Korekce bradavek a prsních dvorců: Zajímá vás to?

Prsa jsou jednoznačně dominantním znakem každé ženy a jsme na ně dostatečně hrdé. Víme, že kromě velikosti a tvaru velmi záleží i na detailu. Podle plastického chirurga MUDr. Karla Urbana se na korekce malého rozsahu v poslední době zaměřuje čím dál tím více žen.

„Cvičením a silnou vůlí lze formovat postavu, hubnout či rýsovat svaly. K dokonalosti tak mnohdy chybí opravdu jen velmi málo, resp. malá korekce v podobě chirurgického zákroku, kterým je např. zformování prsních dvorců a bradavek,“ říká Karel Urban z Kliniky plastické chirurgie Esthé.

breast

Zatímco úprava velikosti a tvaru prsů patří k nejčastějším zákrokům plastické medicíny, o korekci bradavek či úpravě dvorců se zase tolik nemluví. Přitom se podle doktora Urbana jedná o relativně snadný výkon, který ovšem může velmi podstatně ovlivnit kvalitu života a sebevědomí ženy. „Tzv. vpáčené bradavky patří mezi nejčastěji upravovanou vadu bradavek. Tento stav může vzniknout v průběhu života při vývinu prsů nebo jako následek některých onemocnění prsů. Proto je v těchto případech vhodné i vyšetření mammologa,“ upozorňuje doktor Urban. To je jedním z důvodů proč byla na Klinice Esthé zřízena ambulance zkušeného mammologa a radiodiagnostika, kteří jsou k dispozici všem klientům.

Vpáčené bradavky mohou způsobovat i potíže při kojení - mohou ho ztížit či jej dokonce úplně znemožnit. „Často se jedná o kosmetický problém, který může výrazně znepříjemňovat intimní život mnoha ženám,“ upozorňuje doktor Urban a dodává, že operace nevyžaduje žádnou speciální přípravu a nejčastěji se provádí v místním znecitlivění a bez nutnosti hospitalizace.

breast

Postupů, jak upravit velikost či tvar dvorců a bradavek, je celá řada - od jednoduchých až po relativně složité. Vždy je samozřejmě dobré vše pečlivě konzultovat s operatérem. „Úspěšné jsou jednoduché operace, při kterých se nepřeruší mlékovody a možnost kojení je zachována,“ dodává Urban. Pooperační péče je velmi jednoduchá a spočívá jen v několika málo převazech. Případné stehy se odstraní za 8 až 10 dní po vlastní operaci.

Reklama