Opatrně… ještě jeden uzlík... hedvábí klouže po ramenou... zvednu oči... sbírám odvahu. Dobře. Teď se kouknu. Hm…

 

            „Trošku to vypadá jako filc, viď? Nebo jako ta helmička na igráčky!“ zkoumá se zájmem sestra chuchel z vlasů, který mám na hlavě. Trošku to vypadá jako ten žmolek, co jsem včera vytáhla z odtoku. Co s tím šátkem? Zakopat v obalu na odkládání radioaktivního odpadu?

 

            Vedro, fučák, změna vzhledu na zkoušku, krupobití, práce s jeřábem... čas od času prostě vznikne potřeba si dát něco na hlavu. Šátek, kšilt, klobouk, rádiovka? Vlasy nebo bez? Nebo snad deštník? Nudné. Dnes pro vás máme něco navíc.

 

 Navrženo špičkovými designÉry a vyzkoušeno našimi čtenáři!

 

            Paruka? Když vlasy – tak cizí! I naše celebrity oceňují možnost rychle změnit vzhled a v případě velkého průseru možnost návratu k tradici. Běžný křovinořez nestačí na vaše copy? Smotejte je pod blond rozcuch a ohromte ostatní zaměstnance skanzenu! Dobrá trvalá z kvalitního chemlonu dokáže ztlumit pád kroupy velikosti holubího vejce! Ideální pro práci v kamenolomu! Oranžová přilba nezachrání všechno!

            Údržba: Zapomeňte na pět čisticích prostředků, které jste používala dosud! Jedině řádně sleželá paručka šouplá ke straně zaručí vzhled pravých vlasů! Doporučuje pět ze čtyř důchodkyň!

 

            Tescotaška? A máte to zadarmo! Někteří lidé upřednostňují plovací čepici, ale když vybíháte pro ty úžasné šampony z kedluben v akci (balík za 12,50 Kč), nemáte čas myslet na blbosti. Pak je taková péče hypermarketu k nezaplacení. Když se pokladní nebude dívat, můžete čornout celý balík a nabídnout i ostatním v kanclu. Co dál? Ucha na uši! Taška je prostorná, po nákupu i prodyšná a zbytky zeleniny se slaninou jsou to pravé na roztřepené konečky. Před kroupou igelit neochrání, ale žádný liják vás nezaskočí a pára má kudy unikat.

 

            Máslo? Tak to je klasika, na kterou nedám dopustit (Olešnické mlékárny, 15,50). Tímhle prostě vlhkost nepronikne a navíc… je tu velká pravděpodobnost, že v MHD budete mít nejen kolem sebe dost místa, ale možná vás pustí i sednout.

            Údržba: Do letního horka se tenhle nápad moc nehodí, na druhou stranu, pokud vám vyloženě jde o pohodlné cestování, žluknutí vám může zaručit i celý volný vagon. Oč je v zimě složitější aplikace, o to trvalejší je efekt.

 

            Punčocháče? Kbelík? Papírový pytel?

 

            Možná vás v našem výběru nezaujalo nic. Možná máte mnohem vychytanější tipy! Možná je má vaše sousedka přes chodbu! Co nosí na hlavě ženy-in? A ženy-out? A jejich muži?                 

Reklama