Polské tržnice jsou proslulé levnými nákupy, a tak spousta Čechů z příhraničních oblastí tam jezdí po celý rok nakupovat.

S manželem a tchýní jsme se rozhodli, že také zajedem před Vánoci do Walbrzychu na tržnici...  Vyměnila jsem 5000,- za polské zloty, 2 000,- jsem měla v našich korunách a vyrazili jsme.

Tržnice plná lidí, tlačili se u jednotlivých stánků, tlačili jsme se také, abychom viděli, co prodávají tak zajímavého. Dcerce jsem koupila nějakou hračku a šli jsme vybírat synovi koženou, kufříkovou diplomatku.

Po celou dobu jsem držela kabelku s penězi pod paží levé ruky. Říkám prodavači, co chci, předvedl, ukázal a já chtěla platit. Otevřu kabelku a peněženka nikde. Zmateně hledím kolem sebe a nic… prohlížím důkladně tašku a vidím v boční straně díru. Už mi to bylo jasné.

Zřejmě žiletkou v tlačenici mi někdo prořízl koženou kabelu a vytáhl peníze. To prostě člověk necítí a specialisté na zlodějiny to umí. Bylo mi smutno. Děti nebudou mít Vánoce. Musela jsem jít na polskou policii, ohlásit krádež, protože mi vybrali i řidičák, prostě všechny doklady.

Doma jsem měla běhání po úřadech a plno starostí. Děcka samozřejmě Vánoce měly, ale byla jsem z toho mrzutá a otrávená. Proto pozor na tlačenice a davy a být maximálně opatrný.
 
Hezký den všem přeje 

Pastel.ka


Ano ano, polské tržnice, ty jsou vyhlášené. Nakoupíte sice super levně, ale někdy vás to může přijít super draze. Tam je potřeba dávat obzvláštní pozor.

Reklama