Domácnost

Nebezpečných hraček z dovozu bude méně!


V lednu 2009 bude schválená nová směrnice o bezpečnosti hraček, která změní současné povinnosti pro výrobce a nově i dovozce. Legislativní úprava bude ještě čekat na schválení českým parlamentem.

„Důvody ke změně tohoto právního předpisu vycházejí ze snahy zamezit výskytu nebezpečných hraček na evropském trhu, které jsou k nám dováženy z Číny a jiných asijských zemí bez jakékoliv certifikace na posouzení bezpečnosti,“ vysvětlila europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL), která se problematikou ochrany spotřebitelů v Evropském parlamentu dlouhodobě zabývá.

Každý rok jsou v ČR objeveny desítky nekvalitních produktů z Číny a dalších asijských zemí, což ohrožuje české zákazníky. Nová směrnice by tak měla chránit nejen nakupující, ale i výrobce hraček na evropském trhu, kteří musí oproti těm východoasijským vynakládat nemalé finanční prostředky na certifikaci a kontrolu svého zboží.

„Cílem nové směrnice není zamezit producentům nekvalitních hraček přístup na český, respektive evropský trh, ale především dát možnost prosadit se kvalitním tradičním výrobcům na našem trhu,“ říká Roithová, která na podporu informovanosti o nebezpečných výrobcích a potravinách zřídila web www.budulinek.eu. Ten byl u příležitosti setkání s výrobci hraček v Pardubicích oficiálně spuštěn.

Je to podle vás dobře, nebo vás nárůst nekvalitních výrobků netrápil?

   
17.12.2008 - Dům a byt - autor: Jan Exner

Komentáře:

 1. avatar
  [5] saruz [*]

  to je dobře, ubude nebezpečných hraček Sml22

  superkarma: 0 27.12.2012, 23:17:52
 2. avatar
  [4] Juana [*]

  čekám, kdy zakážou i Kinder vajíčka jako v USA... Vůbec nechápu, jak jsme mohli bez ochrany evropské unie vyrůst a dožít se ve zdraví dospělosti
  Stejně je to jen záminka, jak zabránit levnému zboží ve vstupu na náš trh, nikdo mi to nevymluví. Holt soudruzi neznají ekonomického klasika Bastiata.

  superkarma: 0 17.12.2008, 22:36:26
 3. [3] MartinaC [*]

  super

  superkarma: 0 17.12.2008, 11:25:07
 4. [2] katka6 [*]

  To měli udělat už dávno.A nemělo by se to týkat jen hraček,ale i jiných potřeb pro děti.

  superkarma: 0 17.12.2008, 10:35:41
 5. avatar
  [1] tortora [*]

  mě netrápil,nekupovala jsem je,ale je to dobře,šmejdy sem dovážet a mít z nich tady jen bordel odpadků máme dost,nač sem tahat další

  superkarma: 0 17.12.2008, 08:28:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme