Bulvár

Neboj se, babi - vodníci nejsou!

Vážená redakce,
tohle není příběh já a strašidla, ale můj syn a vodník.

Náš syn byl vychováván bez strašidel, nikdy se nebál čertů, Mikulášů, nevadilo mu procházet se ve školce ve sklepě při cestách odvahy jen s rozsvícenou baterkou. Prostě strašidla nejsou. Šmytec. Byly mu asi 4 roky, když jsme jednou přijeli na vesnici k babičce. Uprostřed dvora byla pumpa přikrytá betonovou deskou. Přišli jsme s manželem na dvůr a viděli, jak se syn snaží desku odsunout. Naštěstí to bylo nad jeho síly.

Z 10metrové studny, kde byly minimálně 2 m vody, většinou ještě víc, bychom jej živého nedostali. Ptali jsme se, co dělá. Odpověď nás šokovala. Babička mu řekla, že tu desku nesmí odtáhnout, protože tam je vodník, a ten by jej utopil. A on, dítě nevinné, strašidly nedotčené, se chtěl na toho vodníka podívat. Stačilo málo, říct mu, že je tam voda, a mohl by tam spadnout, ať na to nesahá, leč babička volila cestu, kterou považovala za účinnější.

Betonové desky jsme odtáhli kousek od sebe, synovi ukázali, že je tam jen voda a žádný vodník. Vysvětlit mu, že opravdu nesmí tu desku odtahovat ani jít ke studni, pokud by desku odtáhl někdo jiný, to bylo snadné, ale vysvětlit mu, proč babička, jeho sluníčko, věří na vodníky, to byl problém. Podstatu toho, co se stalo, by nepochopil, a příště by možná babičce nevěřil ani to, co by byla pravda.

Mamince jsme vysvětlili, že už žádná strašidla, a za chvíli jsme poslouchali syna, jak babičce vysvětluje, že se už nemusí bát, protože žádní vodníci nejsou.

Dášule


Děkujeme za pěkný příběh, jak se může strašení proti strašícímu obrátit :))).

Strašili Vás rodiče nebo příbuzní něčím? A věřila jste jim to? Nebo dokonce měli pravdu? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz!

   
19.06.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [3] Lindaa [*]

  Od té doby co jsem jako velice malá videla "vodníka" v Jak dostat tatínka do polepsovny tak na me strasidla, a vodníci zvlást, nezabírala at se babicka, deda a celé siroké dríve narozené príbuzenstvo snazilo sebevíc.

  superkarma: 0 19.06.2007, 14:23:52
 2. [2] Yvaine [*]

  Ach ty babičky...

  superkarma: 0 19.06.2007, 13:37:44
 3. avatar
  [1] pastel.ka [*]

  Dítka jsou zvídavá a tak babička mohla způsobit pěkný malér.

  superkarma: 0 19.06.2007, 12:21:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme