Reigh Bossová, zachráněná v srpnu 2008

Blonďatá dívenka šla v rodném Bostonu po chodníku, když vedle ní přibrzdilo černé auto a jakýsi muž ji vtáhl dovnitř a zmizel. Sedmiletou Reigh Bossovou unesl v červenci 2008 její vlastní otec. Po něm bylo vyhlášeno pátrání už dříve – patřil mezi nejslavnější zločince Ameriky. Nějakou dobu například dokázal předstírat, že je členem miliardářské rodiny Rockefellerových a žil na jejich útraty.

Reigh Bossová

Foto: WikiMedia Commons

 S dcerou utekl do Baltimore, ale tam ho náhodou objevila policie. Muž chtěl s dcerou, kterou ztratil v rozvodovém řízení, zmizet a žít s ní na lodi. O tomto příběhu byl natočený film Who Is Clark Rockefeller?

Shawn Hornbec a Ben Owensky, zachráněni roku 2007

Teprve jedenáctiletý Shawn Hornbeck se ztratil, když se nevrátil z projížďky na kole v říjnu 2002. Chlapeček zmizel ze světa na dlouhé čtyři roky. Rodiče se objevili ve spoustě televizních show, kde jim několik spiritistů oznámilo, že jejich syn je mrtvý. Manželé se však nevzdali, založili nadaci na pomoc ztraceným dětem a pátrali dál.

 Hornbeck Ownby

Foto: WikiMedia Commons

Chlapec byl objeven náhodou, když policie pátrala po jiném pohřešovaném dítěti – třináctiletém Benu Ownbymu. Policie našla stopu jeho únosce – manažera pizzerie Mike Devlina. Ten držel chlapce čtyři roky v zajetí, celou dobu ho zneužíval. Policie oba chlapce osvobodila a Devlin šel za mříže. Dostal trest 72 let přísného žaláře.

Elizabeth Smartová, unesena 2002, zachráněna 2003

Elizabeth Smartová se ztratila, když jí bylo čtrnáct let. Světlovlasou dívenku někdo unesl přímo z její ložnice, kterou sdílela s devítiletou sestrou. Okamžitě vypuklo celonárodní pátrání. Rodiče si dobře uvědomovali, že právě média a především televize jsou nejlepší cestou, jak svou dceru najít. Neúnavně chodili do televizních pořadů, bombardovali noviny i rozhlasové stanice.

Elizabeth Smartová

Foto: WikiMedia Commons

 A co policie? Ta měla stopu – vždyť měla očitého svědka únosu, devítiletou Mary Katherine Smartovou. Problém byl jinde: holčička ztratila po traumatizujícím zážitku paměť. Trvalo několik měsíců, než ji psychologové přiměli promluvit. Holčička pak přiznala, že únosce poznala po hlase: měl to být řemeslník Brian David Mitchell, který Smartovým opravoval dům. Policie brzy Mitchella našla, žil v karavanu jen několik kilometrů od Smartových.

Reklama