Přečtěte si, jak se na vynález lidstva dívá čtenářka Nealineka. Například v době jejího dětství, když často stonala, ho velmi ocenila. Více již v příspěvku.

Televize je dobrý sluha, ale špatný pán. Jako u ostatních věcí i tady platí, že „všeho s mírou“, že nejlepší je zlatá střední cesta.

Pamatuji si, když jsem ještě před rokem 1989 jako školou povinná holka občas stonala. Moc jsem se těšila na to, až se budu moci v klidu a sama podívat na těch pár pořadů, na které se dalo koukat, které mi zpříjemňovaly stonání. Třeba seriál My z konce světa, nebo písničkový pořad Triangl. To byla televize fajn. Spolu s knížkami pomohla překonat dlouhé dny a dodnes na to vzpomínám.

Na peřinu přenesenou do křesla před televizor, čaj s medem a já doma sama, bez bráchy - uzurpátora. U knížek jsem vydržela a čas s nimi trávím raději, než s televizí. Neodříkám se její společnosti, ale když je léto, teplo, dlouhé dny, tak to je televizní sledování až ta poslední možnost, jak trávit čas.

Manžel to vidí naštěstí podobně a dcera je skaut a sportovec, takže je u nás  televize zdrojem informací, když si pustím zprávy a občas kouknu na nějaký vtipný seriál… nejraději mám Ozzáka, Červeného trpaslíka nebo Scrubs Doktůrci.

 Televizi máme a až doslouží (což bude už brzo), koupíme si novou, přiměřeně moderní. Nejspíš by nám doma chyběla, ale ne, že bychom se bez ní doslova neobešli. Navíc se televizní pořady dají dnes sledovat i pomocí jiných přístrojů. Takže si u ní ráda vypiju kafe a kouknu, co má Lucie Borhyová zas pěkného na sobě, ale odkázaná na ní nejsem. Navíc, jsem velký spáč, takže když mi zbyde volná hodinka, daleko raději jí prospím.

Nealienka

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

___________________________

My z konce světa… to byl krásný seriál. Vlastně jeden z mála, který byl a na který jsem měla dovoleno se dívat. Děkuji, že jste mi ho připomenula.
A také děkuji, že jste napsala.
Mějte pěkný den
Saša

Tématem dnešního dne je „Televizor: společník v samotě nebo zvuková kulisa?“

 • Většina z vás asi televizor doma má, napište nám, jak často ho zapínáte.
 • Pouze na vybrané pořady?
 • Nebo ho máte puštěný celý den jako zvukovou kulisu?
 • Podléháte i vy nové technologii a pořídili jste si nový (např. LCD televizor), nebo vám stačí a slouží už léta ten starý?
 • Máte ve své domácnosti více televizorů?
 • Zastáváte názor, že televizor je dobrý společník v samotě?
 • Nebo naopak, vůbec ne.
 • Myslíte, že televizor narušil vzájemnou komunikaci mezi rodinnými příslušníky?
 • Umíte si představit svůj život bez televize?
 • Kdo se u vás v rodině na ni dívá nejčastěji?
 • A na co se vy sama díváte nejraději?

Tolik pár záchytných bodů, ale jinak pište samozřejmě podle sebe, ať už za zvuku televize nebo při televizi vypnuté.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek čeká pěkný dárek: parfém od AVONU / little gold dress

parfem

Reklama