Vztahy

Nech to ležet, jinak se zabiju!

se

Melancholický, sebedestruktivní, se sklonem k depresivním stavům. To je Tomášův baťůžek lékařských termínů, se kterými, ač má na futru již mnoho pokusů, jak se sprovodit ze světa, stále žije.

Působí sympaticky a o svém životním údělu, lze-li to tak nazvat, hovoří dnes, ve svých dvaatřiceti letech, s humorem.

Jeho schopnost sebereflexe je podle mého do jisté míry i klíčem k tomu, že se již dva roky nepokusil pižlat si žíly kapesním nožíkem a nikde se nedrápe po vzrostlých akátech s kravatou kolem krku.

Pro tuhle bych se i nezabil!

„Lucie byla drobounká dívenka a já na ní mohl nechat oči. Seděla tam odevzdaně se svojí maminkou, která se tvářila hodně nešťastně. Odešla na toaletu a já si na ni na chodbičce počkal,“ vypravuje pan Tomáš u kávy, kterou jsme si dali na Náměstí Míru, kde jsme se k rozhovoru sešli.

„Chtěl jsem ji nějak oslovit, seznámit se,“ pokračuje Tomáš.

„Co Tě trápí, povídám jí, protože když je někdo u cvokaře, zřejmě ho něco trápí.“

„Já,“ odpověděla a věnovala mi nádherný úsměv.

 „Pro takovou holku bych se i zabil, napadlo mě, ale hned jsem si musel s posměškem přiznat, že to by nebyla žádná oběť, protože to dělám kvůli kravinám. Ne, pomyslel jsem si, pro tuhle holku bych se možná nezabíjel, to mi přišlo údernější.

Dlouhé minuty jsme si pak vyprávěli v čekárně, než šla na řadu. Dozvěděl jsem se, proč ji tam maminka přivedla. Připadalo mi to úsměvné. Navíc byla vtipná, doopravdy vtipná.

Když vyšla z ordinace, zavolal si lékař její matku, a tak jsme zůstali sami. Vyndala z kapsy propisovačku a vítězoslavně mi ji ukázala.

„Kořist?“ otázal jsem se.

„Já musela,“ povídá.

„Ty bláho, ty jsi kleptomanka,“ povídám jí.

„Máma si to myslí a ten doktor to teď asi už ví,“ přiznala.

„Bych se asi zabil,“ říkám.

„Bys nikoho nepřekvapil,“ zasmečovala.

Když to nevrátíš, tak se zabiju!

„Chodili jsme spolu rok a půl, než jsme se vzali. Já míval šílený depky a ona se vracela domů s plnou taškou věcí, co nebyly její,“ vypráví dál Tomáš.

„Já bral Lexaurin, ona chodila na sezení. Často jsme si dělali legraci sami ze sebe. Často docházelo k situacím, které si skutečně nevymyslíte,“ pokračuje.

Její rodiče se svatbou souhlasili. Lucie nedokončila ani učiliště. Vyhodili ji. Hádejte, za co. Brali se na Libeňském zámečku. Ten den byla sobota.

„Pamatuji si to jako dneska, protože jsem se o pár hodin později po pás ve Vltavě chtěl utopit. Lucie totiž neudržela na uzdě svou vášeň ani v den naší svatby. Švihla kameru svému strýci. Ten zoufale běhal od jednoho k druhému. Nechápu, že ho nenapadlo, kdo to byl. Nebo možná napadlo, ale neřekl to. Lucčini rodiče seděli jako zařezaní. Odtáhl jsem ji na záchod,“ vzpomíná Tomáš.

„Vrať to,“ povídám jí. „Vrať to, jinak půjdu a zabiju se! Budeš v ten samej den vdova jako novomanželka!“ Já bych to udělal, já nevyhrožoval.

Byl jsem z toho zdrcený a bylo mi trapně. Slíbila, že mu ji dá. Nenápadně. Ale neudělala to. A tak jsem se šel utopit,“ vzpomíná.

„Tomáši, hele, já tam jdu, jdu mu ji dát,“ volala na mě o pár minut později ze břehu a mávala kamerou. Byl jsem po pás ve vodě.

„Dobře, ale nevylezu, dokud ji nebude mít zpátky!“ Tehdy mu tu kameru opravdu dala. Dokonce mu ji nepodstrčila, ale vrátila se slovy, že ani neví, proč ji vzala, což byla pravda,“ shrnul celý příběh s úsměvem.

Sedm let, šest pokusů

medKdyž počítáme Tomášovu svatební koupel, za sedm let trvání vztahu s Lucií se pokusil o sebevraždu šestkrát. Luciina terapie byla do jisté míry úspěšná.

„Lucka se dostala do fáze, kdy dokázala regulovat svoji úchylku do té míry, že pokaždé, když ji to popadlo, opustila místo, kde byla, a v duchu si zpívala nebo odříkávala něco, co se rýmovalo. Naučili ji to na sezení. Odvedla tím pozornost od sebe sama a hlavně od té věci, na kterou měla chuť. Fungovalo to, až na pár drobností, jako jsou právě ty propisovačky. O nejvíc asi přišly pošťačky a různé úřednice,“ vzpomíná Tomáš.

„Pak jednou sekla u vietnamského stánku patery sluneční brýle a její největší kořist byla přenosná dopravní značka, kterou bych jí ovšem odpustil. Zemřela jí tehdy babička a ona jela z pohřbu. Lucie krade hlavně, když je rozrušená,“ vysvětluje Tomáš.

Když to celé shrneme, bylo soužití Lucie, která trpí slabší formou kleptomanie, a Tomáše, který má sklony k sebevražedným depresím, skutečně nevídaně zajímavý model a hned tak každý to tak akční nemá.

Když Lucka otěhotněla, dostal jsem splín a předávkoval se Lexauriny. Omylem.

Když samovolně potratila, pořezal jsem se. Záměrně.

Když jsme se poprvé dohodli na rozvodu, chtěl jsem se upít k smrti, což se mi skoro povedlo. V nemocnici ukradla ten den sedmdesát kelímků na sodovku. Vrátila se.

Když mě vyhodili z práce, pro nadbytečnost, chtěl jsem skočit z Nuseláku, ale sundali mě dřív, než se mi povedlo přelézt to pletivo. Navíc jsem si o něj rozřízl ruku, což nebylo v plánu. Možná bych to vzdal i sám.

Nemám to pro koho neudělat

Tolik těžko uvěřitelný životní příběh muže, který jen dílem shod různých náhod stále žije, a ženy, která se možná byť nepřímo zasloužila o několik jeho záchran.

Tak si to vysvětluji, protože jak sám během rozhovoru Tomáš několikrát poznamenal, vedle ní neměl na deprese tolik času.

Důvodem jejich rozvodu nebyl Lucčin psychický problém, ani Tomášovy stavy. Šlo o běžné vyprchání lásky a obvyklé neshody, jako je tomu u mnoha normálních dvojic.

„Naposledy jsem to chtěl skončit před dvěma roky, když mi řekli, že musím na operaci s hydrokýlou. Byl jsem přesvědčen, že mám rakovinu, a chtěl jsem se otrávit prášky, ale vzal jsem si antibiotika. Bylo mi jen strašně zle, navíc jsem byl už v nemocnici, takže to nevyšlo.

Rakovinu nemám a zvětšení, které jsem pozoroval v místech mých genitálií, doopravdy nebyl nádor,“ vysvětlil Tomáš svůj poslední pokus...

Je zvláštní, že po skutečném rozvodu s Lucií se Tomáš o sebevraždu nepokusil.

„Ne, že bych na to nemyslel minimálně jednou denně, ale náš vztah byl hodně narušený, a tak jsem to nevnímal jako impuls,“ vysvětlil.

„Deprese mám stále. Není to opravdu nic příjemného. Myslím, že můj stav je současně horší než Lucčin, protože ona má teď jiného partnera, ale já jsem si náhradu ještě nenašel. Chápu to, není to se mnou snadné,“ přiznává.

„Jsou dny a někdy i týdny, kdy nejsem schopen vyjít ani z domu. Třeba i brečim a říkám si, že můj život nemá vlastně žádnou cenu. Nemám pro koho, zůstat tady. Nemám děti…

Mám ale inzerát na seznamce a stále doufám, že někdo, třeba i s nějakým psychickým problémem, se pro mě najde a zase si budeme moci vzájemně pomáhat. Chtěl bych dívku, jakou je Lucie. Třeba se někdy vrátí...

I když, možná bych ji už ani nechtěl,“ řekl Tomáš závěrem.

Inu, i tohle je život.

Co byste poradili Tomášovi?

   
25.05.2009 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [75] Muus [*]

  Víme, jak ušetříte - http://www.ekupony.cz/

  Najděte elektronické i tisknutelné slevové kupóny na našich stránkách a nakupte cenově zvýhodněné výrobky.

  superkarma: 0 07.06.2009, 16:17:29
 2. [74] Muus [*]

  Víme, jak ušetříte - http://www.ekupony.cz/

  Najděte elektronické i tisknutelné slevové kupóny na našich stránkách a nakupte cenově zvýhodněné výrobky.

  superkarma: 0 07.06.2009, 16:17:14
 3. avatar
  [73] grizzly [*]

  Michaela Kudláčková — #53 Potencionální mrtvola, tak to mě nikdy nenapadlo?? Máš pravdu, umírající stvoření kolem sebe šíří negativní energii. Dobrá tak něco jiného co máš ráda?

  superkarma: 0 29.05.2009, 14:00:32
 4. [72] benji [*]

  Jak se říká ,,dobrá rada nad zlato". Ale úpřimně nevím, co mu poradit. V mé blízkosti není nikdo, o kom bych věděla, že má ,,sebevražedné sklony". Ale určitě bych mu přála, aby našel někoho, kdo by ho dokázal vyléčit. Držím mu palce!

  superkarma: 0 29.05.2009, 10:15:47
 5. [71] orangutan [*]

  Sml22psychologickou poradnu

  superkarma: 0 28.05.2009, 23:38:00
 6. [70] orangutan [*]

  Sml22psychologickou poradnu

  superkarma: 0 28.05.2009, 23:38:00
 7. [69] orangutan [*]

  Sml22psychologickou poradnu

  superkarma: 0 28.05.2009, 23:37:55
 8. [68] jana.c [*]

  držím palečky.)

  superkarma: 0 28.05.2009, 14:42:55
 9. [67] Nestyda [*]

  matuszyk — #66 to je pěkná rada :)

  superkarma: 0 28.05.2009, 14:42:47
 10. [66] matuszyk [*]

  nevím

  1. na komentář reaguje Nestyda — #67
  superkarma: 0 28.05.2009, 14:33:57
 11. [65] esterka820 [*]

  podle mě odborná pomoc na místěSml16

  superkarma: 0 28.05.2009, 13:27:13
 12. [64] MarciZ [*]

  držím palečky.........chce to odbornou pomoc a hlavně sílu bojovat

  superkarma: 0 27.05.2009, 23:16:03
 13. [63] inhumana [*]

  Ahoj Tome,

  moc Ti přeji, aby jsi našel někoho s kým Ti bude dobře. Mám agorafobii a taky jsem často přemýšlela nad tím, že bude lepší všechno skončit. Ale pak jsem na internetové seznamce potkala svého současného přítele a všechno je jinak. Je těžké žít s nějakou psychickou poruchou a ten, kdo ji nemá, neví o čem je řeč. Taky mám někdy dny, kdy je hodně těžké vyjít třeba jen z domu. Ale pořídili jsme si pejska a ten prostě musí na vycházku. Takže člověk se kvůli němu zvedne a jde. Zkus si pořídit nějakého zvířecího kamaráda a věřím, že to spolu zvládnete. Přeju Ti hodně síly.

  superkarma: 0 27.05.2009, 10:49:54
 14. [62] FAXÍK [*]

  Tomáši chtělo by to odbornou pomoc.

  superkarma: 0 27.05.2009, 09:49:31
 15. [61] Natalička [*]

  Tomáši,hotl postavit se na vlastní nohy.Buď rád,že máš obě ruce a nohy.Kdo dnes nemá deprese.To je právě,to,že ty prostě nemáš starosti tak si je uměle vytváříš,kdyby jsi musel živit rodinu,starat se dejme tomu o nemocného partnera,...to jsou teprve starosto.

  Tak vezmi rozum do hrsti,začni sportovat,choďit se bavit, atd.

  superkarma: 0 26.05.2009, 12:24:30

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] Athenais [*]

  andreabulanek — #54 Žádnou vlastní myšlenku nemáš, že musíš kopírovat? Sml28

  superkarma: 0 26.05.2009, 07:36:58
 2. [59] HECKUL10 [*]

  aby si zašel za odborníkem

  superkarma: 0 26.05.2009, 05:49:11
 3. [58] libuno [*]

  Tomáš chce stále svým bytím někoho upozorňovat, že má problémy,neboť jeho předchozí život mohl /byl poněkud jiný než život obvyklého člověka (nepíši "normálního", neboť vše je normální). Nejde mu vůbec o nic. Má problémy, ale je chytrý natolik, že vždy svým jednáním a chováním si život uchová. Je bojácný. Má se rád. Chce někoho. Volá do éteru.  

  Milý Tomáši, nejsi hlupák, vezmi rozum do hrsti, nechovej se jako hlupák. Slabého jedince (chlapa) žádná ženská nechce!!! Ani chtít nebude!!! Vrať se domů (máma Tě vždycky vezme). A nechtěj, aby se o Tebe někdo staral. Vždyť je to hloupé (chtěla jsem napsat trapné).

  superkarma: 0 25.05.2009, 22:46:05
 4. avatar
  [57] Ni-ka [*]

  Perfektně napsaný článek,až bych nevěřila,že takto může někdo žít.Vždy je to tak,že žije jeden vpoho člověk a  jeden narušený.Taky bych mu poradila nějaké terapie,hlavně se neupínat na někoho s podobným psychickým problémem.

  superkarma: 0 25.05.2009, 22:14:57
 5. [56] kattula55 [*]

  co bych mu poradila?Hlavně ať si nehledá nikoho s psychickým problémem.Pochybuji,že když neporadí sobě,tak bude schopen porozumět a pochopit cizí utrápenou duši...potřebuje vedle sebe někoho,kdo mu pomůže postavit se na nohy  začít znovu

  superkarma: 0 25.05.2009, 21:22:32
 6. avatar
  [55] Alisa [*]

  andreabulanek: soulasim. svuj udel co ma na svete udelat jeste neudelal a vyhyba se mu. mnohem lepe by bylo kdyby se mu postavil celem...

  superkarma: 0 25.05.2009, 21:02:24
 7. [54] andreabulanek [*]

  Myslím, že Tomáš nemá karmicky dané, že se zprovodí ze světa vlastní rukou. To už by tam byl.

  1. na komentář reaguje Athenais — #60
  superkarma: 0 25.05.2009, 20:40:20
 8. avatar
  [53] Michaela Kudláčková [*]

  grizzly — #52 Jéé tak to děkuji mnohokrát. To potěší. Prosila bych, pokud mohu, v květináči.

  Řezaná květina je totiž vždy potencionální mrtvola. Přeji pěkný den. M

  1. na komentář reaguje grizzly — #73
  superkarma: 0 25.05.2009, 17:44:16
 9. avatar
  [52] grizzly [*]

  Co bych mu poradil? Dobrýho psychoterepeuta, a léčbu. Zjistit co zabírá na jeho deprese. (Třeba malování, nebo skládání hudby...). Nebo si opatřit konečně spolehlivý jed (jestli chce...).

  Ale nevím zda ho jich zbavit úplně podle mě má krásnej a divokej život.

  Škoda, že mu to nevyšlo s tou kleptomankou byla to nádhera. Měli na sebe úžasný terapeutický vliv.

  Jo a ty (omlouvám se za tykání) Michaelo máš u mě kytku, nebo něco dobrého za hezký článek moc moc moc moc moc se mi líbil.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #53
  superkarma: 0 25.05.2009, 17:12:10
 10. avatar
  [51] Athenais [*]

  Irena1 — #48 Jj, já mu tu úžasňačku přeju. Zvlášť jestli je to ten s tím pejskem Sml26

  Možná by to opravdu chtělo změnit doktora, sám se do latě asi nepostaví.

  superkarma: 0 25.05.2009, 15:09:11
 11. avatar
  [50] Michaela Kudláčková [*]

  Irena1 — #48 Nééé  to není on. Tenhle člověk je kamarád kamarádčina manžela :-)

  superkarma: 0 25.05.2009, 15:08:55
 12. [49] Nestyda [*]

  Irena1 — #48 Mě to taky napadlo s tím Tomášem.. :)

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:55:19
 13. avatar
  [48] Irena1 [*]

  Tomáš se musí chtít postavit do latě, způsob se najde vždycky...a pak už si tu úžasňačku přičaruje sám Sml29

  Míšo, není to ten fešák, co s vámi zachraňoval pejska, že ne?

  1. na komentář reaguje Nestyda — #49
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #50
  3. na komentář reaguje Athenais — #51
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:54:31
 14. avatar
  [47] Athenais [*]

  Irena1 — #44 Ale to by pak Míša pro samé zachraňování Tomáše neměla čas na Ž-in. Raději ať mu přičaruje nějakou tu hodnou a chápající bytost s železnýma nervama.

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:52:18
 15. avatar
  [46] Michaela Kudláčková [*]

  Athenais — #43 Asi ne, a jak správně říká Irena, možná by si se mnou dal víc záležet :-))

  Jednomu jsem jednou do podrobna vylíčila, jak vypadá mrtvola, když se oběsí a přešlo ho to....:-)

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:49:05
 16. avatar
  [45] LudPa [*]

  nesnáším vydírání,

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:46:36
 17. avatar
  [44] Irena1 [*]

  Athenais — #43 spíš jestli on by měl nervy na Míšu? Ona bude děsný živel Sml52 Zas Tomáše by mohla brát jako zajímavý objekt ke studiu psychologie a očarovávání Sml33

  1. na komentář reaguje Athenais — #47
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:42:48
 18. avatar
  [43] Athenais [*]

  Michaela Kudláčková — #41 No jo, ale měla bys na to nervy? Sml39

  1. na komentář reaguje Irena1 — #44
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #46
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:33:41
 19. [42] Nestyda [*]

  Michaela Kudláčková — #41 spíš si myslím, jestli ho ve dvoustovce už nebudou muset odstřelit.. :D

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:25:33
 20. avatar
  [41] Michaela Kudláčková [*]

  Athenais — #40 Myslím, že Tomáš nemá karmicky dané, že se zprovodí ze světa vlastní rukou. To už by tam byl.

  Když to mám vidět s nadsázkou, učiní ještě několik originálních pokusů, (například se ještě nepokusil umlátit klackem, případně upálit třením) a pak ho zcela přirozeně v osmdesátidevíti klepne pepka. :-)

  1. na komentář reaguje Nestyda — #42
  2. na komentář reaguje Athenais — #43
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:22:26
 21. avatar
  [40] Athenais [*]

  rae — #36 Pokus o sebevraždu jednou ročně ti přijde jako držení pod kontrolou? Nehledě na to, že v mezidobí má asi dost nesnesitelné depky.

  Cholerici a alkoholici jsou taky dost hrozní, a pokud s nima žena zůstane, tak pochybuju že je to z lásky.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #41
  superkarma: 0 25.05.2009, 14:19:05
 22. avatar
  [39] Solei [*]

  rae — #36 mno nevím. Zlatíčko ani jeden. A vydírat mně "jestli to neuděláš tak se zabiju" Tomáš dokáže vyvíjet takový psychický teror, který je dle mého srovnatelný i s výbušným cholerikem. Sice denně neřve, ale plíživý pocit jestli a co a kdy a jak bude .....

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:02:10
 23. avatar
  [38] Solei [*]

  rae — #36 mno nevím. Zlatíčko ani jeden. A vydírat mně "jestli to neuděláš tak se zabiju" Tomáš dokáže vyvíjet takový psychický teror, který je dle mého srovnatelný i s výbušným cholerikem. Sice denně neřve, ale plíživý pocit jestli a co a kdy a jak bude .....

  superkarma: 0 25.05.2009, 14:02:10
 24. [37] dadma [*]

  S psychickými poruchami mám své zkušenosti ne osobní ,ale z blízké rodiny.Zde záleží hodně na psychiatrovi a léčbě.Někteří lidé si ani neuvědomují, že jsou nemocní a léčbu odmítají.Já vždycky říkám, že každá nemoc je svinstvo, ale když s tím člověkem můžete normálně mluvit a domluvit se na léčení ,tak i někdy špatné věci se dají překonat.Nejhorší je když jste na tom špatně psychicky.

  superkarma: 0 25.05.2009, 13:59:27
 25. [36] rae [*]

  Solei — #34 jo, cholerika máme v baráku - řve nevybíravě denně někdy to stihne nejen ráno, ale i večer - i facky padaj - cholerik není jednou za rok záchvat a buchec a konec. Cholerik je být rozklepaná, jestli má dost teplou polívku (nebo jí nemá moc teplou), jestli se dobře vyhajunkal, jestli...... no to raděj Tomáše, kterej to drží jakž takž pod kontrolou a jednou do roka vybočí. Samaritánky jsou různý a pokud má někdo zkušenost s tím cholerickým alkoholikem tak ví, o čem mluvím.

  1. na komentář reaguje Solei — #38
  2. na komentář reaguje Solei — #39
  3. na komentář reaguje Athenais — #40
  superkarma: 0 25.05.2009, 13:54:41
 26. avatar
  [35] Athenais [*]

  rae — #33 No, ale alkoholik nebo cholerik se z nich většinou vyklube později. Potom se holka může rozmyslet a dát mu kopačky.

  Ale dát se dohromady s chlapíkem, který má prokazatelné sklony k sebevraždě, to je něco jiného. Vždyť by se s ním už nemohla ani rozejít ze strachu, aby se zase o něco nepokusil.

  Myslím, že pokud se nevyléčí, nemá šanci získat onu aktivní a usměvavou holku. Bohužel.

  superkarma: 0 25.05.2009, 13:39:32
 27. avatar
  [34] Solei [*]

  rae — #33 no právě, a teď co je lepší, jestli mně chlap jednou do roka zmlátí do modra nebo jestli nevím jestli ho po návratu z práce nenajdu podřezaného?

  Nejsem psycholog, Tomášovy sebevraždy mi přijdou demonstrativní, spíš jako volání o pomoc než opravdový pokus. Kdyby chtěl opravdu umřít už by byl mrtvý - nikdo rozumný nepůjde skákat z Nuseláku když může spadnout z tolika jiných míst? A podobně.

  Ale přesto by se mi partner s psychickými problémy a promiň, ale každoročně páchat sebevraždu mi přijde dost často, prostě nelíbil.

  Přeji mu partnerku, jakoukoliv pro kterou bude princem a bude ji mít natolik rád, že pro ni se bude poctivě léčit a nebude se pokoušet ublížit si.

  1. na komentář reaguje rae — #36
  superkarma: 0 25.05.2009, 13:38:42
 28. [33] rae [*]

  solei, gentiana - je to samozřejmě o oboustranné náklonosti, ale puťka domácí Tomášovi místo klidu poskytne prostor pro úvahy - mě z toho rozhovoru přijde jako normální kluk, co potřebuje společnost, vzájemnost (láska je to na začátku) a fakt nemít nějakou fňuknu, která by mu ty depky ještě prohlubovala nebo nedej bože navozovala. Tomáš se o to sebezničení pokouší "jen" jednou do roka, kolik hezkých, usměvavých, aktivních holek  nalítne cholerikovi, alkoholikovi a jinému -ovi a mají slzy v očích denně?

  1. na komentář reaguje Solei — #34
  2. na komentář reaguje Athenais — #35
  superkarma: 0 25.05.2009, 13:21:56
 29. avatar
  [32] lenagirl [*]

  No nevím

  jak se říká každá rada drahá ale v tom já poradit nedovedu Sml23

  superkarma: 0 25.05.2009, 13:16:24
 30. avatar
  [31] Solei [*]

  rae — #23 Ty bys přála nějaké hodné rozesmáté ženě aby měla někoho kdo jí bude každou chvíli vhánět slzy do očí?

  superkarma: 0 25.05.2009, 13:08:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme