Novinky

Nealienka: Peníze mají smysl, když jsou užitečné

Další příspěvek je od čtenářky Nealienky. Kdyby vyhrála miliony, tak by se určitě nezbláznila a peníze spravedlivě porozdělovala.

Já bych se určitě nezbláznila. Určitě ne. Zažila jsem období velké nouze (vlastně pořád zažívám, i když je to už o trošku lepší), ale přesto si uvědomuji a naprosto věřím tomu, že peníze nejsou všechno. I když bylo nejhůř, dávala jsem drobné příspěvky na zvířata v nouzi nebo přispěla skromnou částkou ještě potřebnějším při adventních koncertech. Jasně, že je to s penězi o moc snazší, příjemnější, pohodlné.. Musí být úžasné nakupovat a nehledět při tom na cenovky. Určitě je moc fajn, koupit dětem co se jim právě líbí, to co mají ostatní děti, ale snažíme se být šťastní a spokojení i když jsme zatím nic nevyhráli.

Já bych také větší díl peněz rozdala. I nejbohatší lidé světa si nechávají pro sebe jen malou část toho, co vydělají. Smysl mají peníze, jen když jsou užitečné, dělají radost. Zní to jako otřepané klišé, ale dala bych velkou část do nemocnic, na lepší vybavení.. na psí a kočičí útulky, na poničené ZOO, na snazší život starým lidem. Opravdu to vypadá hloupě, jak to tak po sobě čtu, ale s každým z těchto zařízení mám osobní zkušenost a vím, jak by tam peníze pomohly.

Já bych si pořídila pěkné bydlení, podívala se po světě.. občas někam pozvala své dvě přítelkyně a oplatila jim jejich štědrost a laskavost. A zkusila se vrátit někdy z nákupů tak, jak to vidím ve filmech..Ověšená taštičkami a balíčky z butiků a obchodních domů. Jen jednou J

Takže výherci nezávidím. Doufám, že ani on se nezblázní. Že si peněz užije a že mu přinesou dobrý pocit z toho, že pro ně našel smysluplné užití, protože se člověku lépe usíná, když ví, že je na světě k něčemu, že pomohl jiným ke klidnému usínání.

Nealienka.

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

____________________

Hezký příspěvek.
Děkuji, že jste napsala a užívejte si krásného života s miliony i bez nich :)
Saša

Téma dnešního dne zní: Miliony

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

 • Zasněte se společně s námi.
 • Dejte průchod své fantazii!
 • Napište nám, co by, kdyby…
 • Co byste dělaly, kdybyste vyhrály 400 milionů?
  nebo i polovinu, čtvrtinu…
 • Zbláznily byste sem nebo zůstaly nohama na zemi?

Moc se těšíme na vaše příspěvky.

Jednu ze čtenářek odměníme „skromným“ dárkem, takovou pěknou cenou útěchy: kosmetikou Dove

darekkdovee

   
06.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [2] lissey [*]

  Já souhlasím.. pěkně napsané..

  superkarma: 0 06.11.2013, 10:10:37
 2. [1] Rikina [*]

  Ani nejbohatší lidé světa jen tak nerozdávají. Dávají peníze na vybudování něčeho, co má smysl a přinese užitek. Jsem toho názoru, že kdo jen tak dostane, obvykle to utratí a zas nemá nic a je na tom pořád stejně. Ale kdo si musí zasloužit, musí taky vložit nějaký svůj podíl, aby z toho něco měl, nečeká jen na to, co mu kdo dá, ale je ochoten investovat svůj čas a energii podle svých možností, tam je šance, že ty peníze někým darované nezmizí v propadlišti, ale budou skutečně ku prospěchu. Takže v žádném případě bych nerozdávala jenom tak, a už vůbec ne "na snazší život".

  superkarma: 2 06.11.2013, 10:03:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme