Tématem jsme se trefili do gusta také čtenářce Nealince, pro níž je hudba velkým koníčkem. Bodejť by ne, když ovládá hru na kytaru a foukací harmoniku. Více již v dalším tematickém příspěvku.

Hudba je pro mne důležitou součástí života. Už jako malá jsem věděla, že bych se ráda naučila hrát na některé hudební nástroje. A to se, myslím, povedlo.
Nejblíže je mi folk a country. Tam nejvíce uplatním svou hru na kytaru a na foukací harmoniku. Chvíle s kamarády a s rodinou, kdy se těch kytar sejde víc, kde jsou další lidé, se kterými máme ten společný hudební vkus...to jsou báječné chvíle, které pomohou člověku zapomenout na to, že život nejde vždy tak, jak bychom chtěli.
Veselá písnička rozveselí a pomalá umocní atmosféru a zklidní. Mám ráda českou tvorbu, protože jsem vždy hodně hleděla na texty, na to, co se mi autor snaží říci a angličtinu nejspíš nikdy nebudu mít tak dobrou, abych mohla rozlišovat jemné nuance, rozkrývat skrytá poselství napsaná mezi řádky.

Těším se na každé léto, až si zas s kamarády přehrajeme starý repertoár a pochlubíme se novinkami. Až si vyzkoušíme nové akordy, až začne společné ladění nástrojů, ale hlavně společné sladění duší na stejnou frekvenci. Taky se těším na zimu. Na adventní a vánoční koncerty, které tak báječně umocní a navodí atmosféru.

Peču vánoční cukroví zásadně při hudbě Spirituál Kvintetu. Kdyby tomu snad tak někdy nebylo, určitě bych všechno spálila.
Hudba je mým velkým koníčkem a jak se zdá, úspěšnějsem (zaplať pánbůh) nakazila i dceru.

Nealinka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Krásně jste ji nakazila. A tu znalost hry na kytaru Vám upřímně závidím ! Vždycky jsem po tom toužila, ale nikdy jsem se to nenaučila.
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný, písničkový den.
Saša

Téma dnešního dne: Hudba, která mě provází životem

  • Máte nějaký oblíbený hudební žánr?
  • Provází vás od samého dětství, nebo se váš hudební styl s věkem mění?
  • Posloucháte rock, country, lidovku, vážnou hudbu, jazz, soul, techno, pop či dechovku?

Je mnoho hudebních směrů, co se líbí jedné, nemusí se líbit druhé

Napište nám o tom svém na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: značková taška Estée Lauder, hodící se pro dny sváteční i páteční – na koncerty i na poslech hudby.

taskael

Reklama