Domácnost

Nebojte se potkanů!!!

Bydlím již skoro čtyři roky s mým přítelem v malém bytečku na okraji Prahy. Nájem je dost drahý, nebudu psát kolik platíme, ale napíšu Vám o tom jakého nájemníka jsem si přivedla. Za něj nájem neplatím, ale je to moje malá společnice. Bohužel již druhá, ta první mi zemřela.

Jelikož pocházím z vesnice, kde jsem celou dobu byla v kontaktu se zvířaty, ať velkými či malými, chtěla jsem mít i tady někoho- a teď se nesmějte -komu se můžu vypovídat, vybrečet a taky někoho kdo to nikde nepoví.
Původně jsem chtěla pejska, ale když jsem viděla a někdy taky slyšela a slyším ty chudáky co celý den prokňučí, protože jsou sami doma, tak Vám řeknu, že mě přešla chuť. Chvíli jsem sice koketovala s myšlenkou, že si nějakého pořídím, hlavně kvůli bezpečnosti. Moje drahá polovička totiž chodí na noční směny, takže jsem většinu dne a večera doma sama. I když máme u hlavních vchodových dveří napsáno zamykejte dveře, děláte to pro svoje vlastní bezpečí, tak se stejně nezamyká nebo se nechávají i otevřené dveře.
Jenže když já bych chtěla psa, tak bych chtěla čistokrevnou rasu a nechtěla bych asi žádného malého pejska což jistě nebude levné. Přemýšlela jsem o rotvajlerovi nebo nějakém plemenu, které když zaštěká, tak aby se ho cizí lidé báli. I v našem panelovém domě se totiž objevují nezvaní návštěvníci v podobě různých podomních prodavačů, jehovistů a různých jiných nábožensky založených organizací, kteří jsou schopni se Vám neohroženě vetřít do bytu a neví kdy je vhodné odejít.
Popůjčovala jsem si po známých knížky a ptala se panelákových pejskařů co a jak. Zjistila jsem, že v našem domě je něco přes 170 obytných jednotek a z toho má nejméně polovina psy. A přiznám se, že když mi řekli co je s pejsky v bytech všechno za starosti, už se mi do toho moc nechtělo.
Navíc momentálně jsem bez práce a zatím čas mám, ale co až půjdu do práce? A můj miláček mi s ledovým klidem sdělil, že pokud si psa pořídím, že se o něj starat nebude. To by mi ani až tak nevadilo, ale největším odstrašujícím příkladem pro mě byla moje kamarádka, která si pořídila pejska z útulku. Taky chtěla kamaráda, jenže pak otěhotněla. V době těhotenství s ním chodila na procházky, které stejně potřebovala. Jenže když se narodil malý, zjistila, že je na pejsky zřejmě alergický.Chtěla ho dát tedy k rodičům kteří bydlí na vesnici. Bohužel, ale její rodiče mají už pejsky dva a ti si chrání svoje území a tu její nalezenkyni z útulku nechtějí mezi sebe přijmout. Takže teď stojí před problémem co s pejskem? Do útulku ho vrátit nechce a k rodičům dát nemůže. Zatím to řeší tak, že pes může jenom do chodby a na balkon. Malý zatím ještě neleze, ale co pak, až začne chodit? Neví si teď rady.
A tak jsem se zatím rozhodla pro potkana. Je to milé nenáročné zvířátko, které se dá snadno ochočit a pokud mu neublížíte nebo ho neohrozíte tak nekouše. Za tu dobu co potkana chovám mě kousl jen jednou a to když jsem se s ním tahala o misku s jídlem a více méně to bylo mojí vinou.
Někomu možná nebudou tato zvířátka vyhovovat pro svůj ocásek, ale i na ten se dá zvyknout. Je to vlastně takový křeček s ocáskem s tím rozdílem, že křečci koušou. Ta moje malá potvůrka se nechá nosit v kapse, v kleci má kolotoč, kde běhá jako splašená. Spí mi v klidu na klíně nebo skáče ze židli na židli, žere mi z ruky a taky si velmi dobře pamatuje co smí a nesmí. K jídlu dostává sušenou stravu přímo pro potkany, ale nepohrdne ani kostí z kuřete od oběda či kouskem zeleniny.
Miláček jí říká naše malá popelnice, protože ze všeho nejraději brousí a čmuchá kolem koše a sežere opravdu všechno co jí dáte. Jak jsem zjistila nejvíce jí chutná čerstvá petrželka co pěstuji za oknem do polévky. Jako podestýlka jí stačí hobliny, seno nebo kousky toaletního papíru. Když má hlad vezme do zubů svou misku a bouchá s ní o klec abychom si ji všimli.
Když jí dojde voda začne strkat do napáječky, čímž způsobí nesnesitelný randál oznamující, že není co pít. Ale, nebojte se to se stane opravdu jen výjimečně, já se o ní starám dobře. Na zapískání nebo zavolání hned přiběhne a dožaduje se své odměny například v podobě rozinky či oříšku.
Je to moje malá kamarádka které můžu říct všechno. Nebude se smát,nebude brečet ani mi nadávat. Nechá se podrbat i na hlavě. Neštěká, nejsou z ní chlupy všude po bytě, stačí ji pravidelně vyčistit klec, nakrmit a měnit vodu. Já jsem svůj problém s kamarádem vyřešila. Časem jí pořídím ještě kamarádku, aby nebyla sama. A možná někdy v budoucnu pokud se přestěhujeme do svého bytu nebo domečku a děti, které máme v plánu vyrostou, tak si pořídím pejska. No uvidíme zatím mám čas přemýšlet jestli toho Rotvajlera nebo Dogu?
   
