Před nedávnem nám od naší stálé čtenářky Olgy přišel do redakce e-mail o jejích zkušenostech s léčbou mrazem. Olga byla se svojí dcerou na pobytu v lázních a léčbu mrazem si nemůže vynachválit...

 

Možná si řeknete, že léčba mrazem je drastická, ale opak je pravdou. Její blahodárné účinky jsou velmi široké. 

 

Co je léčba mrazem

Léčba mrazem neboli kryoterapie je poměrně nová léčebná metoda, při níž se tělo pacienta vystavuje extrémně nízkým teplotám, které mohou dosahovat až –150 °C.

Důvod, proč extrémní teploty neublíží, je, že léčba se provádí suchým vzduchem, který je zbaven vlhkosti. Tak nedochází ke snížení vnitřní teploty v organizmu, prudce se však ochladí povrch těla. Povrchové ochlazení způsobuje značné překrvení, urychluje metabolizmus a hojivé procesy.

 

Kryoterapie = účinná a bezpečná léčba

Na základě dlouholetých výzkumů se lékaři pozitivní účinky mrazu snaží využívat v léčbě pacientů. Protože extrémní nízká teplota zvyšuje hladiny hormonů, které tlumí záněty, uvolňuje ztuhlé svaly a tlumí bolest, kryoterapie má široké využití.


S velkými úspěchy se používá na léčbu
:

·         Onemocnění kloubů a pohybového ústrojí

·         Bolesti zad

·         Celulitidy

·         Lupénky

·         Kožních onemocnění

·         Metabolických poruch

·         Obtíží při menopauze

·         Sklerosy multiplex (roztroušená sklerosa)

·         Onemocnění nebo změn svalového aparátu

Dále pozitivně působí na psychiku a významně posiluje imunitní systém.

 

Jak se provádí
Kryoterapie se provádí za pomoci Polaria. Polarium je speciální léčebné zařízení, ve kterém se terapie provádí. Jde o uzavřené boxy, kde je pacient pod dohledem odborníků vystaven extrémně nízké teplotě. Procedura trvá asi 3 minuty a po ní následuje 30 minut aktivního cvičení pod vedením fyzioterapeuta. Doporučený pobyt v Polariu je 10 vstupů.

 

Kde se provádí

Kryoterapií se může pochlubit Beskydské rehabilitační centrum Čeladná, které jako jediné v Čechách poskytuje tento druh léčby.

 

Samotné centrum představíme v dalším článku, se kterým se můžete zapojit do atraktivní soutěže o volné vstupy do Polaria v Beskydském rehabilitačním centru Čeladná.

Reklama