Ahoj redakce, nejdřív jsem psát nechtěla, ale nakonec přece napíšu.

Mně osobně zatím nikdo neokradl, ale jedné mojí kamarádce se stalo něco, co snad ani nejde nazvat krádeží. Jednou byla nakoupit v obchodě,  jela tam autem. A nějaký umělec zaparkoval tak blízko, že se sotva prosoukala do auta (a to její postava je skutečně hubená). Nasoukala se a odjela. Ale zjištění doma, to teda stálo za to.

Asi při tom soukání si z kapsy vysoukala peněženku. Jinak si to neumí vysvětlit. A nastala panika - 2 kreditky, řidičák, občanka, pojištění do zahraničí, zbrojní průkaz a tak - prostě ztráta toho, co peněženka obsahovala, v jejím případě je toho opravdu hodně.

Nevěděla, co má řešit dřív. Bydlí v Praze, trvalé bydliště u rodičů (asi 150 km) a druhá práce v Německu. Nevěděla, kde začít s vyřizováním dokladů.

Ale než stačila učinit první krok, kdosi jí zavolal (ještě, že má v peněžence i vizitky). A ten kdosi jí řekl, že našel peněženku se všemi doklady. Ale co s doklady, ty jí chtěl vrátit. Ale tu provizi (asi dva tisíce a několik Euro) by si rád ponechal.

Domluvili se, kamarádce ubylo starostí a peníze oželela už na začátku. Domů jí přišel doporučený dopis s adresou František Vopršálek, Nádražní, Praha. Adresa byla vymyšlená a kamarádka měla všechny své doklady v ruce.

Tak co, okradl ji, nebo si jen vzal provizi?

Jitkamarsalkova


Ten někdo si zřejmě spočítal, že dva tisíce cenu dokladů určitě pokryjí. Sice měl právo na nějakých 10 %, ale proč si neříct o všechno a ušetřit hodiny a hodiny vyřizování, že? Podle vizitek mu muselo být jasné, že dotyčná bude souhlasit.

Reklama