21.03.2003 - Dům a byt - autor: Věrka

Komentáře:

 1. avatar
  [49] Ťapina [*]

  MADLA: Musí si na tebe postupně zvyknout, žádné prudké pohyby a hlavně trpělivost.

  superkarma: 0 07.12.2003, 23:54:30
 2. avatar
  [44] Simba [*]

  Věrko, pěkný článek. Na osobní útoky se vybodni. Už má potkanka kamaráda?

  superkarma: 0 10.11.2003, 11:46:09
 3. avatar
  [43] Věrka [*]

  Katka: Napiš článek dostaneš prachy a nebudeš otravovat

  superkarma: 0 27.03.2003, 20:04:05
 4. avatar
  [42] Ťapina [*]

  Katka: Tak zkus něco napsat sama, a uvidíš, kde je pravda.

  superkarma: 0 26.03.2003, 10:03:42
 5. avatar
  [37] Věrka [*]

  Takže Vážení od Ženy-in jsem neviděla ani korunu takže v tomhle ohledu máte smůlu. A jako druhou věc Vám sděluji, že na Vás reaguji naposled, protože nemám zapotřebí číst příspěvky někoho kdo mi za to nestojí. Pište si pod mé články třeba horory, mě je to jedno. Utvrzujete tím, ale nejen mne jak jste hloupé nebo hloupí a, že v hlavě máte jenom drátek na držení uší.

  superkarma: 0 25.03.2003, 17:43:40
 6. avatar
  [30] Věrka [*]

  Katka: Jo vyhráli jsme padesát milionů představ si to! Vsadili a vyhráli tak nezáviď a vsaď si taky! Takže si teď můžu koupit skoro všechno i barák i auto i psa a když budu chtít tak třeba celou Ženu-in i s redakcí a taky si koupím tebe aby si mi mohla opravovat chyby, protože jak tak na to koukám, tak ty jsi nejchytřejší ze všech. A až umřeš tak si koupím muzeum kuriozit a vystavím tam tvůj mozek.

  superkarma: 0 25.03.2003, 01:32:46
 7. avatar
  [25] Ťapina [*]

  Věrka: Super! Gratuluju k výhledovému baráčku i psovi. Hlavně nezapomeň, že i pes u domu potřebuje procházky, ale to ty asi máš v plánu i v rámci hubnutí.

  superkarma: 0 24.03.2003, 09:58:51
 8. avatar
  [22] Věrka [*]

  Holky tak psa mít budu jelikož budeme stavět baráček a tam pes jednoz¨načně aspoň podle mě patří.

  superkarma: 0 24.03.2003, 01:43:18
 9. avatar
  [19] Ťapina [*]

  Věrko, moc pěkný článek, ale ty pejsky v bytě tak nezatracuj. V našem vchodě jsou čtyři, svého času jich bylo pět a nikdy žádné problémy. Jenom chvilku jsme zdrojem celodenního štěkání byli my, než jsme trotlíkovi pořídili kamarádku a teď je pohoda a klídek.
  A že ti miláček řekl rovnou, že by se o psa nestaral? Chi chi, toho bych se nebála. Mám super historku. Pán, co si od nás vzal štěně vyprávěl, jak s ním doma nemluvily ani dvířka od kamen, manželka křičela že "toho čokla doma nechce, nebude po něm uklízet a lítat s ním po venku", ovšem jen do té doby, než za ním přišlo zvídavé dítko a spiklenecky prozradilo: "Tati, když odejdeš, tak mamka si s ním chodí hrát!"

  Jo a dneska v noci teda pesani štěkali na plné pecky - někdo cizí se o půlnoci coural po chodbě. To by mě teda zajímalo kdo to byl a co tam chtěl, ale jak slyšel psy, tak vypadnul.

  superkarma: 0 22.03.2003, 19:40:53
 10. avatar
  [18] Křečkomyš [*]

  to Dadida: Štítíš se hlodavců? Tvůj problém. Pořiď si kaktus a nezamořuj nám diskusi. Nikdo se tě neprosil, abys ostatní soudila podle toho, jaká zvířata mají rádi.

  superkarma: 0 21.03.2003, 23:02:13
 11. avatar
  [15] Křečkomyš [*]

  A ještě poznámka: Dnes už neplatí, že pes ochrání byt. Ten, kdo se ti bude chtít do bytu dostat, použije na psa spray. Takovým způsobem dopadl rotwajler v jedné zahradě. Dva dny ležel v bezvědomí, přežil jen tak tak. :-(

  superkarma: 0 21.03.2003, 14:22:48
 12. avatar
  [14] Křečkomyš [*]

  Mám dva křečky a křečíka, žádný z nich nekouše. Naopak, jsou to ta nejčistotnější a nejmilejší zvířátka, která jsem kdy měla. Chodí čůrat do jednoho rohu klece. Potkana mám taky, ten je naopak čuně. Moc chytrý není, všechno počůrá a nedá si pokoj, stále útočí na psa. Příště už potkana nechci, pořídím si raději zemní veverku. Nějak jsme si nesedli, není to ono. Ale chápu ostatní přispěvovatele - proti gustu... Jinak, Věrko, náboženských kazatelů v domě se bát nemusíš. Těm jde o to, maximálně rozšířit nějaký časopis a popovídat si s tebou, rozhodně to nejsou zloději a mordýři. Pár jich znám a věř, že za takovým účelem na lidi nezvoní.:-)

  superkarma: 0 21.03.2003, 14:19:37
 13. avatar
  [13] hašlerka [*]

  Jéé, miluji potkany, mám teď doma jednoho šílence, je mu asi 5 měsíců. Je úžasně chytrý a strašně rád si hraje a mazlí se. Nosím ho s sebou kam jen můžu, a když musí zůstat doma, vítá mě při příchodu domů jak pejsek. Ani přítel na něj nedá dopustit. Je to naše sluníčko. Jen se bojím, co bude, až nás opustí. Potkani žijí dost krátce a už jsem to zažila, měla jsem potkany už dříve a vždycky je obrečela celá rodina.

  superkarma: 0 21.03.2003, 13:38:18
 14. avatar
  [12] medved [*]

  no nevim, potkany jsem zazila jako dite na tabore a nejen ja jsem z nich mela panickou hruzu..brrrr...nic proti potkanum, ale k nam domu se dostanou jen pres moji mrtvolu

  superkarma: 0 21.03.2003, 11:06:02
 15. avatar
  [9] sarobrouk [*]

  Taky nesouhlasím s kousajcími křečky. Měla jsem dva a žádný nekousal, moje kámoška taky dva a taky žádný nekousal. Malej nám teď pořídil morče, asi si myslí, že když mu bydlí maminka jinde a tatínek se mnou, tak se musíme o někoho starat, když on k nám chodí jen na víkendy. Křeččí holčička je moc milá, když něco chce, tak hvízdá, i když chce pochovat, i když chce pít. Akorát dostala z hoblin alergii a drbe se. Tak je mi jí líto. Taky máme malý byt, takže pes nepřichází v úvahu (můj drahý řekl buď pes nebo já). Tak se dívám na telku, mazlím se s morčetem, vykládám mu a můj drahý sedí u PC a pracuje. Oba jsme spokojení. Doporučuji aspoň malé zvířátko, ale je to fajn kamarád a spřízněná dušička, která chce lidské teplo.

  superkarma: 0 21.03.2003, 10:49:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme