu.
  Zajímavý je, že babky, kterým se piercing děsně nelíbí, maj do jedný propíchnutý uši. Pokrytectví.
  Piercing dnes už není nic zvláštního, dneska si ho asi těžko nechá udělat někdo jen proto, aby se odlišil od "stáda", protože celý stádo je propiercingovaný a potetovaný.

  superkarma: 0 12.03.2004, 13:23:31
 14. avatar
  [64] Dašenka [*]

  Exupery:protože těhotenstvím kůže slábne a praská. Znáš přece pajivézky, ne? Tak takhle kůže pracuje i na pupíku a když to vyndáš později, riskuješ právě to prasknutí.

  superkarma: 0 12.03.2004, 13:09:29
 15. avatar
  [62] Exupery [*]

  Dašenka: Proč zkraje?
  Kris: Já to měla podobně s tím jazykem. Taky se mi zdálo, že to mají samý divný socky, špinavý typy. A pak jsem to viděla na jedný naší zákaznici, super kočka, a změnila jsem názor a asi za dva týdny už jsme tam s kámoškou běžely. No ono to není nejlevnější, aby to nosily jenom ty socky

  superkarma: 0 12.03.2004, 12:41:31
 16. avatar
  [61] Dašenka [*]

  sjuu:špatně jsi mě pochopila nebo já to špatně napsala. Jak se zvětšuje bříško a potom jsou tlaky při porodu, kůže praská, protože je narušena propíchnutím a pak jsou z toho ty komplikace. Proto by si ho měly těhotné vyndat hned z kraje těhotenství

  superkarma: 0 12.03.2004, 12:34:50
 17. avatar
  [58] Léthé [*]

  Luciš: Tak vidíš,že ještě hodně dlouho budu moct machrovat s mou kerkou. Já Ozyyho nemusím,toho miluje můj manžel …já miluji Daniela Hůlku .

  superkarma: 0 12.03.2004, 12:09:58
 18. avatar
  [57] xantypa [*]

  Luciš: tak bacha ozzy je

  superkarma: 0 12.03.2004, 12:05:00
 19. avatar
  [56] Luciš [*]

  Lethé: To sem myslela všeobecně. Naša mamča je taky v 56 kočka, nikdo by jí nehádal tři děti a 32 let v práci sestry.
  Ale co takový Ozzy Osbourne? Spolu s jeho zvyky

  superkarma: 0 12.03.2004, 12:02:33
 20. avatar
  [55] xantypa [*]

  Léthé:

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:57:51
 21. avatar
  [54] Léthé [*]

  Luciš:co blázníš z tou padesátkou? To jako že v padesáti bych už měla sedět jen na nočníku?Mě bude padesát za rok,tetování mám od loňska a nemyslím si že to vypadá směšně.Moc mi to sluší,což potvrdili i ty nejkonzervativnější kritici.
  A jak to bude vypadat třeba ta dalších X let.To by bude úplně jedno.Až už budu mít problémy se trefit se lžičkou do úst,budu mít už jiné starosti,než kdo si o mě co myslí.

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:52:44
 22. [53] bruna [*]

  Exupery: No asi jich sedelo dost . To verim, ze to bude kapanek jinej postup, nez v salonu.

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:46:14
 23. avatar
  [52] Exupery [*]

  bruna: V Rusku jistě, ale v tom případě tam seděli všichni, páč jsem ještě neviděla Rusa nebo ukrajince bez kérky. Ale tak hnusný kérky jen tak nevidíš. Kdybys chtěla znát technologický postup kérky z basy, tak ho znám, ale nemá nic splečnýho s tím, jak se to dělá v salónech. Ty asi v Rusku nemají, do tý jejich kvality bych taky nešla

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:39:29
 24. avatar
  [51] Lhasa [*]

  Eva_Fl: (44) Cítím to úplně stejně

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:38:41
 25. [50] bruna [*]

  Rikal mi , ze v Rusku jsou fakt potetovani jenom ti, co sedeli v kriminale. Kazda kerka ma prej svuj vyznam. Na zadech maj kriminalnici vytetovanej takovej jakoby Kreml, kolik vezicek, tolikrat byl dotycnej odsouzenej .

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:33:56
 26. avatar
  [48] Luciš [*]

  Eva Fi: Jo taky jsem od našich jednu slízla, když jsem chtěla tetování na lopatku (že já kráva jim to říkala), jak budu vypadat v padesáti. Jenže v těch letech to prostě nechápeš, říkala jsem si, že se dožiju tak 35, pak už ten život ani nemá cenu
  A tetování nemám, chtěla jsem jen takovou malou růžičku

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:23:24
 27. avatar
  [47] xantypa [*]

  Eva_Fl:

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:16:59
 28. avatar
  [46] Luciš [*]

  Kdysi zamlada (14,15)jsem nosila kroužek v nose. Jen tak, bez dírky, trochu jsem to měla vždycky otlačené. Dřív bych si ji možná i nechala udělat, ale dneska už ne. Co by tomu řekli v práci, dostala bych vyhazov eins zwei. Na jazyk a intimní místa jsem háklivá i bez propíchávání.

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:16:01
 29. avatar
  [45] Eva_CZ [*]

  Jo - muj syn ma takove ,,nausnice" v obou usich... Stejne jako vsichni jeho kamaradi, vypadaji jako banda teplych - a zase me nenapadejte, ze mam neco proti homosexualum...
  Jeho jeden kamarad ma asi 140 kg - a s tema nausnickama vypada jak prase s nausnicema... Teple prase.

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:12:26
 30. avatar
  [44] Eva_CZ [*]

  Okolo 20.roku veku jsem si nechala pichnout dirky do usi - a docela me to mrzi, ale na nausnice jsem si zvykla a citim se bez nich blbe, tak je holt nosim.
  Jinak bych do sebe nenechala pichnout - a neni to o strachu z bolesti.
  Nelibi se mi to. Ani kaminky nekde, ani kruhy nekde, nelibi, nemam to rada...
  A hnusi se mi tetovani.
  VON si nechal az tady vytetovat takovou bajnou priseru , je to jeho rameno, jeho prisera, jeho vec, ale co se me tyka : neexistuje.
  Tetovani mi porad silne pripomina absolventy kriminalu - a ja VIM, ze je tohle vsechno o zivotnim stylu, tohle je muj nazor a pohled na vec.
  Nelibi se mi ani to tetovani okolo oci a rtu ( permanentni make up ) - proste ja na to nejsem...
  Galiku - vcera uz jsem nemela silu sem psat, ale to s tou destickou me napadlo taky!

  A predstava potetovane proderavele divenky za takovych 50 let....

  superkarma: 0 12.03.2004, 11:10:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme