Čtenářka malinke-kote svým svérázným stylem popisuje, jak neumí lenošit a musí stále něco dělat. A nechápe svého tatínka, který se válí celé dny u televize. Děkuji Vám malinke-kote za příspěvek.

Přeji všem pěkný den, 
 
sice já osobně nelenoším, ale přesto mám o čem nebo o kom psát. Já ani lenošit nemohu, protože by mě to nebavilo a ani bych to asi neuměla. Nedokážu být na jendom místě a jenom odpočívat. Já osobně pořád musím něco dělat. I když vlastně se může počítat to že občas lenoším u počítače a brouzdám po internetu, čtu si zprávy a nebo se odreaguji nějakou hrou.

Občas také se dá lenošit u nějakého pěkného filmu s přítelem, ale jinak opravdu ne. Když nevařím, musím prát či uklízet a nebo jít na procházku se psem. Nemohu si jen tak sednou a lenošit celý den. Do toho také musím teď hledat práci, lítat po úřadech a vyřizovat důležité věci. Takže bych ani nedokázala proflákat celý den, to není nic pro mě. Já už se těším až nastoupím někam do práce a budu mít velkou zodpovědnost a nebudu se flákat pořád doma, nudit se a hledat nějaké práce.

 Dnes bohužel nemusím vařit, již je jídlo ze včera tak pujdu alespoň vyprát prádlo, projít se s Beníkem a asi si zase vytáhnu vyšívání. Začla jsem znovu vyšívat tak jsem se dala do velkého a pěkného obrazu jednoho zámku, tak snad se mi to podaří.
 
Mám ale v rodině jednoho velkého lenocha. Když není v práci nebo nejede s mamkou na koupit, tak se natáhne na gauč a celý den proleží a nebo prospí u televize. Je pravda, že občas jde i uvařit, když chceme nějakou dobrotu, kterou taťka umí vynikající, ale jinak se pořád jenom válí.

Takový život bych opravdu nechtěla mít. Mě by to ani nebavilo celý den ležet u televize, přepínat programy a koukat se na filmy či seriály i které jsem třeba už viděla. No nevím ale koukat se třeba 10x na jeden a ten samý seriál dokola, který teď momentálně v televizi pořád dávají. Ano je to M*A*S*H a nebo také Hospoda. Už i já některé díly znám nazpaměť jak to pořád omýlá doma dokola.
 
Zda toužím po lenošení? Tak určitě nemusím odpovídat. Takřka už jsem na ní odpověděla. Nesnáším lenošení a sama bych lenošit nechtěla takže určitě netoužím i kdybych mohla nebo nemohla. A kdybych si měla představit prolenošený celý den tak jak by vypadal? No určitě ne lenošením :-D

Kdybych si měla některý den odpočinou tak stejně bych si neodpočinula. Možná to říkám teď. Možná to bude jiné za pár let až budu chodit do práce a nebo mít děti. Ale pro mě práce není žádná výhrada. Já se nato těším.

Vždy jsem se těšila na léto až pujdu pracovat. Možná po těch dětech až budou budu ráda když si na pár hodin odpočinu, ale nevím. Myslím si že to nebude pro mě taková velká zátěž když už jsem se snažila vychovávat pár dětí u sousedky :-)
 
Přeji všem pěkný den a´t už si zalenošíte a nebo musíte pracovat či dělat domácí práce. Když je přítel celý den v práci tak se vždy snažím nějak zabavit a když tedy nemusím vařit tak alespoň vyprat je potřeba a trochu poklidím i když uklizeno je :-)
 
malinke-kote 
Text nebyl redakčně upraven


Umíte lenošit?

  • Jak nejraději lenošíte?
  • Umíte proflákat celý den?
  • Toužíte po lenošení a nemůžete?
  • A když si představíte prolenošený den, jak by vypadal?
  • Znáte nějakého lenocha?

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním. Knihami „Bratři sestry a jiná neštěstí“ od autorky Václavy Moravcové, kočičí krimi „Kočka s houslemi“ od Lydie Adamson a Diářem na rok 2013 s citáty Paula Coelho nazvané „Proměny“. To abyste si čas na lenošení mohly naplánovat.

Reklama