Domácnost

Nečekejte, až prádlo uschne

Prodeje sušiček prádla stoupají, ale mnoho lidí stále váhá, zda si tento spotřebič do domácnosti pořídit. A to i přesto, že pro jeho koupi mluví řada výhod - úspora času a místa, větší pohodlí či snadnější žehlení. To je jen pár důvodu k pořízení tohoto spotřebiče.

Úspora času

Vyznat se v nabídce spotřebičů není jednoduché, je proto dobré se před jeho koupí zamyslet nad tím, co od něj očekáváme. Sušička v první řadě šetří čas. Není nutné prádlo věšet a čekat na jeho proschnutí, což je především v zimních měsících velká výhoda. Nejrychlejší 9kg sušičkou na trhu je Whirlpool AZA 9780, která usuší 1 kg prádla za 12 minut oproti běžným 15 minutám. Na jednom cyklu je tak schopna ušetřit až 45 minut*.

Úspora místa

Další výhodou sušiček prádla je pak úspora místa v domácnosti. Řada zákazníků se ptá, zda spotřebič nezabere zbytečný prostor. Ideálním řešením i pro menší prostory je možnost postavit sušičku na pračku a využít tak místo, které je většinou hluché. Vznikne tzv. „komín", který obsahuje mezikus, na němž je možné s prádlem manipulovat. Koupí sušičky také odpadne starost s umístěním sušáků v bytě.

Snadnější žehlení

Nespornou výhodou sušičky je šetrné zacházení s textilními vlákny. Sušička díky vyspělým sensorovým technologiím, jakou je například 6. smysl, prádlo vysuší do optimální vlhkosti a nepřesuší ho, prádlo tak zůstává jemné a měkké. Navíc sušičky s diagonálním prouděním vzduchu prádlo méně mačkají, šetří čas i energii.

Úspora energie

Právě energie byla častým argumentem proti pořízení sušičky, protože řada výrobků byla v energetické třídě C nebo měla malou kapacitu. Dnes už je většina výrobků v energetické třídě B, některé i ve třídě A. Například již zmíněná sušička Whirlpool AZA 9780 je dnes jedinou 9kg sušičkou na českém trhu, která je v nejúspornější energetické třídě A. Oproti starším typům spotřebičů v energetické třídě B, tak za 5 let používání může ušetřit až 6 tisíc korun.

Hra designu

whirpoolNovinkou u zmíněné sušičky, kterou ocení i ti nejnáročnější, je design Carisma. Nejviditelnější změnou oproti starším sušičkám je nahrazení doposud hranatých dvířek velkými kulatými. Tato sušička je tak skvělým doplňkem k oblým a elegantním liniím parní pračky Whirlpool Aquasteam 9700, se kterou tvoří designově neoddělitelnou dvojici.

Whirlpool AZA 9780
Sušička Whirlpool AZA 9780 je novinkou s unikátním systémem sušení Airflow, který výrazně zkracuje dobu sušení zvýše-ním proudu vzduchu, takže ušetří při každém cyklu až 45 minut*. Díky inteligentní technologii 6. smysl navíc sušička Whirlpool přesně určí velikost náplně, sleduje teplotu a vlhkost a vytvoří ideální podmínky pro každou náplň. To vše při maximální úspoře energie, nové sušičky se totiž chlubí energeticky nejúspornější energetickou třídou A. Energetickou třídu A navíc nabízí značka Whirlpool jako jediná značka také u sušičky s kapacitou 9 kg.
Doporučená maloobchodní cena je 20 990 Kč.

* Srovnání mezi celkovou dobou sušení 9 kg náplně u nové sušičky s technologií 6. smysl společnosti Whirlpool v designu Carisma a třídě energetické účinnosti A oproti sušičce s technologií 6. smysl společnosti Whirlpool ve třídě B, přičemž se vychází z odhadované doby sušení 9 kg náplně u sušičky třídy B tak, jak to bylo potvrzeno testy v souladu se sladěnými normami.

 

   
24.02.2011 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Kaylie [*]

  Ei.lin — #8 Souhlasím, sice místo mám, ale elektřina  není nic levného a v létě venku prádlo krásně voní...mně by se nevyplatila.

  superkarma: 0 25.02.2011, 15:46:55
 2. [8] Ei.lin [*]

  úspora času - ta je dle mého sporná, jestli prádlo pověsim, nebo ho místo toho nandavám do a vyndavám ze sušičky, mi nepřijde až takovej rozdíl, na sušící se prádlo nečekám, už když ho cpu do pračky vím, že bude suché k dispozici až zítra.

  úspora místaSml30 - tak kdybych jí dala na pračku, tak přijdu o polovinu pracovní plochy na kuchyňský lince, jinam než tam se nevešla pračka, natož někam cpát sušičku....

  snadnější žehlení - co jsem se stala matkou, nežehlim, takže už víc jak dva roky, a to ani manželovi pracovní košile, trik je v tom prádlo správně pověsitSml22

  úspora energie - tu neexistující sušička ušetří spíš než jakákoli "sebeáčkovější"

  no a design mně nijak nenadchl, navíc už vidim, jak se na tý mřížce dole chytá prach a zalejzá do toho kdeco, co do toho napatlaj nenechavý dětský ručky.... děkuju, ale další práci navíc fakt nepotřebujuSml30Sml30Sml30

  1. na komentář reaguje Kaylie — #9
  superkarma: 0 24.02.2011, 15:04:53
 3. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  suším prádlo na dvoře a šňůry jsou pod střechou,v  zimě to sice trvá dlouho,ale i tak uschne,mám i kolotoč na sušení prádla na sluníčku,tak mi to stačí i bez sušičky Sml16

  superkarma: 0 24.02.2011, 13:27:50
 4. [6] Parka [*]

  Vivian — #3 To jde v bytě, který je dobře odvětraný. máme stísněný byt a zimní sezóny jsou utrpení - všude visí prádlo, doma je vlhko ... sušičku bych brala hned

  superkarma: 0 24.02.2011, 12:45:14
 5. avatar
  [5] Lilinka [*]

  Vivian — #3 Sml67

  superkarma: 0 24.02.2011, 11:52:22
 6. [4] KopretinkaLop [*]

  akiasare — #2 Souhlasím s Vámi.Taky bych ji nedala za nic na světě.

  superkarma: 0 24.02.2011, 11:34:42
 7. avatar
  [3] Vivian [*]

  To já si klidně počkám, než prádlo uschne samo - zadarmo a ekologickySml8 Sml8 Sml8 A ještě voní sluníčkem. (V zimě suším doma a to mi zase celý byt voní levandulovou avivážíSml29). Žehlení neřeším, akorát sem tam košile nebo kapesníky... Stačí to umět pověsit. A úspora času je relativní, asi jako u myčky a dalších podobných krámůSml68 Největší lidská vymoženost je ROZUM.

  1. na komentář reaguje Lilinka — #5
  2. na komentář reaguje Parka — #6
  superkarma: 1 24.02.2011, 10:23:36
 8. avatar
  [2] akiasare [*]

  Mám a nedala bych ji ani za nic Sml23

  1. na komentář reaguje KopretinkaLop — #4
  superkarma: 0 24.02.2011, 09:50:07
 9. avatar
  [1] Heather [*]

  Sušička mi přes práh domu nesmí - nevím, kam bych takovej krám vůbec dala Sml80 V zimě to přežiju s malým sušákem nebo skočím dát prádlo na půdu a v létě není nic lepšího než sluníčko na zahradě Sml67

  superkarma: 0 24.02.2011, 09:04:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme