Chřipkové období se dá přestát i s běžnými pomůckami, nechala bych na organismu, ať si s tím poradí. To jsou ve zkratce slova čtenářky Renicek, která nám také přispěla k dnešnímu tématu.

Milá Renicek, souhlasím s Vámi, tělu je potřeba pomoci, ale jde to i jinak než očkováním. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Velmi si vážím lékařů a zdravotnického personálu. Klobouk dolů před těmi, kteří vynalezli nějaký užitečný preparát či lék, kteří objevili přístroj, který pomáhá uzdravovat lidi, který dokáže kvalitní lidský život prodloužit. Říká se ale, že lékař léčí a příroda uzdravuje. Bez ohledu na to, že jsem moderní člověk, který jde s dobou a který je očkovaný proti všem chorobám tak jako 95 % obyvatel Evropy, tak očkovat se proti chřipce nenechám. I když byla předloni vakcína placená a nám jí zaměstnavatel nabídl zdarma, nenechala jsem se očkovat já ani žádný z mých kolegů. Přiměřeně zdravý způsob života (a to nemyslím nějak zvlášť přehnaně úzkostlivý a asketický) pomůže přestát chřipkové období s běžnými pomůckami, jaké známe už od dob pra prababiček. Dostatek spánku, vitamínů, které jsou třeba jen v kysaném zelí či jablkách, horký čaj s medem, odpočinek v teplých peřinách... to všechno bych zvolila raději než si nechat uměle vpravit do těla další očkovací látku a tím pádem chorobu, byť v nepatrném množství. Takže co se chřipky týče, jsem pro to, nechat to na těle, na organismu a pomoci jim přijatelnějšími způsoby. Výjimkou jsou samozřejmě staří lidé, chronicky nemocní a další ohrožené či nějak oslabené jedince.

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Očkování proti chřipce

  • Co si myslíte o očkování?
  • Jaké máte obecně zkušenosti s očkováním?
  • Máte nějaké očkování navíc?
  • Jste očkovaní proti chřipce?
  • Pomohlo vám očkování proti chřipce?

Napište mi, budu moc ráda. Za příspěvek jako vždycky odměníme jednu z vás, tentokrát balíčkem čaje Jemča (PIGI čaj s citronem a brusinkou, Kolekce zelených čajů a čaj se zázvorem a pomerančem). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz. Heslo je CHŘIPKA. Předem děkuju!

čaje

Reklama